Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Informacja zawodowa

Dokonując wyboru zawodu warto zapoznać się z jego szczegółową charakterystyką czyli z zadaniami i czynnościami, wymaganiami psychologicznymi, wymaganiami fizycznymi i zdrowotnymi, opisem środowiska pracy, profilem zawodu, przeciwwskazaniami do wykonywania zawodu. Wszystkie te informacje i kilka dodatkowych możemy odnaleźć w bazie danych o zawodach pod nazwą Doradca 2012. Baza zawiera charakterystyki zawodów uporządkowanych
 alfabetycznej kolejności. Aby ułatwić korzystanie z zasobów informacyjnych proponuję zapoznać się z poniższym wykazem przykładowych zawodów podzielonych na kategorie tematyczne, wyszczególnionych w postaci linków prowadzących do właściwych stron bazy Doradca 2012.

Jeśli wśród przykładowych propozycji nie znajdziesz zawodu, który wzbudza Twoje zainteresowanie, możesz znaleźć odpowiedni dla siebie zawód bezpośrednio w bazie, posługując się zamieszczonym w niej, pełnym zbiorem informacji.

Zbiór wybranych zawodów w postaci linków do bazy Doradca 2012 – pobierz