Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /stronapm/templates/pm3/functions.php on line 194

JUNIORZY PAŁACU WŚRÓD CZTERECH NAJLEPSZYCH ZESPOŁÓW W POLSCE

Drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów zajęła drugie miejsce w rozgrywanym JUNIORZY PAŁACU WŚRÓD CZTERECH NAJLEPSZYCH ZESPOŁÓW W POLSCEw Bartoszycach ćwierćfinałowym turnieju Mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej. Tym samym „siódemka” trenera Marcina Janasa awansowała do Final Four i za niespełna dwa tygodnie (19-20 marca) powalczy o tytuł mistrza kraju.

Wszystkie trzy mecze z udziałem tarnowian były niezwykle emocjonujące i zacięte. Pierwszym rywalem tarnowian był Górnik II Zabrze. W pierwszych dziesięciu minutach na prowadzeniu była raz jedna, raz druga drużyna, przy czym żadnemu zespołowi nie udało się osiągnąć przewagi większej niż jednobramkowa. Dopiero w 12 min po trafieniach Oskara Klamrzyńskiego, Szymona Wajdy i Konrada Wątroby, Pałac prowadził 8-6. Cztery minuty później było 10-9 dla zabrzan, ale w 18 min Konrad Wątroba wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 12-10. Przewagi tej tarnowianie nie oddali już do końca pierwszej połowy, zakończonej dwubramkową ich wygraną.

Druga część meczu rozpoczęła się od trafień Oskara Klamrzyńskiego i Igora Mroza, po których Pałac w 31 min wygrywał 22-18. Trzy z rzędu bramki Mikołaja Burlyty spowodowały jednak, że w 36 min było 22-22. Osiem minut później notowano wynik 24-24, kolejny fragment spotkania tarnowianie wygrali natomiast 3-0 i po akcji Jakuba Sikory prowadzili 27-24. Na sześć minut przed końcem nasz zespół wygrywał jeszcze 31-29. Zabrzanie zdobyli wówczas cztery bramki z rzędu, wychodząc w 58 min na prowadzenie 33-31. Szczypiornistom Pałacu nie udało się już odrobić tych strat i przegrali 34-35 (20-18).

Potem MKS Pałac Młodzieży zmierzył się z gospodarzem turnieju, Szczypiorniakiem Olsztyn. W pierwszym fragmencie sobotniego pojedynku utrzymywała się nieznaczna przewaga tarnowian, którzy w 15 min po rzucie Oskara Klamrzyńskiego prowadzili 6-5. Chwilowy przestój w grze Pałacu spowodował jednak, że pięć minut później po dwóch z rzędu trafieniach Igora Graczyka, to olsztynianie wygrywali 10-6. Podopiecznym trenera Marcina Janasa udało się przed przerwą nieco zmniejszyć te straty, ale pierwszą połowę zakończyli z dwubramkową stratą.

W 36 min po akcji Igora Mroza gospodarze wygrywali tylko 18-17, ale w 42 min ich przewaga wzrosła do czterech „oczek” (22-18). Nie zdeprymowało to na szczęście szczypiornistów z Tarnowa. Na odrobienie strat i wyjście na prowadzenie potrzebowali zaledwie czterech minut; w 46 min Oskar Klamrzyński doprowadził do korzystnego dla Pałacu wyniku 23-22. Kolejne minuty również przebiegały pod dyktando ekipy z Tarnowa, która w 50 min prowadziła 25-23, a trzy minuty później 27-24. W 55 min gracze z Olsztyna zmniejszyli wprawdzie dystans do jednego tylko trafienia (26-27), ale tarnowianie nie dali już odebrać sobie zwycięstwa, wygrywając 31-29 (13-15).

Przed ostatnim meczem z Gwardią I Opole wiadomo było, że zwycięstwo w nim da Pałacowi awans niezależnie od wyniku kończącego turniej pojedynku między zespołami z Olsztyna i Zabrza. Mecz rozpoczął się od dwóch bramek opolan, na które nasz zespół odpowiedział trafieniami Kacpra Bednarza, Szymona Wajdy i Igora Mroza (3-2 w 10 min). W 15 min było jednak 5-4 dla Gwardii, która pięć minut później wygrywała 8-6. Akcje Igora Mroza i Oskara Klamrzyńskiego doprowadziły w 22 min do remisu 8-8, ale w 26 min nasz zespół przegrywał 9-12. Dwa trafienia Szymona Wajdy pozwoliły Pałacowi zbliżyć się do rywala na jedno trafienie (11-12), ostatnią w pierwszej połowie bramkę zdobyli jednak opolanie.

Tuż po przerwie Gwardia odskoczyła naszej „siódemce” na cztery bramki (11-15 w 33 min) i w dalszych minutach cały czas utrzymywała kilkubramkową przewagę. W 42 min po dwóch z rzędu trafieniach Daniela Jendrycy opolanie prowadzili 22-17, a sześć minut później na tablicy pojawił się korzystny dla nich rezultat 24-20. Po trzeciej w krótkim odstępie czasu bramce rzuconej przez Kaspra Kosibę, w 51 min zrobiło się jednak 25-25. W odpowiedzi na trafienie Pawła Stempina, dwukrotnie do protokołu zapisał się Igor Mróz, bramki zdobyli także Oskar Klamrzyński oraz Mateusz Hoim i na dwie minuty przed końcem Pałac wygrywał 29-26. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną zespołu trenera Marcina Janasa 29-27 (11-13).

MKS Pałac Młodzieży: Mateusz Chłopek, Jakub Hołda – Oskar Klamrzyński 20, Igor Mróz 14, Szymon Wajda 14, Konrad Wątroba 13, Jakub Sikora 9, Mateusz Hoim 6, Patryk Kwarciński 6, Kasper Kosiba 4, Jakub Kociuba 3, Korneliusz Małek 2, Kacper Bednarz 1, Przemysław Mądel 1, Szymon Porębski 1, Kacper Tuman 0.

Oprócz MKS Pałac Młodzieży Tarnów, w Final Four zagrają także: zwycięzca zawodów w Bartoszycach, Szczypiorniak Olsztyn oraz dwa najlepsze zespoły ćwierćfinałowego turnieju rozegranego w Łodzi, czyli Wybrzeże III Gdańsk oraz Orlen Wisła Płock. Turniej finałowy  19-20 marca.