Nasza szpadzistka Zosia Wałęga finalistką Międzynarodowego Turnieju Szermierczego we Wrocławiu

0d 21.03 do 25.03 we Wrocławiu odbył się największy na świecie Międzynarodowy Turniej Szermierczy Challenge Wratislavia  dla zawodników w kategoriach młodzik i młodsi, we wszystkich broniach. Jest to jego 46 edycja.

Zosia Wałęga reprezentowała nas w najmłodszej kategorii wiekowej 2013 i młodsi. W tej kategorii startowało 95 zawodniczek. Zosia pięknie rozpoczęła eliminacje, w których wygrała 4 walki pokonując zawodniczki z Bułgarii, Czech i 2 zawodniczki z Polski. Następnie wygrała 3 walki pucharowe: o awans do 32 z Czeszką wynikiem 10:8, o awans do 16 pokonała również Czeszkę wynikiem !0:3, a w walce o awans do finałowej ósemki wygrała z Polką wynikiem 10:9. Walkę o strefę medalową przegrała z zawodniczką z Polski z klubu Trójka Radlin. Zosia ostatecznie zajęła 6 miejsce.