Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Filtr
 • 6. Marzycielska Poczta w Pałacu Młodzieży

  Wolontariusze z Młodzieżowego Centrum Wolontariatu Pałacu Młodzieży w Tarnowie włączyli się po raz kolejny w działania Fundacji Dobry Uczynek poprzez przygotowanie VI Akcji Pisania Listów do Chorych Dzieci „Marzycielska Poczta”. Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek oraz rysunków do ciężko chorych dzieci. W związku z tym serdecznie zapraszamy do aktywnego włączenia się w naszą akcję, która odbędzie się 24 października 2017 w godzinach 9-13 w Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Zapraszamy osoby indywidualne jak również całe grupy z Opiekunami. Niech chore dzieci zostaną zasypane górą listów, rysunków i pozytywnych myśli od swoich tarnowskich kolegów i koleżanek.

  Zgłoszenia należy przesyłać tylko i wyłącznie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numer
  14 622 03 85 – Sekretariat PM, wraz z podaniem liczby osób oraz godziny przybycia.

  UWAGI: Prosimy o zrozumienie jeżeli grupa nie będzie mogła być przyjęta na proponowaną przez Państwa godzinę, ponieważ sala mieści jednorazowo około 60 osób. W takiej sytuacji skontaktujemy się z Państwem i zaproponujemy inną godzinę. Prosimy o punktualne przybycie z grupą.  W razie rezygnacji z udziału w akcji również prosimy o kontakt telefoniczny.

 •  Jesień z planszówkami

  Już w najbliższą sobotę – 14.10.2017, w godzinach 11.00 – 14.00 serdecznie zapraszamy na kolejne Planszowisko. Jeśli nie masz pomysłu, jak spędzić wolny czas – przyjdź do Pałacu Młodzieży!

  Gwarantujemy dobrą zabawę, miłą atmosferę i szlachetną rywalizację.

  Gry udostępniamy bezpłatnie.

   

  Organizator: Pałac Młodzieży w Tarnowie

  Partner: Tarnowski Klub Fantastyki Tarnawar

  Współpraca: REBEL, Granna, Piatnik, VETO

 • "Twoje dane – Twoja sprawa" - Pałac Młodzieży w ciekawym programie GIODO

  Wiedza dotycząca ochrony danych osobowych oraz naszej prywatności staje się istotnym elementem świadomego uczestniczenia w życiu społecznym. Współczesna technika oferuje możliwości pozyskiwania, przetwarzania oraz upowszechniania informacji, w tym również dotyczących sfery naszej prywatności, co wiąże  się z potrzebą posiadania wiedzy w zakresie bezpieczeństwa danych oraz świadomego i właściwego kreowania swojego wizerunku poprzez zaznaczanie swej obecności w przestrzeni publicznej. Problem bezpieczeństwa danych osobowych, ich właściwego udostępniania oraz dbałości o zachowanie swojej prywatności w świecie coraz szerszego przepływu informacji jest przedmiotem działania Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa”, realizowanego przez Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

 • Fantastyczna edycja "Marzycielskiej Poczty" w Pałacu Młodzieży

  We wtorek 18 października odbyła V Akcja Pisania Listów do Chorych Dzieci Marzycielska Poczta. Jak zawsze mogliśmy liczyć na dzieci i młodzież z tarnowskich szkół oraz przedszkoli. Akcja zainicjowana przez nas zdobywa w Tarnowie coraz większą popularność, w obecnej edycji około 500 obecnych w Pałacu osób przygotowało wspólnie wiele tradycyjnych listów, kartek pocztowych oraz rysunków dla ciężko chorych dzieci: Nikoli
  i Mateuszka. Z roku na rok pojawia się również coraz więcej upominków dla podopiecznych Marzycielskiej Poczty: maskotki, naklejki, piórniki. Dzięki dużemu zainteresowaniu Dyrektorów szkół oraz wychowawców, którzy przychodzili z całymi grupami dzieci
  i młodzieży udało się zrealizować główny cel akcji jakim jest zasypanie dzieciaków - podopiecznych Fundacji Dobry Uczynek i Marzycielskiej Poczty - górą listów, rysunków
  i pozytywnych myśli od tarnowskich koleżanek i kolegów. Listy nadal napływają do Pałacu Młodzieży od szkół, które w tym dniu nie mogły przybyć oraz od osób indywidualnych,
  w najbliższych dniach poznamy ostateczną liczbę listów.

 • Miejski Dzień Edukacji Narodowej w Pałacu Młodzieży

  13 października w Sali teatralnej Pałacu Młodzież na zaproszenie Prezydenta Miasta Tarnowa Romana Ciepieli gościli nauczyciele i dyrektorzy szkół i placówek oświatowych. Głównym akcentem było wręczeni e tegorocznych Nagród Prezydenta Tarnowa. To zaszczytne wyróżnienie otrzymało 113 osób. Wśród wyróżnionych byli także nauczyciele Pałacu Młodzieży: Tadeusz Koniarz i Jolanta Potępa.

 • XX Ogólnopolski Konkurs Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień Św. Kingi”

  Pałac Młodzieży w Tarnowie serdecznie zaprasza do udziału w eliminacjach rejonowych Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi” które będą miały miejsce dnia 25 listopada 2016 r. w siedzibie placówki przy ulicy Piłsudskiego 24 Wyłonieni w ten sposób najlepsi recytatorzy wezmą udział w finałowych przesłuchaniach, które - jak co roku - odbędą się w niezwykłej scenerii Uzdrowiska Kopalnia Soli w Bochni.

  Eliminacje rejonowe realizowane są we współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa
  i Starostwem Powiatowym w Tarnowie.

  Szczegóły dotyczące eliminacji w załącznikach.

  Regulamin>>

  Karta zgłoszenia>>

 • XIX Ogólnopolski  Konkurs Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień Św. Kingi”

  Szanowni Państwo!

  Pałac Młodzieży w Tarnowie serdecznie zaprasza do udziału w eliminacjach rejonowych Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi” które będą miały miejsce dnia 1 grudnia 2015 r. o godzinie 13.00 w siedzibie placówki przy ulicy Piłsudskiego 24. Wyłonieni w ten sposób najlepsi recytatorzy wezmą udział w finałowych przesłuchaniach, które - jak co roku - odbędą się w niezwykłej scenerii Uzdrowiska Kopalnia Soli w Bochni.

  Eliminacje rejonowe realizowane są we współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa i Starostwem Powiatowym w Tarnowie.

 • Warsztaty teatralne dla dzieci z ,,Centrum Kultury Romów w Polsce”

  W miniony weekend (24-25.10. 2015r.) w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Tarnowie odbyły się warsztaty teatralne przeprowadzone przez nauczyciela Izabelę Surdej dla dzieci ze Stowarzyszenia Kulturalno-Społecznego Romów ,,Centrum Kultury Romów w Polsce”.

  W programie warsztatów znalazły się m.in. następujące typy zajęć: ćwiczenie dykcji, ćwiczenia pantomimiczne, praca z ciałem, praca z aparatem mowy, scenki improwizowane, pamięć emocjonalna, skupienie, ćwiczenia wyzwalające kreatywność, itp. Podczas zajęć uczestnicy mieli także okazję poznać podstawy warsztatu aktorskiego. Dzieci poddały się charakteryzacji, dużą radość sprawiła im możliwość przymierzenia kostiumów, w których odegrały scenki teatralne,  a także przygotowały mini-kukiełki, tworząc małe przedstawienie kukiełkowe. Dzieci poznały różne teksty literackie, wypracowały także ciekawe inscenizacje wierszy. W trakcie dwóch dni warsztatów miały również okazję  poznać pojęcia związane z teatrem, spróbować swoich sił w odgrywaniu mini-ról teatralnych, zdobyć umiejętności panowania nad własnym wstydem i stresem przed wystąpieniami publicznymi.