Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Filtr
 • Planszówkowy zimowy sezon rozpoczęty!

  Grudniowe Planszowisko to same wygrane – dobra zabawa, wspólnie spędzony czas i mnóstwo pozytywnych emocji. Dziękujemy wszystkim, którzy sprawiają, że nasze cykliczne spotkania to przyjemność obcowania z ludźmi o fantastycznej energii. Dziękujemy wolontariuszom – Adamowi Sypkowi i Kamilowi Makowskiemu za cierpliwe tłumaczenie zasad gier, Ani Łazarz za fotograficzną dokumentację i Monice Dalczyńskiej za projekt plakatu.

  Wszystkim graczom i sympatykom Planszowiska życzymy dobrych, spokojnych Świąt i góry planszówek pod choinką.

  Do zobaczenia w 2018!

 • Zima z planszówkami

  Za oknami zimny grudzień, ale już w najbliższą sobotę w Pałacu Młodzieży będzie gorąco od planszówkowych emocji. Zapraszamy na kolejne spotkanie z grami planszowymi, bitewnymi i strategicznymi. Z wielką przyjemnością będziemy kibicować rozgrywkom rodzinnym, międzypokoleniowym i koleżeńskim. Czekamy na Was na Planszowisku - 9 grudnia, w godz. 11.00 – 14.00.

  Gry udostępniamy bezpłatnie.

  Organizator: Pałac Młodzieży w Tarnowie

  Partner: Tarnowski Klub Fantastyki Tarnawar

  Współpraca: REBEL, Granna, Piatnik, VETO

 • Finał projektu "EkstraKlasa" w Pałacu Młodzieży

  Realizacja zadania "EkstraKlasa" w Pałacu Młodzieży dobiega końca. Świetlica, która na wiele miesięcy stała się "drugim domem" dla naszych podopiecznych - wspierała uczniów w organizacji wolnego czasu i wyrównywała szanse w edukacji.
  Zatem, nie żegnamy się, tylko mówimy sobie do zobaczenia, podczas zajęć rozwijających talenty i umiejętności w Pałacu, w wybranych pracowniach i sekcjach. Projekt był współfinansowany przez Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich FIO.

 • Bezpieczne Ferie 2017 z Pałacem Młodzieży

  DLA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

  Pałac Młodzieży w Tarnowie zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w atrakcyjnej ofercie zajęć rekreacyjno-sportowo- artystycznych, organizowanych  w dniach 30.01 – 10.02.2017 r., w ramach Akcji „Bezpieczne Ferie z Pałacem - zima 2017”. Zapewniamy opiekę w godzinach 8.00 – 16.00,  drugie  śniadanie, obiad oraz bardzo ciekawą i zróżnicowaną formę spędzenia czasu w grupie rówieśniczej. Koszt tygodniowego turnusu (od poniedziałku do piątku) dla uczniów tarnowskich szkół 140 zł, dla uczniów spoza Tarnowa 155 zł. Dziecko może być uczestnikiem jednego turnusu.

  W programie:

  • zajęcia integracyjne,
  • zajęcia „rozwijające wyobraźnię” z chustą KLANZA
  • zajęcia muzyczne „Wyśpiewaj – wygraj”
  • zajęcia plastyczne, ceramiczne
  • zajęcia taneczne, gimnastyka
  • fantastyka - planszowe gry bitewne – poznanie zasad, rozgrywki.
  • warsztat „Bezpieczeństwo w Internecie”
  • zajęcia sportowo-rekreacyjne w tym judo, wspinaczka sportowa, zajęcia na krytej pływalni,
  • gry i zabawy na boisku sportowym
  • wycieczka
  • kalambury, konkursy, tenis stołowy, gry stolikowe, kącik bajek, kącik dobrej książki

   

  Informacje i zapisy:

  Pałac Młodzieży w Tarnowie ul. Piłsudskiego 24, tel.  14 622 03 85 (sekretariat), w godz. 8.00-18.00.

  Zapisy rozpoczynają się 4 stycznia od godz. 8 w sekretariacie PM (I piętro).

  Ze względów organizacyjnych rodzic (lub pełnoletni opiekun) może zapisać tylko dzieci z własnej rodziny.

   

  Do pobrania: Karta uczestnika

 • „Pałacowa” VII Wigilia dla Osób Samotnych i Starszych za nami

  W ubiegły wtorek już po raz siódmy Wolontariusze z Młodzieżowego Centrum Wolontariatu zorganizowali Spotkanie Wigilijne dla Osób Samotnych i Starszych w Pałacu Młodzieży. Wigilia poprzedzona była wieloma przygotowaniami. Od listopada w tarnowskich szkołach i przedszkolach trwały zbiórki żywności, następnie wolontariusze samodzielnie przygotowywali z zebranych produktów poczęstunek oraz upominki dla zaproszonych gości.
  Spotkanie uroczyście rozpoczął Dyrektor Pałacu Młodzieży Jerzy Kosiba, który złożył gościom życzenia świąteczne. Następnie Diakon Krzysztof ze Zgromadzenia Księży Filipinów pobłogosławił uczestników oraz opłatki, którymi podzielili się zgromadzeni, składając sobie wzajemnie ciepłe i serdeczne życzenia. Wolontariusze podali przygotowany przez siebie poczęstunek, a  część artystyczną rozpoczęli wychowankowie Pałacu Młodzieży z pracowni muzycznej Pani Małgorzaty Boruch, którzy pięknie wykonali koncert kolęd i pastorałek, a także zaangażowali w kolędowanie wszystkich przybyłych. Wychowankowie placówki wsparcia dziennego EkstraKlasa działającej w Pałacu Młodzieży, przekazali również gościom piękne, wykonane ręcznie kartki świąteczne.

 • Nagroda dla Aleksandry Zegar z Pałacu Młodzieży w Małopolskim Turnieju Recytatorskim

  Znamy już wyniki finału Małopolskiego Turnieju Recytatorskiego Poezji Współczesnej im. Andrzeja Bursy, który odbył się 12 grudnia 2016r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Krakowie. Aleksandra Zegar -podopieczna zajęć teatralnych z grupy starszej prowadzonych przez instruktora Izabelę Surdej zdobyła III miejsce.

  Ponadto nasza wychowanka zakwalifikowała się również do konkursu ,,LAUREATA LAUREATÓW ‘’– najlepszego interpretatora poezji Andrzeja Bursy, który odbywa się podczas finału. Ola otrzymała pamiątkowy dyplom i książkę.

 • Znów gramy!

  Reaktywacja Planszowiska to dowód na to, że gry planszowe to wspaniały sposób na kreatywne spędzenie sobotniego popołudnia. Cieszymy się, że wielbiciele planszówek nie zawiedli – było tłumnie, rodzinnie i wesoło. Uczestnicy mogli wziąć udział w turniejach z nagrodami oraz poznać zasady nowych gier. Wśród nowości królowały Pingwiny z Madagaskaru i Gobbit.

  Serdecznie dziękujemy księgarni BookBook oraz wydawnictwu Phalanx za ufundowanie nagród.

 • Wieczór Japoński czyli 50 lat judo w Tarnowie i Pałacu Młodzieży

  Zapraszamy Państwa do zapoznania się z fotoreportażem Tadeusza Koniarza z wielkiej Jubileuszowej Gali Judo, która odbyła się 10 grudnia w PWSZ w Tarnowie. Gala połączona z Wieczorem Japońskim przygotowanym przez pracownie Pałacu Młodzieży. Organizatorem głównym Gali była sekcja judo Pałacu Młodzieży. Jej pomysłodawcy i animatorzy - trenerzy Jerzy Szczepanik i Bogusław Kocik otrzymali specjalne honorowe adresy od Dyrektora Pałacu Młodzieży Jerzego Kosiby. Wyróżnienia i nagrody wręczył także osobom zaangażowanym w organizację Gali i pomoc sekcji judo dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Tarnowa Marek Baran. Najlepsi trenerzy i zawodnicy otrzymali także medale i odznaczenia Polskiego Związku Judo.

 • Najlepsi tarnowscy wolontariusze uhonorowani - V Gala w Pałacu Młodzieży

  Tarnowskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Pałac” oraz Pałac Młodzieży w Tarnowie informują, że podczas
  uroczystej V Tarnowskiej Gali Wolontariatu, w dniu 9 grudnia 2016 r. o godz. 12.00 w Pałacu Młodzieży w Tarnowie, w
  sali teatralnej. zostały wręczone statuetki w kategoriach Wolontariusz Roku 2016 –  uczeń szkoły gimnazjalnej, Wolontariusz Roku 2016 – uczeń szkoły
  ponadgimnazjalnej, Wolontariusz Roku 2016 – osoba dorosła.  Wyróżnieniami uhonorowano także osoby, które w swojej
  bezinteresownej pomocy mogą być wzorem dla innych. Tytuł „Wolontariusz Roku 2016” - kategoria - osoba dorosła otrzymuje : Łukasz Drużkowski

  Tytuł „Wolontariusz Roku 2016” - kategoria - uczeń szkoły  ponadgimnazjalnej otrzymuje : Magdalena Hypki

  Tytuł „Wolontariusz Roku 2016”-kategoria- uczeń szkoły gimnazjalnej otrzymuje : Magdalena Cichy.