Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Filtr
 • Sezon na planszówki rozpoczęty!

  Wrześniowe „Planszowisko” zainaugurowało czwarty sezon pałacowych spotkań z grami planszowymi, strategicznymi i bitewnymi. Projekt jest dedykowany graczom w każdym wieku.

  Planszówki posiadają walory edukacyjne, integracyjne i towarzyskie. Uczą pracy w grupie i podziału zadań, ćwiczą pamięć, promują zdrową rywalizację, rozwijają inteligencję i są fantastycznym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Spotkania są cykliczne i odbywają się w każdą drugą sobotę miesiąca, w godz. 11.00 – 14.00.

 • PLANSZOWISKO -  Wracamy i gramy!

  Już w najbliższą sobotę – 9.09.2017, w godzinach 11.00 – 14.00 serdecznie zapraszamy do Pałacu Młodzieży w Tarnowie na Planszowisko. Wrześniowe spotkanie inauguruje czwartą już edycję projektu poświęconego grom planszowym, strategicznym i bitewnym.

  Gwarantujemy dobrą zabawę, miłą atmosferę i szlachetną rywalizację. Będzie też niespodzianka od firmy REBEL.

  Gry udostępniamy bezpłatnie.

   

  Organizator: Pałac Młodzieży w Tarnowie

  Partner: Tarnowski Klub Fantastyki Tarnawar

  Współpraca: REBEL, Granna, Piatnik, VETO

 • Marzycielska Poczta w Tarnowie już po raz piąty

  Wolontariusze z Młodzieżowego Centrum Wolontariatu Pałacu Młodzieży w Tarnowie włączyli się już po raz czwarty w działania Fundacji Dobry Uczynek poprzez przygotowanie V Akcji Pisania Listów do Chorych Dzieci „Marzycielska Poczta”. Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek oraz rysunków do ciężko chorych dzieci.
  W związku z tym serdecznie zapraszamy do aktywnego włączenia się w naszą akcję, która odbędzie się 18 października 2016 w godzinach 9-13 w Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Zapraszamy osoby indywidualne jak również całe grupy z Opiekunami. Niech chore dzieci zostaną zasypane górą listów, rysunków i pozytywnych myśli od swoich tarnowskich kolegów i koleżanek.

  Zgłoszenia należy przesyłać tylko i wyłącznie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numer 14 622 03 85 – Sekretariat PM, wraz z podaniem liczby osób oraz godziny przybycia.

  UWAGI: Prosimy o zrozumienie jeżeli grupa nie będzie mogła być przyjęta na proponowaną przez Państwa godzinę, ponieważ sala mieści jednorazowo około 60 osób. W takiej sytuacji skontaktujemy się z Państwem i zaproponujemy inną godzinę.
  Prosimy o punktualne przybycie z grupą.
  W razie rezygnacji z udziału w akcji również prosimy o kontakt telefoniczny.

 • I miejsce szczypiornistek MKS PMMPEC Tarnów na turnieju w Łukowie

  W dniach 16-18.09.2016 r. drużyna juniorek młodszych MKS PM MPEC Tarnów prowadzona przez trenera Tomasza Śmieszka uczestniczyła w XVI Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej „Łukovia Cup” w Łukowie, gdzie zajęła I miejsce.
  W turnieju uczestniczyło 6 zespołów. Grano system każdy z każdym. Drużyna MKS-u zwyciężyła we wszystkich meczach pokonując kolejno: Siemiatycze 22:16 (12:8); Kadrę Mazowsza II 29:16 (12:11); Kadrę Mazowsza I 27:22 (13:9); Łukovię Łuków 27:21 (18:11); oraz ROKIS Radzymin 28:24 (14:10).
  Królową strzelczyń została zawodniczka z Tarnowa Wiktoria Kostuch, a do najlepszej siódemki turnieju zostały wybrane dwie inne tarnowianki Aleksandra Ochońska i Weronika Skrzypek.
  Zespół MKS PM MPEC Tarnów wystąpił w następującym składzie:
  Bramkarki : Sylwia Rybka, Aleksandra Suszczyńska. Zawodniczki i zdobyte bramki: Kostuch Wiktoria (50),Ochońska Aleksadra (35), Baut Oliwia (6),Chrobak Weronika (5),Skrzypek Weronika (10),Jachym Oliwia (14),Brożek Gabriela (1),Kucajda Katarzyna (10).

 • Otwarte konsultacje dla rodziców i zainteresowanych wolontariatem

  W czasie trwania VI Tygodnia Wychowania  w Tarnowie,  Pracownia Relaksacyjno – Terapeutyczna  w Pałacu Młodzieży  prowadzi   otwarte spotkanie   dla zainteresowanych tematem  Pedagogika lecznicza i organizacja  wolnego czasu dla dzieci ze specyficznymi potrzebami rozwojowymi

  Zapraszamy  15 września 20126 godzina 14.00 – 16.00  Pałac Młodzieży  ul. Piłsudskiego 24  /parter, sala 18 i 16  W ramach  spotkania  odbywać się będą konsultacje indywidualne dla rodziców.

  „(..)  w naszych działaniach   pedagogika lecznicza jest   formą organizującą czasu wolny  dla osób potrzebujących  wsparcia  w obszarach, edukacyjnych, kulturowych i społecznych. Obejmuje działaniem dzieci i młodzież  potrzebującą pomocy  w czasie  choroby i  niepełnej sprawności. Podejmowane  przez nas  metody terapeutyczne dają  możliwość podnoszenia jakości życia dziecka i organizacji  jego sił do walki z chorobą. Zajęcia relaksacyjno – terapeutyczne  organizują  czas i miejsce do działania w życiu społecznym, integrują w działaniu. Formy realizowane są  poprzez elementy arteterapii, polisensoryki, nauczanie funkcjonalne i działania interdyscyplinarne.

  Na wszystkich zainteresowanych oczekiwać także będą opiekunowie Młodzieżowego Centrum Wolontariatu, działającego z powodzeniem od lat w Pałacu Młodzieży oraz sami wolontariusze MCW.

  W godz. 14-16 będzie można 15 września 2016 r. uzyskać informacje na temat zakresu działań MCW, przedsięwzięciach charytatywnych podejmowanych przez wolontariuszy w Tarnowie i regionie.

 • Już 17 września 2016 druga edycja projektu „Rodzinne wędrówki w Jamnej”!!

  Stowarzyszenie „Jamna dla pokoleń” realizuje w partnerstwie z Pałacem Młodzieży w Tarnowie projekt "Rodzinne wędrówki w Jamnej". Projekt jest adresowany do dzieci, młodzieży, rodziców i dziadków z Tarnowa i powiatu tarnowskiego i jest świetną propozycją rekreacji dla całych rodzin na zakończenie lata.
  "Rodzinne wędrówki w Jamnej" to rodzaj warsztatów krajoznawczych i kulinarnych, pełnych ciekawych doświadczeń, wiedzy o historii i przyrodzie Jamnej, dobrej zabawy i ruchu na świeżym powietrzu oraz pysznego i zdrowego jedzenia. Więcej informacji na naszej stronie internetowej www.jamnadlapokolen.pl oraz pod numerem telefonu 506 052 814.
  Udział w imprezie jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy do projektu poprzez formularz rekrutacyjny dostępny na naszej stronie www.jamnadlapokolen.pl
  Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Województwa Małopolskiego.

 • I miejsce juniorek młodszych w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Juniorek Młodszych w Kraśniku

  Drużyna juniorek młodszych MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów prowadzona przez trenera Tomasza Śmieszka zajęła I miejsce w III Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej im. Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku.
  W turnieju, który odbywał się w terminie 02-04.09.16 uczestniczyło 12 zespołów z całej Polski i jeden ze Słowacji. Drużyna MKS-u w pierwszej fazie grupowej turnieju zwyciężyła wysoko z dwoma drużynami z Lublina (MKS Lublin (25:13), Roxa II Lublin (24:14)). W drugiej fazie grupowej rywalami były zespoły z Koszyc i II zespół gospodarzy, również te spotkania zakończyły się zwycięstwami odpowiednio(21:10) i (21:7), co pozwoliło awansować do półfinału turnieju. Przeciwniczkami w półfinale była drużyna z Jeleniej Góry, gdzie po bardzo zaciętym meczu i zwycięstwie (11:10) tarnowianki awansowały do finału turnieju. W finale rywalkami był zespół MKS Piotrkowia Piotrków Trybunalski, który zwyciężył w półfinale zespół Roxy I Lublin. Drużyna MKS PM MPEC Tarnów pokonała rywalki w finale wynikiem (14:11).