Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Filtr
 • Planszówkowa inauguracja ferii

   

  Za oknami mroźny luty, ale już w najbliższą sobotę w Pałacu Młodzieży będzie gorąco od planszowych rozgrywek. Zapraszamy na kolejne spotkanie z grami planszowymi, bitewnymi i strategicznymi. Z wielką przyjemnością będziemy kibicować rozgrywkom rodzinnym, międzypokoleniowym i koleżeńskim. Czekamy na Was na Planszowisku - 10 lutego 2018, w godz. 11.00 – 14.00.

  Gry udostępniamy bezpłatnie.

  Organizator: Pałac Młodzieży w Tarnowie

  Partner: Tarnowski Klub Fantastyki Tarnawar

  Współpraca: REBEL, Granna, Piatnik, VETO

 • Rekordowa frekwencja na Planszowisku!

  Z miesiąca na miesiąc rośnie grupa miłośników planszówek, ale takiej frekwencji jak na lutowym Planszowisku, jeszcze nie było. Dziękujemy za tak liczne przybycie, zainteresowanie, zaangażowanie i propagowanie idei wspólnego grania. Dziękujemy graczom, wolontariuszom, partnerom i sympatykom przedsięwzięcia.

  Organizatorzy: Pałac Młodzieży w Tarnowie, Fundacja Promocji Artystycznej Aspiranci

  Partnerzy: Art Squat, 6 oczek – planszówki na szóstkę, Księgania BookBook, Vertima, Tarnowski Klub Fantastyki Tarnawar

 • Pałac Młodzieży – sztuka mody i nie tylko…

  W piątkowe popołudnie 3 lutego 2017 roku w Galerii Pałacu Młodzieży miał miejsce wernisaż wystawy fotograficznej „Sztuka mody”. Inauguracja wystawy połączona została z niezwykłym pokazem mody uczestników pałacowej pracowni „Fasonik”. Dziewczęta (i chłopiec) pod okiem Anny Szpali zaprojektowały, wykonały, a następnie zaprezentowały właśnie na pokazie mody, oryginalne suknie. Pokaz został przyjęty rzęsistymi oklaskami, a towarzyszył mu występ młodych wokalistek z pałacowej pracowni Małgorzaty Boruch. Pokaz i występy wokalne odbyły się w Sali Teatralnej PM. Wystawę fotograficzna przygotowali uczestnicy pracowni Fotografii Tradycyjnej PM prowadzonej przez Tomasza Sobczaka.

 • Zagraj z nami! Kolejne PLANSZOWISKO  

   

  Nowości, turnieje z nagrodami i wiele innych atrakcji – tak zapowiada się najbliższe Planszowisko.

  Na spotkanie z grami planszowymi, strategicznymi i bitewnymi zapraszamy   11 lutego 2017, w godzinach 11.00 – 14.00 do Pałacu Młodzieży, ul. Piłsudskiego 24.

  Dysponujemy bogatą biblioteką gier planszowych, którą udostępniamy bezpłatnie. Gry są zróżnicowane charakterem oraz poziomem trudności i zaspokoją oczekiwania najbardziej wymagających graczy. Czekamy na dużych i małych!

   

  Organizatorzy: Pałac Młodzieży w Tarnowie i Fundacja Promocji Artystycznej Aspiranci

 • Uczestnicy "pałacowych" zajęć j. niemieckiego w konkursie DEUTSCHFREUND

  Mamy już wyniki XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND. Najwyższe lokaty na szczeblu Pałacu Młodzieży w Tarnowie zajęli: Zuzanna Marszalik, Zofia Żak i Mikołaj Duch. Zosia Żak uplasowała się jednocześnie na trzecim miejscu w województwie małopolskim w kategorii klas pierwszych gimnazjum. Gratulujemy!
  W konkursie organizowanym przez Łowców Talentów Jersz pod patronatem Politechniki Wrocławskiej wzięło udział około 6 tysięcy uczestników z całego kraju. Nasz udział w tym przedsięwzięciu możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców PM. Także nagrody dla najlepszych sfinansowali rodzice.

 • Pałac Młodzieży: Warsztaty „Z Migowym na Ty”- już po raz piąty!

  Młodzieżowa Rada Miejska serdecznie zaprasza wszystkich, którzy chcą poznać podstawy języka migowego na kolejną odsłonę godzinnych warsztatów "Z migowym na Ty”. Spotkanie odbędzie się dnia 5.03.2016r (sobota) w Sali Teatralnej Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Zajęcia ze względu na duże zainteresowanie odbywać się będą w trzech max. 30 - osobowych grupach w godzinach 11-12,12-13 oraz 13-14 i prowadzić je będzie Pan Łukasz Koszyk.
  Zapisy prosimy kierować do 03.03.2016 roku drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  Otwórz się na wszystkich! Zapraszamy!

 • II miejsce w Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej

  Uczestniczka zajęć pracowni języka niemieckiego Pałacu Młodzieży w Tarnowie, Dominika Potępa, zajęła II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w XIV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej organizowanym przez IV Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie i skierowanym do młodzieży z powiatów tarnowskiego, brzeskiego i bocheńskiego. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była przyroda i jej wpływ na stany emocjonalne człowieka. Jury złożone z pracowników Zakładu Filologii Germańskiej PWSZ w Tarnowie oceniało prezentację wierszy pod względem poprawności fonetycznej, interpretacji oraz ogólnego wyrazu artystycznego. Dominika została doceniona za recytację wiersza Ericha Kästnera „Die Wälder schweigen”. Naszą placówkę reprezentowały także Zuzanna Marszalik, Natasza Duch i Martyna Padło. Gratulujemy wszystkim uczestniczkom!

 • Modele samochodowe opanowały Halę Pałacu Młodzieży

  20 lutego 2016 r. w hali sportowej Pałacu Młodzieży przy ul. Gumniskiej 28 rozegrano III Rundę Eliminacyjną Mistrzostw Polski Modeli Samochodów Zdalnie Kierowanych. Impreza ta przyciąga zawodników z całej Polski. Gościliśmy przedstawicieli takich miast jak Warszawa, Nowy Sącz, Kraków, Wrocław, Poznań i Tarnów i inne. Zawody rozegrano w sześciu klasach elektrycznych zgodnie z międzynarodowymi przepisami EFRA. Rozegrane pięć rund eliminacyjnych i trzy rundy finałowe. W godzinach 9.00 - 19.00 startowało ponad 54 modele. Od najwolniejszych Kadetów do najszybszych E-12. Podsumowanie naszych zawodów zaszczycili zaproszeni gości: panie Ewa, Katarzyna i Małgorzata Jaśko - żona i córki założyciela pracowni modelarskiej w Pałacu Młodzieży. To właśnie one, wraz z Dyrektorem Pałacu Młodzieży w Tarnowie – Jerzym Kosibą, wręczyły puchary w Memoriale Jerzego Jaśko zawodnikom klasy Kadet. Ze swojej strony pragnę podziękować wszystkim organizatorom, zawodnikom i zaproszonym gościom za przybycie. Instruktor pracowni modelarskiej Wojciech Brajowski.

  Wyniki zawodów