Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

J. niemiecki

Dobre wyniki wychowanków Pałacu w konkursie języka niemieckiego

Znamy już laureatów tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Sprachdoktor”, w którym wzięło udział 20 uczestników pracowni języka niemieckiego. Pierwsze miejsce na szczeblu Pałacu Młodzieży zajęła Zofia Żak, drugie Zuzanna Marszalik (plasując się jednocześnie na 3. miejscu w województwie małopolskim w kategorii klas trzecich gimnazjum), trzecia lokata przypadła w udziale Annie Starzyk. Na uwagę zasługują także czwarta pozycja Aleksandry Cyboroń oraz piąta Magdaleny Cyboroń.
Konkurs organizowany jest od osiemnastu lat przez Łowców Talentów Jersz w ramach programu edukacyjnego, nad którym patronat objęła Politechnika Wrocławska, a którego celem jest odkrywanie i rozwijanie uzdolnień dzieci i młodzieży. W konkursie „Sprachdoktor 2017” wzięło udział ponad 6 tysięcy uczestników z 316 szkół i placówek oświatowych.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a Radzie Rodziców Pałacu Młodzieży dziękujemy za ufundowanie nagród dla najlepszych.

Sukces uczestniczki pracowni języka niemieckiego Pałacu Młodzieży

Zuzanna Marszalik, uczennica pracowni języka niemieckiego, zajęła I miejsce w Konkursie Języka Niemieckiego dla szkół gimnazjalnych „Fit in Deutsch”. W tegorocznej IX edycji wzięło udział 50 uczniów z 19 szkół gimnazjalnych z Tarnowa i regionu. Naszą placówkę reprezentowały także Zofia Żak i Natasza Duch.
Celem konkursu jest promowanie nauki języka niemieckiego w kontekście wielojęzyczności i zachęcanie uczniów do uzyskiwania międzynarodowych certyfikatów Instytutu Goethego. Konkurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego i Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego został objęty patronatem honorowym Małopolskiego Kuratora Oświaty, Starosty Tarnowskiego, Prezydenta Miasta Tarnowa i Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Laureaci pierwszych miejsc otrzymują możliwość bezpłatnego uzyskania certyfikatów językowych. Głównymi fundatorami nagród są: Instytut Goethego w Krakowie, Starosta Tarnowski i Urząd Miasta Tarnowa.
To niejedyny sukces Zuzi Marszalik w tym roku: została także finalistką etapu wojewódzkiego tegorocznego Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Gratulujemy!

Czytaj więcej: Sukces uczestniczki pracowni języka niemieckiego Pałacu Młodzieży

Zuzanna znowu wśród najlepszych

Reprezentantka pracowni języka niemieckiego Pałacu Młodzieży, Zuzanna Marszalik, zajęła II miejsce w VII edycji Konkursu Języka Niemieckiego „Fit in Deutsch” na poziomie A1 organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego w Tarnowie i Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie. Konkurs, który został objęty honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Tarnowa i Starosty Tarnowskiego, odbył się w I połowie marca 2015 r. Wzięło w nim udział 67 uczniów z 35 szkół gimnazjalnych z Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego.

Czytaj więcej: Zuzanna znowu wśród najlepszych

Wychowankowie Pałacu Młodzieży świetnie recytują po niemiecku

XIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej, który odbył się w piątek, 13 lutego, okazał się szczęśliwy dla reprezentantów pracowni języka niemieckiego Pałacu Młodzieży.
Zuzanna Marszalik zajęła I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych prezentując wiersz Carla Busse pt.: „Das Leben”. Pierwszą lokatę w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobyła Dominika Potępa deklamując wiersz Wolfa Biermanna pt.: „Die hab ich satt”. Członkowie jury, pracownicy Zakładu Filologii Germańskiej PWSZ w Tarnowie, docenili poprawność fonetyczną, interpretację i ogólny wyraz artystyczny recytowanych wierszy.
Naszą placówkę reprezentował także Mikołaj Duch, który przedstawił utwór Kurta Tucholsky’ego „Augen in der Großstadt”.
Celem konkursu organizowanego przez IV liceum Ogólnokształcące w Tarnowie jest propagowanie wśród młodzieży literatury niemieckojęzycznej, a motywem przewodnim tegorocznej edycji był człowiek i jego kondycja w świecie. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół tarnowskich oraz z powiatu bocheńskiego i brzeskiego.

Czytaj więcej: Wychowankowie Pałacu Młodzieży świetnie recytują po niemiecku

Uczestniczka zajęć j. niemieckiego w Pałacu Młodzieży najlepsza w Małopolsce

Uczestniczka zajęć pracowni języka niemieckiego, Zuzanna Marszalik, zajęła I miejsce w województwie małopolskim (w kategorii klas pierwszych gimnazjum) w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Deutschfreund”.
Konkurs odbył się 19 listopada 2014 r. i wzięło w nim udział blisko 6,5 tys. uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego kraju. Pracownię językową tarnowskiego Pałacu Młodzieży prowadzoną przez Jolantę Potępę reprezentowało 13 uczniów.
Organizatorem tej rozgrywki językowej są Łowcy Talentów Jersz, którzy od lat tworzą ogólnopolskie konkursy przedmiotowe i Obozy Talentów, wspierają placówki oświatowe w zakresie odkrywania uzdolnień dzieci i młodzieży. Poprzez konkursy uczestnicy mają możliwość porównania swych umiejętności w skali ogólnopolskiej.

http://imav.tv/news/zuzia-z-palacu-mlodziezy-najlepsza-w-malopolsce

Czytaj więcej: Uczestniczka zajęć j. niemieckiego w Pałacu Młodzieży najlepsza w Małopolsce

Germaniści z Pałacu Młodzieży nagrodzeni!

19 marca 2014 odbył się XV Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Sprachdoktor” pod hasłem „W kręgu uroczystości”. Pierwsze miejsce na szczeblu Pałacu Młodzieży i trzecie w województwie zajęła Dominika Potępa. Drugie miejsce w PM, a czwarte w województwie zdobyła Gabriela Sroka. Trzecia lokata przypadła w udziale Monice Mytnik. zobacz zdjęcia>>

Czytaj więcej: Germaniści z Pałacu Młodzieży nagrodzeni!