Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wigilijne spotkanie w pracowni Kreatywnej Ortografii

W  czwartkowe i piątkowe południe w pracowni "Kreatywnej ortografii" zapanował niepowtarzalny i prawdziwie świąteczny nastrój. Tradycyjnie, na kilka dni przed Bożym Narodzeniem odbyło się wigilijne spotkanie dzieci które uczęszczają na zajęcia orograficzne.

Wychowankowie mieli okazję w tym dniu,  złożyć sobie nawzajem życzenia, pośpiewać kolędy oraz porozmawiać o tradycjach świątecznych panujących w ich domach. Spotkanie to również było doskonałą okazją do zintegrowania dzieci poprzez zabawy, gry i rozmowy przy słodkim poczęstunku.

Czytaj więcej: Wigilijne spotkanie w pracowni Kreatywnej Ortografii 

Pałac w krainie bajki

22 kwietnia 2015 roku w Pałacu Młodzieży, odbyło się przedstawienie terapeutyczno - artystyczne pt. "W krainie Bajki". W spektaklu wystąpiły dzieci z pracowni logopedycznej Eweliny Miś oraz wychowankowie pracowni wokalnej pod kierunkiem Małgorzaty Boruch.
Bajkowy pociąg, ruszył pełną parą z zaczarowanej stacji i przemierzał po różnych zakątkach baśni. Dzieci spotykały bajkowe postacie takie jak: Kopciuszka i jej złą siostrę, Czerwonego Kapturka z wilczyskiem, Bolka, Lolka i Tolę, Aladyna, Śpiącą Królewnę, Krasnoludków, Smerfy, Czarownicę, Pszczółkę Maję oraz Biedroneczkę. Całą podróż umilały dzieci z pracowni wokalnej, które śpiewały i tańczyły w korowych strojach. Pracownia wokalna poprowadziła również zabawę muzyczno - ruchową angażującą całą widownię, rodziców, dzieci, dziadków, babcie. Na koniec dzieci otrzymały nagrody, za odgadnięcie wszystkich postaci z bajek, które wystąpiły w spektaklu. Mamy nadzieję, że odbyta podróż do krainy baśni skłoniła dzieci do zapoznania się z innymi baśniami, bajkami.
Serdecznie podziękowania składamy M. Boruch, za przygotowanie części wokalnej, B. Bilikowi za przygotowanie bajecznej scenografii, p. I. Surman, p. J. Mach, p. M. Widlakowi, p. J. Wielgus, M.Kościńskiemu- Turkowi, T. Prajer, wszystkim rodzicom i dzieciom, które śpiewały, tańczyły i występowały.

Czytaj więcej: Pałac w krainie bajki

Akcja wolontariuszy pałacu dla Fundacji „Zmieńmy Świat”. „WAKACYJNA PAKA DLA ZWIERZAKA”

Wolontariusze z Klubu Aktywnej Młodzieży koordynują akcję zbiórki karmy dla bezdomnych psów i kotów” dla Fundacji „Zmieńmy Świat. Zachęcamy do włączenia się w akcję – liczy się każda puszka. Karmę mokrą i suchą zbieramy do 10 czerwca. Można zostawiać w sali nr 16 (na parterze) w poniedziałek w g.15:30-19:30 i wtorek w godz. 15:00-18:00 lub na portierni z dopiskiem: „Dla Fundacji Zmieńmy Świat”. Za pomoc z góry dziękujemy.

„Drugie życie banerów” – ANIOŁY

Banery od kandydatów startujących w wyborach samorządowych 2014 r., tektury z Tarnospinu i kawałki łańcuchów choinkowych – czyli jak zrobić coś kreatywnego. Pod okiem Pani Małgorzaty Kądzieli powstały piękne anioły, które zostały przeznaczone na kiermasz charytatywny i udekorowanie choinki na tarnowskim Placu Sienkiewicza. Do akcji włączyły się wolontariuszki z Klubu Aktywnej Młodzieży z Panią Iwoną Kędroń, wychowankowie pracowni plastycznej Pani Małgorzaty Kądzieli,  dzieci ze świetlicy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnowie i uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. – zobacz zdjęcia

Pracownia plastyczna Pani Małgorzaty Kądzieli
fot. Iwona Kędroń

Czytaj więcej: „Drugie życie banerów” – ANIOŁY

Pałac Młodzieży dla WOŚP

Oprócz tego, że w Pałacu Młodzieży ma swoją tradycyjną siedzibę główny sztab tarnowskiej Orkiestry, w niedzielę 11 stycznia także 9-osobowa grupa wolontariuszy z Pałacu Młodzieży zbierała pieniądze podczas 23.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Udało się zebrać kwotę w wysokości 1287,28 zł. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej:  Pałac Młodzieży dla WOŚP

Pałacowa akcja pomocy dla bezdomnych zwierząt

Pałac Młodzieży współpracuje z Fundacją "Zmieńmy Świat" włączając się w zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt. W tym roku pierwsza akcja zorganizowana przez wolontariuszy z Klubu Aktywnej Młodzieży odbyła się w dniach 25 września - 23 października 2014 r. Do akcji włączyło się 33 wychowanków z 4 pracowni: Dziecięcego i Muzycznego Klubu Edukacyjnego, Akademii Malucha i pracowni języka angielskiego. Udało się zebrać ok. 28 kg karmy dla psów i kotów. W poniedziałek 27 października odwiedził Dziecięcy Klub Edukacyjny prezes Fundacji "Zmieńmy Świat" Krzysztof Giemza, który osobiście podziękował im oraz ich rodzicom za pomoc dla zwierząt.

Czytaj więcej: Pałacowa akcja pomocy dla bezdomnych zwierząt 

Relacja ze Spotkania Wielkanocnego dla Osób Samotnych i Starszych

W dniu 28 kwietnia 2010 w Pałacu Młodzieży w Tarnowie odbyło się Spotkanie Wielkanocne dla Osób Samotnych i Starszych, zorganizowane przez młodzież z Klubu Kreatywnej Młodzieży.  Wolontariusze wsparci przez tarnowskie szkoły oraz firmy prywatne przygotowali poczęstunek. Część artystyczną przygotowały dzieci i młodzież z Pracowni Muzycznej Pani Małgorzaty Boruch.  zobacz zdjęcia>>

Czytaj więcej: Relacja ze Spotkania Wielkanocnego dla Osób Samotnych i Starszych 

Młodzież z seniorami - międzypokoleniowe spotkanie w Pałacu Młodzieży

W ostatni wtorek w Pałacu Młodzieży odbyło się spotkanie dla osób starszych i samotnych. Młodzież z Młodzieżowego Centrum Wolontariatu działającego w Pałacu Młodzieży włączyła się w przygotowanie spotkania poprzez samodzielne przygotowanie poczęstunku. Wolontariusze chętnie uczestniczyli również w trakcie spotkania podczas wspólnych rozmów z seniorami. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a poczęstunek bardzo smakował gościom.

Czytaj więcej: Młodzież z seniorami - międzypokoleniowe spotkanie w Pałacu Młodzieży

Ostatnie warsztaty z cyklu Mały Odkrywca – Świata Zdobywca

W ubiegły wtorek w Pałacu Młodzieży odbyły się ostatnie z cyklu warsztatów organizowanych przez Młodzieżowe Centrum Wolontariatu dla dzieci, zatytułowane "Śpiewać i tańczyć każdy może". Wolontariusze: Gabrysia Król, Małgosia Ludwa, Patrycja Rzeźnik, Ania Sowińska oraz Kacper Podgórski przygotowali dla dzieci karaoke ze znanymi piosenkami oraz uczyli uczestników układów tanecznych takich jak: makarena, belgijka czy kaczuszki. Było wesoło i głośno jak zawsze. Na zakończenie całego cyklu dzieci otrzymały certyfikaty uczestnictwa oraz słodkości. Praca wolontariuszy włożona w przygotowanie całego cyklu warsztatów została doceniona przez dzieci i rodziców. Młodzież otrzymała piękny rysunek oraz słodkości w ramach podziękowania

Czytaj więcej: Ostatnie warsztaty z cyklu Mały Odkrywca – Świata Zdobywca

Trzecie warsztaty z cyklu Mały Odkrywca – Świata Zdobywca

Za nami kolejne spotkanie wolontariuszy MCW z dziećmi w ramach cyklu bezpłatnych Warsztatów Rozwijających „Mały Odkrywca – Świata Zdobywca. Warsztaty zatytułowane „Ruch i kolor – zabawy plastyczno-ruchowe z elementami chusty Klanza” odbyły się 4 kwietnia. Przygotowane zostały i przeprowadzone pod okiem Opiekunów przez Gabrysię Kudła, Emilkę Kornaus, Martynę Jędrusiak, Madzię Gąsior, Gosię Kozioł oraz Basię Narożańską. Dzieci wykonały piękny portret Pani Wiosny oraz brały udział w wielu zabawach ruchowych przygotowanych przez wolontariuszki. Na koniec wykonały wspólny układ taneczny. Przed nami ostatnie spotkanie, które odbędzie się 11 kwietnia. Kolejni wolontariusze szykują już szereg atrakcji dla dzieci!

Czytaj więcej: Trzecie warsztaty z cyklu Mały Odkrywca – Świata Zdobywca

Pierwszy  Dzień Wiosny kolorowo i ekologicznie z przedszkolakami

Wolontariuszki MCW – Pałac Młodzieży w Tarnowie Madzia i Małgosia przywitały wiosnę wraz z wychowankami Przedszkola Publicznego nr 14. Dziewczyny zaprezentowały dzieciom zabawki wykonane z materiałów podlegających recyklingowi w ramach Konkursu Ekologicznego POSEGREGOWANI, brały również udział w zabawie z dziećmi. Następnie wykonały kolorowy napis WIOSNA z reklamówek na ogrodzeniu przedszkola – symbol ekologicznego podejścia do świata i ponownego wykorzystania plastiku.

Czytaj więcej: Pierwszy  Dzień Wiosny kolorowo i ekologicznie z przedszkolakami

Pierwsze i drugie warsztaty z cyklu Mały Odkrywca – Świata Zdobywca za nami!        

Wolontariusze Młodzieżowego Centrum Wolontariatu – Pałac Młodzieży w Tarnowie przygotowali dla dzieci w wieku 6-9 lat cykl bezpłatnych Warsztatów Rozwijających „Mały Odkrywca – Świata Zdobywca”. Pierwsze spotkanie z tego cyklu, zatytułowane „Odkrywamy tajniki wszechświata” odbyło się 21 marca. Przygotowane zostało i przeprowadzone pod okiem Opiekunów przez Olę Wojdyło oraz Zuzię Iwaniec, przy pomocy Izy Filas, Michaliny Knot, Wiktorii Skowron oraz Emilki Kornaus. Dzieciaki obserwowały a następnie wykonywały liczne eksperymenty i doświadczenia, rozwijając swoją kreatywność i twórczość. Było dużo zabawy, śmiechu, ubrudzone ręce i fartuszki ale też zdobyta wiedza i umiejętności. Kolejne czyli drugie warsztaty zatytułowane „Zabawa i praktyka uczynią z Ciebie matematyka” odbyły się 28 marca i zostały przygotowane przez Weronikę Wiejaczkę, Tomka Kudrańskiego, Magdę Bania i Dominikę Szczerba. Dzieci rozwiązywały matematyczne zagadki, rebusy, rozwijały swoją spostrzegawczość, koncentrację i pamięć poprzez gry logiczne i pamięciowe. Przed nami jeszcze dwa spotkanie na które czekamy z niecierpliwością!

Czytaj więcej: Pierwsze i drugie warsztaty z cyklu Mały Odkrywca – Świata Zdobywca za nami!        

Młodzieżowe Centrum Wolontariatu - warsztatowo

W lutym wolontariusze MCW – Pałac Młodzieży brali udział w dwóch spotkaniach warsztatowych pt. „Jestem wolontariuszem”. Wspólnie sformułowaliśmy definicję wolontariusza, cechy jakimi powinien się charakteryzować, wymienialiśmy korzyści z bycia wolontariuszem. Rozmawialiśmy również o tym, w jakich instytucjach mogą pracować wolontariusze, jak wygląda porozumienie zawierane z wolontariuszami oraz jakie są ich prawa i obowiązki. Podczas pracy w grupach powstały nowe projekty oraz pomysły, które młodzież chce zrealizować w najbliższym czasie. Dzięki wspólnej, w sumie kilkugodzinnej pracy, udało się również dodatkowo wzmocnić relacje między wolontariuszami i zintegrować grupę, w której obecnie są zarówno osoby zaczynające swoją przygodę z wolontariatem, jak i młodzi ludzie pracujący na rzecz innych już cztery a nawet pięć lat. Młodzież czerpie więc wiedzę od Opiekunów ale także od swoich starszych koleżanek i kolegów.

Czytaj więcej: Młodzieżowe Centrum Wolontariatu - warsztatowo

Relacja ze Spotkania Wielkanocnego dla Osób Samotnych i Starszych

To już kolejny raz wolontariusze z Młodzieżowego Centrum Wolontariatu zorganizowali tuż po świętach - 15 kwietnia bieżącego roku Spotkanie Wielkanocne dla Osób Samotnych i Starszych. Spotkanie poprzedzona była wieloma przygotowaniami. Na przełomie marca oraz kwietnia w tarnowskich szkołach i przedszkolach  trwały zbiórki żywności, następnie wolontariusze samodzielnie przygotowywali z zebranych produktów poczęstunek dla zaproszonych gości.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym udało nam się zorganizować to Spotkanie. Na szczególne podziękowania zasługują tarnowskie szkoły, przedszkola oraz nauczyciele: Przedszkole Publiczne nr 5, Przedszkole Publiczne nr 20, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 11, V Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkól Ogólnokształcących nr 5, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 i Gimnazjum Matematyczno – Przyrodnicze STO. Dziękujemy również za okazane wsparcie właścicielom Piekarni Kazibut.

Czytaj więcej: Relacja ze Spotkania Wielkanocnego dla Osób Samotnych i Starszych

Szkolenie dla wolontariuszy w Tarnowskim Azylu dla Psów i Kotów

Wolontariusze Młodzieżowego Centrum Wolontariatu działającego w Pałacu Młodzieży wzięli w sobotę 27 września udział w szkoleniu w Azylu dla Psów i Kotów na ul. Cmentarnej
w Tarnowie. Podczas wizyty młodzież zapoznała się z zasadami bezpieczeństwa panującymi
w obiekcie oraz poznała potrzeby i problemy zwierząt zamieszkujących Azyl. Po krótkim omówieniu spraw formalnych mimo kapiącego na głowy deszczu, wolontariusze zabrali  psiaki na spacer. Na pewno wielu z nich jeszcze nie raz odwiedzi schronisko. Każde zwierzę potrzebuje miłości i zainteresowania, a pomoc im daje wiele satysfakcji. Przy okazji zachęcamy wszystkich do zapoznania się z możliwością adopcji zwierząt przebywających
w Azylu

Czytaj więcej: Szkolenie dla wolontariuszy w Tarnowskim Azylu dla Psów i Kotów

Wolontariusze biorą udział w Akcji UNSELFIE DKMS

Młodzieżowe Centrum Wolontariatu postanowiło włączyć się w akcję promującą rejestrację w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego DKMS Polska. Efektem jest powstałe zdjęcie z hasłem wymyślonym przez młodzież, które już krąży w sieci, zapraszając do pomagania dzieciom, młodzieży oraz osobom dorosłym zmagającym się z ciężką chorobą jaką jest nowotwór krwi.

Pałacowe spotkanie Wigilijne dla Osób Samotnych i Starszych

Już po raz piąty wolontariusze z Młodzieżowego Centrum Wolontariatu zorganizowali Spotkanie Wigilijne dla Osób Samotnych i Starszych. Wigilia poprzedzona była wieloma przygotowaniami. Od listopada w tarnowskich szkołach trwały zbiórki żywności, następnie wolontariusze samodzielnie przygotowywali z zebranych produktów poczęstunek oraz upominki dla zaproszonych gości.

  Spotkanie uroczyście rozpoczął ksiądz Paweł Cyz ze Zgromadzenia Księży Filipinów, pobłogosławił uczestników oraz opłatki, którymi następnie się podzielono składając sobie wzajemnie ciepłe i serdeczne życzenia. Życzenia gościom złożyli również Dyrektor Pałacu Młodzieży Jerzy Kosiba oraz Wicedyrektor Jadwiga Binek. Następnie wolontariusze podali przygotowany przez siebie poczęstunek.

Czytaj więcej: Pałacowe spotkanie Wigilijne dla Osób Samotnych i Starszych

III edycja Pisania Listów do Chorych dzieci Marzycielska Poczta w Tarnowie

Kolejny rekord pobity w Pałacu Młodzieży

Już po raz trzeci odbyła się w Pałacu Młodzieży Akcja Pisania Listów do Chorych Dzieci „Marzycielska Poczta”. Akcja zainicjowana przez Młodzieżowe Centrum Wolontariatu działające w Pałacu Młodzieży zdobywa w Tarnowie coraz większą popularność. W obecnej edycji 22 października przedszkolaki oraz dzieci i młodzież z tarnowskich szkół przygotowali wspólnie 703 tradycyjne listy oraz kartki pocztowe, tworzono także piękne rysunki dla ciężko chorych dzieci: Oliwii i Krystiana. Dzięki dużemu zainteresowaniu Dyrektorów szkół oraz wychowawców, którzy przychodzili z całymi grupami dzieci i młodzieży udało się zrealizować główny cel akcji jakim jest zasypanie dzieciaków - podopiecznych Fundacji Dobry Uczynek i Marzycielskiej Poczty - górą listów, rysunków i pozytywnych myśli od tarnowskich koleżanek i kolegów. Listy nadal napływają do Pałacu Młodzieży od szkół które w tym dniu nie mogły przybyć oraz od osób indywidualnych, w najbliższych dniach poznamy ostateczną liczbę listów.

Czytaj więcej: III edycja Pisania Listów do Chorych dzieci Marzycielska Poczta w Tarnowie

Pałacowi wolontariusze dla osób starszych

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych stał się okazją dla wolontariuszy Młodzieżowego Centrum Wolontariatu, aby zorganizować w Pałacu Młodzieży spotkanie dla osób starszych i samotnych. Przy kawie i ciasteczku w miłej atmosferze Seniorzy i młodzież spędzili wspólnie środowe popołudnie. Miłe jest to, że do Pałacu Młodzieży wciąż wracają osoby, które gościmy na spotkaniach, Wigiliach czy Śniadaniu Wielkanocnym od początku działalności wolontariatu, jednak za każdym razem pojawiają się również nowi goście. Młodzież zachęcała również osoby starsze do udziału w spotkaniach z zakresu obsługi komputera, Internetu, laptopa czy smartfona.

Czytaj więcej: Pałacowi wolontariusze dla osób starszych