Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pracownia grafiki komputerowej

Wychowankowie Pałacu zaprojektowali „zdrowe” znaczki

Dobiegł I etap konkursu organizowanego przez przez Fundacje Banku Ochrony Środowiska i Poczty Polskiej na zaprojektowanie znaczka pocztowego o tematyce „Czas na zdrowie”. Spośród nadesłanych licznych prac plastycznych jury w składzie: Renata Stadler, Marek Krakowiak i Grzegorz Mazur oraz młodzi reprezentanci wychowankowie Pałacu Młodzieży wyłonili zwycięskie prace. „Skok po zdrowie” – Emili Szpali, „Aktywna rodzina” Mateusza Pieprzaka oraz „Sokosproczek” Borysa Tomali to trzy prace które zostały nominowane do finałowej rozgrywki w tym ogólnopolskim konkursie.

Teraz czas na finałową rozgrywkę -  trzymamy za naszych podopiecznych kciuki.

Czytaj więcej: Wychowankowie Pałacu zaprojektowali „zdrowe” znaczki

Konkursu „Tarnowski Junior Biznesu”

Za nami III edycja Konkursu „Tarnowski Junior Biznesu” organizowanego przez Prezydenta Miasta Tarnowa a I w której udział brali wychowankowie Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Każda ze szkół i placówek naszego miasta mogła zgłosić tylko trzy prace konkursowe.
Ocenę biznes-planów oraz indywidualnych prezentacji przeprowadzało cztero osobowe jury, reprezentanci Urzędu Miasta Tarnowa, Instytucji Otoczenia Biznesu oraz Rady Gospodarczej. Różnorodność tematyczna prac począwszy od hodowli ślimaka afrykańskiego a skończywszy na modułowych ścianach działowych, eko-żywności czy wirtualnej sekretarce ukazała szerokie spektrum zainteresowań. Na uroczystej Gali w Sali Lustrzanej z rąk Wiceprezydenta Piotra Augustyńskiego pamiątkowe dyplomy odebrały również dwie uczestniczki zajęć Pracowni Grafiki Komputerowej zgłoszone do Konkursu,
Anna Sroka za pomysł mobilnej aplikacji „E- Sekretarka” i Marlena Tarchała za nie standartową konstrukcje „Akademii krawieckiej” Sam fakt udziału naszej młodzieży w tej inicjatywie pokazuje wszechstronności, elastyczność i pomysłowość naszych podopiecznych a placówkę stawia w świetle należnego miejsca odkrywania „diamentów”.

Czytaj więcej: Konkursu „Tarnowski Junior Biznesu”

Sukcesy młodych grafików z Pałacu Młodzieży w ogólnopolskim konkursie "Inspirowane poezją"

Młodzież z Pracowni Grafiki Komputerowej Pałacu Młodzieży w Tarnowie (opiekun Grzegorz Mazur) podjęła rywalizację w X Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Inspirowane poezją” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu. Spośród 600 prac przesłanych na konkurs I równorzędne miejsce otrzymała Katarzyna Sumara oraz III równorzędne miejsce otrzymał Michał Radecki. Wyróżnione również i zakwalifikowane od wystawy pokonkursowej zostały prace Darii Czermak oraz Oliwiera Króla. Młodzież otrzymała dyplomy oraz cenne nagrody. Zbiegło się to również w czasie z doposażeniem naszej pracowni w nowy i nowoczesny sprzęt komputerowy.

Zdjęcia własne oraz http://mdktorun.pl/aktualnosci/inspirowane-poezja-obrady-jury-na-zdjeciach/

Czytaj więcej: Sukcesy młodych grafików z Pałacu Młodzieży w ogólnopolskim konkursie "Inspirowane poezją"