Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
   

Pracownia kroju i szycia „Fasonik”

Filtr
 • Nabór uzupełniający do pracowni teatralnej w Pałacu Młodzieży

  W związku z zakończeniem rekrutacji do Pałacu Młodzieży w Tarnowie na rok szkolny 2017/2018 dyrekcja PM informuje, że w dniach 16 – 30 sierpnia 2017 r. trwać będzie rekrutacja uzupełniająca na zajęcia teatralne. Wnioski można pobrać ze strony internetowej lub otrzymać w sekretariacie PM ul. Piłsudskiego 24 w godz. 8 - 15. Pobierz wniosek>>

 • Nabór uzupełniający tylko w tym tygodniu

  Od 24 do 28 sierpnia trwa nabór uzupełniający na zajęcia w Pałacu Młodzieży w roku szkolnym 2015/2016. Formularze można pobrać z naszej strony internetowej w zakładce ulokowanej po prawej stronie pt. „Zapisy do Pałacu Młodzieży. Można je także wypełnić w sekretariacie PM, czynnym do końca sierpnia w godzinach 7.30 – 15.30.

 • „Dawno temu w przyszłości” czyli Pałac Młodzieży w ramach „Murali dla Tarnowa”

  „Dawno temu w przyszłości” to tytuł kolejnego mural powstającego w trakcie projektu „Murale dla Tarnowa”. Na najdłuższym murali w Tarnowie (mural zajmie elewacje i ogrodzenie od południowej strony Pałacu Młodzieży o łącznej długości 74 metrów).

  Są już widoczne pierwsze elementy powstającego muralu.
  Koncepcja artystyczna obejmuje ścianę szczytową kamienicy przy ul. Piłsudskiego 22, ścianę szczytową budynku przy ul. Piłsudskiego 22 A oraz powierzchnię elewacji ogrodzenia Pałacu Młodzieży, ul. Piłsudskiego 24 – strona południowa. Całkowita powierzchnia muralu to ok. 230 m².
  Wielkoformatowy obraz został zaprojektowany z myślą o funkcjonowaniu w precyzyjnie określonej przestrzeni, z uwzględnieniem warunków architektonicznych i otoczenia przyrodniczego. Pojawią się na nim tarnowskie akcenty – krzewy tarniny i wynalazki Jana Szczepanika z dziedziny fotografii. Autorem muralu jest Mikołaj Rejs.
  Mural ma spełniać funkcję promocyjną, edukacyjną, pobudzać wyobraźnię i wzbudzać pozytywne emocje.

  Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa.
  Realizacja: Tarnowskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży PAŁAC

 • Zajęcia z logopedią

  Główne cele pomocy logopedycznej:

  • uregulowanie prawidłowego sposobu oddychania,
  • wzbogacanie słownika,
  • rozwijanie myślenia,
  • prawidłowe stosowanie melodii, rytmu, akcentu, barwy natężenia,
  • wyrabianie umiejętności wypowiadania się w mowie potocznej,
  • rozwijanie sprawności narządów mowy, artykulacji i fonacji,
  • rozwijanie słuchu fonematycznego,
  • rozwijanie komunikacji językowej dziecka,
  • wzbogacanie poprawności gramatycznej i stylistycznej wypowiedzi,
  • kształcenie mowy ekspresyjnej,
  • dbałość o kulturę słowa potocznego,
  • korekcja wad wymowy, 

  Warsztaty zakładają stosowanie różnorodnych metod i form pracy, które będą wspierać i uatrakcyjniać zajęcia logopedyczne.
  Nadrzędnym celem jest połączenie elementów nauki i zabawy.

  Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc proszę zgłaszać dzieci możliwie szybko.

  tel. 502226783

  Prowadząca: mgr Ewelina Miś

 • Zapisy do pracowni i sekcji Pałacu Młodzieży w Tarnowie na rok szkolny 2014/2015 - nabór uzupełniający

  Pałac Młodzieży w Tarnowie zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na zajęcia w roku szkolnym 2014/2015.

  W dniach od 18 do 28 sierpnia 2014 r. trwał będzie nabór uzupełniający na zajęcia prowadzone w Pałacu Młodzieży. Zapraszamy do sekretariatu PM przy ul. Piłsudskiego 24. Wniosek o przyjęcie do Pałacu Młodzieży można pobrać>> czytaj więcej>>

   

 • Trwa akcja Lato w Mieście

  Nie wszyscy uczniowie na czas wakacji wyjeżdżają z miasta. Dlatego Pałac Młodzieży, jak co roku, włącza się w akcję „Lato w Mieście”, podczas której dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w bogatym i atrakcyjnym programie rekreacyjnym. 

 • Wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej

  Pracownia plastyczna Barbary Leszczyńskiej „Art Akademia Pałac” w Pałacu Młodzieży w Tarnowie zaprasza na dwie wystawy malarstwa i rysunku artystycznego – w Pałacu Młodzieży (galeria w hallu na II piętrze) oraz w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie (wernisaż odbył się 24 czerwca br.).

 • Spotkanie Akademii Malucha z ekologią

   

  W Pracowni Grafiki Komputerowej Pałacu Młodzieży, prowadzonej przez Grzegorza Mazura, odbyło się spotkanie poświęcone ekologii, zatytułowane „Sznurek Jurka”.

  Wszystko, czego ludzie potrzebują do życia, jest źródłem odpadów – wiedzą o tym wszystkie dzieci. Na zajęciach z zakresu ekologii dzieci w ciekawy i przystępny sposób, łącząc wiadomości o otaczającym nas świecie z zabawą, poszerzyły wiedzę o tym, skąd się biorą śmieci, jak można się ich pozbyć i co by się stało, gdybyśmy nie ograniczali ich wytwarzania. zobacz zdjęcia>>
 • „TO TY POWIEDZ STOP PIJANYM KIEROWCOM”

  Mimo licznych apeli i akcji skłaniających kierowców do bezpiecznej jazdy pojazdami mechanicznymi, ciągle jesteśmy świadkami wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących. W odpowiedzi na zagrożenia drogowe młodzież uczęszczająca na zajęcia Grafiki Komputerowej w Pałacu Młodzieży w Tarnowie, pragnie kontynuować akcję „TO TY POWIEDZ STOP PIJANYM KIEROWCOM”, którą 3 lata temu zainicjowała Młodzieżowa Rada Miejska w Tarnowie. Projekt ma na celu dotarcie do osób nadużywających alkoholu poprzez już wypracowaną, skuteczną kampanię propagującą bezpieczeństwo i trzeźwość na drogach.

 • 10-lecie Pracowni Relaksacyjno-Terapeutycznej (2004-2014)

  Pałac Młodzieży w Tarnowie był pierwszą w kraju placówką kulturalno-oświatową, która w 2004 r. wprowadziła innowacyjne zajęcia dla dzieci specjalnej troski w Pracowni Relaksacyjno-Terapeutycznej. Do pracowni uczęszczały dzieci w wieku 2-16 lat z różnymi dysfunkcjami. Program zajęć był dostosowywany do ich potrzeb i możliwości. Zajęcia miały charakter ćwiczeń  i zabaw praktycznych oraz edukacyjnych, mających na celu w jak największym stopniu zredukowanie niepełnosprawność, czyli ułatwienie zdobycia takich umiejętności dziecka, by mogło funkcjonować jako niezależna osoba.

 • Grafika komputerowa

  Na pewno nie jesteśmy zwykła pracownią grafiki komputerowej. Nasza pracownia znaczy o wiele więcej. To projekt stworzony przez młodych ludzi dla których główną ideą jest uświadomienie sobie że za pomocą komputera i internetu można wyrazić siebie w sposób nie ograniczony, pobudzając przy tym wyobraźnię i swoją wrażliwość. Każde „dzieło” stworzone w tej pracowni jest poprawne i prawidłowe, co sprawia satysfakcję i poprawia samoocenę oraz wzmacnia pewność siebie.

  Cele do których dążymy to rozwijanie zdolności plastycznych oraz tych związanych z posługiwaniem się komputerem. Pragniemy poprzez swoją pracę zdobyć praktyczne umiejętności korzystania z pakietów graficznych w takim stopniu, jaki umożliwi dalszą samodzielną pracę oraz przygotuję do pracy w zawodzie grafika komputerowego.

  Umiejętność pracy w zespole oraz konstruktywne spędzanie czasu również jest dla nas ważne.

  „Nie mam żad­nych ta­lentów - prócz na­miętnej ciekawości ” - Al­bert Ein­stein

   

   Program zajęć zawsze dopasowany jest do potrzeb i umiejętności wychowanków ale opiera się o zajęcia z zakresu:

  1. Zasady bezpieczeństwa w pracowni-  BHP, P.poż, pierwsza pomoc
  2. Formy i zasady kompozycjizasada złotego podziału, obramowanie, symbolika, linie prowadzące, równowaga, symetria.
  3. Fotografia, film, grafika, malarstwo, jako źródło przekazupodstawowe pojęcia, film i fotografia tradycyjna, film i fotografia cyfrowa, grafika i malarstwo, ekspozycja, kadr, ćwiczenia.
  4. Obróbka graficzna, poligraficzna, introligatorska, DTPgrafika komputerowa, multimedia, poligrafia, introligatorstwo.
  5. Grafika wektorowa obsługa programów graficznychelementy ekranu, rozpoczęcie pracy, rysowanie linii, rysowanie figur, obiekty wypełnienia, bitmapy, tekst, efekty dwuwymiarowe, efekty trójwymiarowe, strony www zapisy i eksportowanie, drukowanie.
  6. Grafika bitmapowa obsługa programów graficznych – zarządzanie kolorem, tworzenie plików, przestrzeń robocza, podstawowe informacje o obrazie, warstwy, zaznaczenia i maski, historia, kolory i tryby mieszania, warstwy korekcyjne, pędzle, retusz,wyostrzenia, filtry, tekst, gradienty, eksportowanie plików.
  7. Obróbka audio-video– poznanie schematu pracy, tworzenie prostej animacji za pomocą efektów i szablonów, animowanie tekstu, animowanie prezentacji multimedialnej, praca z maskami, renderowanie i tworzenie plików wyjściowych