20 lutego 2016 r. w hali sportowej Pałacu Młodzieży przy ul. Gumniskiej 28 rozegrano III Rundę Eliminacyjną Mistrzostw Polski Modeli Samochodów Zdalnie Kierowanych. Impreza ta przyciąga zawodników z całej Polski. Gościliśmy przedstawicieli takich miast jak Warszawa, Nowy Sącz, Kraków, Wrocław, Poznań i Tarnów i inne. Zawody rozegrano w sześciu klasach elektrycznych zgodnie z międzynarodowymi przepisami EFRA. Rozegrane pięć rund eliminacyjnych i trzy rundy finałowe. W godzinach 9.00 - 19.00 startowało ponad 54 modele. Od najwolniejszych Kadetów do najszybszych E-12. Podsumowanie naszych zawodów zaszczycili zaproszeni gości: panie Ewa, Katarzyna i Małgorzata Jaśko - żona i córki założyciela pracowni modelarskiej w Pałacu Młodzieży. To właśnie one, wraz z Dyrektorem Pałacu Młodzieży w Tarnowie – Jerzym Kosibą, wręczyły puchary w Memoriale Jerzego Jaśko zawodnikom klasy Kadet. Ze swojej strony pragnę podziękować wszystkim organizatorom, zawodnikom i zaproszonym gościom za przybycie. Instruktor pracowni modelarskiej Wojciech Brajowski.
Wyniki zawodów
Final rankinglist - E-10 TC 540 [E-10 540]
|
Miejsce w rank.
|
Zawodnik
|
Miejscowość
|
Klub
|
Kat. Wiek.
|
1. Heat
|
2. Heat
|
3. Heat
|
Heat
|
Punkty
|
Punkty na biegi
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1
|
Mądel Piotr
|
Skrzyszów
|
TKMS
|
Senior
|
DNS (9)
|
22 5:07.942 (1)
|
21 5:00.824 (1)
|
A
|
2
|
2:1, 3:1 [1:9]
|
2
|
Kopacki Krystian
|
Tarnów
|
TKMS
|
Senior
|
22 5:08.813 (1)
|
22 5:12.637 (2)
|
7 1:51.460 (9)
|
A
|
3
|
1:1, 2:2 [3:9]
|
3
|
Janusz Marek
|
Grybów
|
SKM Felga Nowy Sącz
|
Senior
|
21 5:03.278 (2)
|
20 5:08.720 (3)
|
21 5:11.047 (2)
|
A
|
4
|
1:2, 3:2 [2:3]
|
4
|
Jeż Patryk P
|
Nowy Sącz
|
SKM Felga Nowy Sącz
|
Senior
|
20 5:17.659 (3)
|
20 5:11.165 (4)
|
20 5:07.289 (3)
|
A
|
6
|
3:3, 1:3 [2:4]
|
5
|
Borek Waldemar
|
Kraków
|
|
Senior
|
19 5:02.536 (4)
|
19 5:09.241 (5)
|
19 5:14.324 (5)
|
A
|
9
|
1:4, 2:5 [3:5]
|
6
|
Czachor Marcin
|
Głogoczów
|
|
Senior
|
18 5:03.161 (6)
|
18 5:03.788 (7)
|
19 5:12.022 (4)
|
A
|
10
|
3:4, 1:6 [2:7]
|
7
|
Żurawski Rafał
|
Grybów
|
SKM Felga Nowy Sącz
|
|
19 5:06.427 (5)
|
17 5:01.786 (8)
|
19 5:14.924 (6)
|
A
|
11
|
1:5, 3:6 [2:8]
|
8
|
Bugajski Michał
|
Kraków
|
|
Senior
|
18 5:10.528 (7)
|
18 5:02.532 (6)
|
17 5:05.358 (7)
|
A
|
13
|
2:6, 1:7 [3:7]
|
9
|
Chełmiński Zbigniew
|
Kraków
|
|
Senior
|
17 5:15.337 (8)
|
16 5:16.242 (9)
|
17 5:16.759 (8)
|
A
|
16
|
1:8, 3:8 [2:9]
|
10
|
Szczepaniak Filip
|
Grybów
|
SKM Felga Nowy Sącz
|
Junior
|
DNS (10)
|
1 0:44.669 (10)
|
4 3:27.576 (10)
|
A
|
20
|
3:10, 2:10 [1:10]
|
|
Final rankinglist - E-10 Formula [E-10 For]
|
Miejsce w rank.
|
Zawodnik
|
Miejscowość
|
Klub
|
Kat. Wiek.
|
1. Heat
|
2. Heat
|
3. Heat
|
Heat
|
Punkty
|
Punkty na biegi
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1
|
Błazucki Piotr
|
Warszawa
|
Automobilklub Polski
|
Senior
|
22 5:08.203 (1)
|
24 5:05.175 (1)
|
DNS (5)
|
A
|
2
|
2:1, 1:1 [3:5]
|
2
|
Słomski Daniel
|
Warszawa
|
|
|
19 5:14.260 (4)
|
20 5:13.710 (3)
|
20 5:13.763 (1)
|
A
|
4
|
3:1, 2:3 [1:4]
|
3
|
Kopczyński Mikołaj
|
Piaseczno
|
|
Junior
|
21 5:12.707 (2)
|
21 5:03.040 (2)
|
17 5:03.284 (4)
|
A
|
4
|
2:2, 1:2 [3:4]
|
4
|
Sienica Marcin
|
Warszawa
|
RC Warszawa
|
|
19 5:09.431 (3)
|
18 5:00.635 (4)
|
18 5:04.505 (3)
|
A
|
6
|
1:3, 3:3 [2:4]
|
5
|
Połaniec Dominik
|
Jelcz-Laskowice
|
KMS Jelcz-Mikrus
|
|
18 5:00.950 (5)
|
17 5:01.965 (5)
|
19 5:14.270 (2)
|
A
|
7
|
3:2, 1:5 [2:5]
|
|
Final rankinglist - E-10 GT [E-10 GT]
|
Miejsce w rank.
|
Zawodnik
|
Miejscowość
|
Klub
|
Kat. Wiek.
|
1. Heat
|
2. Heat
|
3. Heat
|
Heat
|
Punkty
|
Punkty na biegi
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1
|
Błazucki Piotr
|
Warszawa
|
Automobilklub Polski
|
Senior
|
24 5:01.562 (1)
|
25 5:07.928 (1)
|
DNS (7)
|
A
|
2
|
2:1, 1:1 [3:7]
|
2
|
Rosiński Paweł
|
Ząbki
|
Automobilklub Polski
|
Senior
|
24 5:03.655 (2)
|
24 5:00.596 (2)
|
24 5:02.387 (1)
|
A
|
3
|
3:1, 2:2 [1:2]
|
3
|
Kopczyński Mikołaj
|
Piaseczno
|
|
|
5 4:02.840 (7)
|
23 5:07.049 (3)
|
24 5:10.735 (2)
|
A
|
5
|
3:2, 2:3 [1:7]
|
4
|
Janusz Marek
|
Grybów
|
SKM Felga Nowy Sącz
|
Senior
|
22 5:07.916 (3)
|
22 5:04.168 (4)
|
23 5:11.412 (3)
|
A
|
6
|
3:3, 1:3 [2:4]
|
5
|
Smyk Dariusz
|
Warszawa
|
|
Senior
|
20 5:12.193 (4)
|
18 5:01.259 (6)
|
19 5:07.977 (5)
|
A
|
9
|
1:4, 3:5 [2:6]
|
6
|
Żurawski Rafał
|
Grybów
|
SKM Felga Nowy Sącz
|
|
19 5:09.772 (5)
|
21 5:19.986 (5)
|
20 5:12.578 (4)
|
A
|
9
|
3:4, 2:5 [1:5]
|
7
|
Wójcik Grzegorz
|
Warszawa
|
|
Senior
|
19 5:15.732 (6)
|
18 5:12.135 (7)
|
17 5:12.910 (6)
|
A
|
12
|
1:6, 3:6 [2:7]
|
|
Final rankinglist - E-10 Kadet [E-10 Kadet]
|
Miejsce w rank.
|
Zawodnik
|
Miejscowość
|
Klub
|
Kat. Wiek.
|
1. Heat
|
2. Heat
|
3. Heat
|
Heat
|
Punkty
|
Punkty na biegi
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1
|
Barabasz Eryk
|
Jel-Laskowice
|
|
Młodzik
|
15 5:00.919 (1)
|
15 5:03.226 (2)
|
15 5:03.724 (1)
|
A
|
2
|
1:1, 3:1 [2:2]
|
2
|
Chełmiński Krystian
|
Kraków
|
|
Młodzik
|
15 5:13.183 (2)
|
15 5:00.162 (1)
|
15 5:10.111 (2)
|
A
|
3
|
2:1, 3:2 [1:2]
|
3
|
Borek Samuel
|
Kraków
|
|
Młodzik
|
13 5:00.742 (3)
|
14 5:02.577 (3)
|
13 5:08.818 (4)
|
A
|
6
|
2:3, 1:3 [3:4]
|
4
|
Muzyka Jakub
|
Żabno
|
|
Młodzik
|
5 2:03.112 (9)
|
14 5:22.194 (4)
|
13 5:07.510 (3)
|
A
|
7
|
3:3, 2:4 [1:9]
|
5
|
Piotrowski Mikołaj
|
Nowy Sącz
|
PM Nowy Sącz
|
Młodzik
|
12 5:08.974 (4)
|
13 5:21.772 (5)
|
13 5:10.767 (5)
|
A
|
9
|
1:4, 3:5 [2:5]
|
6
|
Lustofin Maciej
|
Żabno
|
GCK Żabno
|
Młodzik
|
12 5:21.663 (5)
|
7 3:04.948 (9)
|
12 5:14.104 (6)
|
A
|
11
|
1:5, 3:6 [2:9]
|
7
|
Mądel Maksymilian
|
Skrzyszów
|
|
Młodzik
|
11 5:04.043 (6)
|
11 4:39.755 (8)
|
11 5:07.682 (7)
|
A
|
13
|
1:6, 3:7 [2:8]
|
8
|
Czachor Mieszko
|
Głogoczów
|
|
Młodzik
|
11 5:28.814 (7)
|
12 5:14.026 (7)
|
11 5:20.758 (8)
|
A
|
14
|
2:7, 1:7 [3:8]
|
9
|
Nowak Kacper
|
Żabno
|
|
Młodzik
|
2 1:01.732 (10)
|
13 5:22.976 (6)
|
1 5:10.418 (10)
|
A
|
16
|
2:6, 1:10 [3:10]
|
10
|
Lustofin Kamil
|
|
GCK Żabno
|
Młodzik
|
10 4:33.921 (8)
|
DNS (10)
|
10 5:07.204 (9)
|
A
|
17
|
1:8, 3:9 [2:10]
|
|
Final rankinglist - E-10 TC Pro Stock [E-10 TC PS]
|
Miejsce w rank.
|
Zawodnik
|
Miejscowość
|
Klub
|
Kat. Wiek.
|
1. Heat
|
2. Heat
|
3. Heat
|
Heat
|
Punkty
|
Punkty na biegi
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1
|
Ogonowski Mateusz
|
Żabno
|
|
Junior
|
24 5:01.070 (1)
|
24 5:04.685 (1)
|
DNS (8)
|
A
|
2
|
1:1, 2:1 [3:8]
|
2
|
Wójcik Michał
|
Warszawa
|
|
Junior
|
24 5:09.571 (3)
|
24 5:11.970 (3)
|
24 5:02.009 (1)
|
A
|
4
|
3:1, 1:3 [2:3]
|
3
|
Smyk Arkadiusz
|
Warszawa
|
|
Junior
|
24 5:03.928 (2)
|
13 2:48.481 (9)
|
24 5:09.120 (2)
|
A
|
4
|
1:2, 3:2 [2:9]
|
4
|
Mach Łukasz
|
Tarnów
|
TKMS
|
Junior
|
23 5:13.367 (5)
|
24 5:09.158 (2)
|
24 5:10.502 (3)
|
A
|
5
|
2:2, 3:3 [1:5]
|
5
|
Pyrka Stanisław
|
Warszawa
|
Automobilklub Polski
|
Senior
|
23 5:11.839 (4)
|
23 5:01.434 (5)
|
24 5:12.459 (4)
|
A
|
8
|
3:4, 1:4 [2:5]
|
6
|
Fedor Michał
|
Zbylitowska Góra
|
TKMS
|
Senior
|
23 5:14.057 (6)
|
23 5:01.173 (4)
|
DNS (9)
|
A
|
10
|
2:4, 1:6 [3:9]
|
7
|
Kłapacz Jakub
|
Grybów
|
SKM Felga Nowy Sącz
|
|
23 5:14.391 (7)
|
22 5:00.952 (6)
|
23 5:04.827 (5)
|
A
|
11
|
3:5, 2:6 [1:7]
|
8
|
Sienica Marcin
|
Warszawa
|
RC Warszawa
|
Senior
|
21 5:00.636 (8)
|
22 5:12.441 (7)
|
22 5:07.876 (6)
|
A
|
13
|
3:6, 2:7 [1:8]
|
9
|
Jeż Patryk
|
Nowy Sącz
|
SKM Felga Nowy Sącz
|
|
8 2:05.368 (9)
|
21 5:12.211 (8)
|
20 5:03.773 (7)
|
A
|
15
|
3:7, 2:8 [1:9]
|
|
Final rankinglist - E-12 [E-12]
|
Miejsce w rank.
|
Zawodnik
|
Miejscowość
|
Klub
|
Kat. Wiek.
|
1. Heat
|
2. Heat
|
3. Heat
|
Heat
|
Punkty
|
Punkty na biegi
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1
|
Rosiński Paweł
|
Ząbki
|
Automobilklub Polski
|
Senior
|
42 8:07.573 (1)
|
43 8:03.093 (1)
|
41 8:04.560 (1)
|
A
|
2
|
2:1, 1:1 [3:1]
|
2
|
Błazucki Piotr
|
Warszawa
|
Automobilklub Polski
|
Senior
|
42 8:10.181 (2)
|
42 8:06.871 (2)
|
40 8:02.840 (2)
|
A
|
4
|
2:2, 1:2 [3:2]
|
3
|
Słomski Daniel
|
Warszawa
|
|
Senior
|
39 8:02.744 (3)
|
40 8:09.436 (3)
|
38 8:04.213 (3)
|
A
|
6
|
2:3, 1:3 [3:3]
|
4
|
Krawczyk Jerzy
|
Sosnowiec
|
MKS Gwarek
|
Senior
|
35 8:07.175 (4)
|
28 8:08.723 (4)
|
36 8:02.093 (4)
|
A
|
8
|
3:4, 1:4 [2:4]
|
5
|
Smyk Dariusz
|
Warszawa
|
|
|
26 8:01.022 (5)
|
DNS (5)
|
22 8:00.925 (5)
|
A
|
10
|
1:5, 3:5 [2:5]
|
|