Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /stronapm/templates/pm3/functions.php on line 194

Pracownia j. Polskiego

Serdecznie zapraszam do Pracowni Języka Polskiego. Zajęcia z języka polskiego przeznaczone są dla uczniów na każdym poziomie edukacji, zarówno dla osób uzdolnionych, jak i z trudnościami. Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia przygotowujące do matury z języka polskiego. Tematyka zajęć dostosowywana jest do indywidualnych możliwości rozwojowych i edukacyjnych uczniów. W pracowni prowadzone są również Zajęcia Teatralne dla dzieci i młodzieży z podziałem na grupy wiekowe. Zajęcia w pracowni mają charakter edukacyjny, rozwijają zainteresowania m.in. humanistyczne, literackie, językowe oraz teatralne, recytatorskie i aktorskie. Wychowankowie odnoszą liczne sukcesy. Nauczyciel prowadzący: mgr Izabela Surdej.

W programie:

ZAJĘCIA Z JĘZYKA POLSKIEGO:

- poszerzanie i powtarzanie wiedzy z zakresu języka polskiego (literatury, gramatyki, ortografii ) dla uczniów SP, GIM., i szkół średnich
- przygotowanie do matury ustnej i pisemnej
- zajęcia przygotowujące do testu kompetencji po szkole podstawowej i gimnazjum
- ugruntowanie wiedzy zdobytej na lekcjach języka polskiego - - przygotowania do egzaminów, konkursów, olimpiad, sprawdzianów, itp.
- zachęcanie do podejmowania prób własnej działalności literackiej
- zajęcia rozwijające zainteresowania poetyckie, literackie i językowe
- zajęcia rozwijające wiedzę dla uczniów uzdolnionych humanistycznie
- "Poradnia języka polskiego"- zajęcia wyrównawcze dla uczniów z trudnościami
- skuteczna nauka ortografii i poprawnej pisowni
- zajęcia dla uczniów z dysfunkcjami (dysleksja, dysortografia, dysgrafia)

mgr Izabela Surdej