Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /stronapm/templates/pm3/functions.php on line 194

Finałowa Gala 55-lecia Tarnowskiej Piłki Ręcznej i mecz

W piątek 18 grudnia 2015r. o godz. 19.30 w Sali Teatralnej Pałacu Młodzieży w Tarnowie, ul. Piłsudskiego 24 odbędzie się Finałowa Gala jubileuszu 55 Tarnowskiej Piłki Ręcznej.  W bieżącym roku odbywały się  z tej okazji różne przedsięwzięcia związane z ta wielce zasłużoną dyscypliną dla naszego miasta. W   marcu zorganizowano VII już Ogólnopolski Memoriał  Zbigniewa Barnasia w Piłce  Ręcznej Dziewcząt  i Oldbojek a we wrześniu XII Ogólnopolski Memoriał Wiesława Kozioła Chłopców i Oldbojów. W okresie wrzesień – grudzień organizowano turnieje piłki ręcznej szkół podstawowych w ramach Akademii Piłki Ręcznej Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Zwieńczeniem tego jest Finałowa Gala Jubileuszu 55-lecia Tarnowskiej Piłki Ręcznej, która zorganizowana jest przez Pałac Młodzieży Tarnów i MKS Pałac Młodzieży Tarnów z  pomocą władz Miasta Tarnowa, sponsorów sekcji piłki ręcznej: Grupa Azoty, Firma Benhauer, MPEC Tarnów i MPGK Tarnów.

W gali wezmą udział zasłużeni trenerzy, działacze, zawodniczki i zawodnicy, którzy będą reprezentowali przekrój wszystkich pokoleń od najstarszych do tych, którzy od niedawna zajmują się tą dyscypliną. W programie jubileuszowej gali jest prezentacja multimedialna  55  - letniego dorobku tej dyscypliny w Tarnowie, wręczenie, wyróżnień Prezydenta Miasta Tarnowa,  Odznaczeń Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz okolicznościowe wystąpienia.  Natomiast  w sobotę 19 grudnia o godz. 18.00 w hali sportowej Jaskółka w Tarnowie – Mościcach odbędzie się w ramach jubileuszu mecz towarzyski promujący tą dyscyplinę miedzy 3. drużyną PGNiG Superligii Mężczyzn  KS Azoty Puławy prowadzoną przez zasłużonego trenera tarnowianina Ryszarda Skutnika i z udziałem wychowanka naszej sekcji, wielokrotnego reprezentanta Polski Michała Kubisztala i SPR Tarnów. Jako przedmecz będą w ramach Akademii Piłki Ręcznej będą rozgrywali turniej najmłodsi adepci tej dyscypliny w Pałacu Młodzieży. W przyszłym  roku w miesiącu marcu na zakończenie obchodów odbędzie się jeszcze konferencja naukowa z teorii i metodyki piki ręcznej dla studentów,  nauczycieli i trenerów piłki ręcznej.