Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /stronapm/templates/pm3/functions.php on line 194

Spotkanie Akademii Malucha z ekologią

 

W Pracowni Grafiki Komputerowej Pałacu Młodzieży, prowadzonej przez Grzegorza Mazura, odbyło się spotkanie poświęcone ekologii, zatytułowane „Sznurek Jurka”.

Wszystko, czego ludzie potrzebują do życia, jest źródłem odpadów – wiedzą o tym wszystkie dzieci. Na zajęciach z zakresu ekologii dzieci w ciekawy i przystępny sposób, łącząc wiadomości o otaczającym nas świecie z zabawą, poszerzyły wiedzę o tym, skąd się biorą śmieci, jak można się ich pozbyć i co by się stało, gdybyśmy nie ograniczali ich wytwarzania. zobacz zdjęcia>>

W Pracowni Grafiki Komputerowej Pałacu Młodzieży, prowadzonej przez Grzegorza Mazura, odbyło się spotkanie poświęcone ekologii, zatytułowane „Sznurek Jurka”.

Wszystko, czego ludzie potrzebują do życia, jest źródłem odpadów – wiedzą o tym wszystkie dzieci. Na zajęciach z zakresu ekologii dzieci w ciekawy i przystępny sposób, łącząc wiadomości o otaczającym nas świecie z zabawą, poszerzyły wiedzę o tym, skąd się biorą śmieci, jak można się ich pozbyć i co by się stało, gdybyśmy nie ograniczali ich wytwarzania. Uczyły się, co zrobić, by ich domy nie zamieniły się w wytwórnię śmieci. Dzieci zapoznały się z kolorystyką pojemników przeznaczonych do selektywnej zbiórki odpadów oraz segregowały odpady w rzeczywiste i wirtualne pojemniki, korzystając z podstawowych funkcji programu Corel Draw.

Zajęcia miały na celu m.in. rozwijanie właściwego stosunku do świata przyrody, szacunku do natury, kształcenie u dzieci nawyku i obowiązku sortowania odpadów wytwarzanych przez  człowieka, wprowadzanie zasad nowoczesnej ekologii w życiu codziennym oraz zdobycie praktycznych umiejętności pracy w wymienionym programie, rozwój twórczej postawy i doskonalenie obsługi komputera.

Cieszymy się, że naszymi poczynaniami możemy przyczynić się do wzrostu świadomości ekologicznej wśród naszych dzieci. Bo przecież „Czym skorupka za młodu nasiąknie…”.