Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /stronapm/templates/pm3/functions.php on line 194

Spotkanie Akademii Malucha z ekologią

 

W Pracowni Grafiki Komputerowej Pałacu Młodzieży, prowadzonej przez Grzegorza Mazura, odbyło się spotkanie poświęcone ekologii, zatytułowane „Sznurek Jurka”.

Wszystko, czego ludzie potrzebują do życia, jest źródłem odpadów – wiedzą o tym wszystkie dzieci. Na zajęciach z zakresu ekologii dzieci w ciekawy i przystępny sposób, łącząc wiadomości o otaczającym nas świecie z zabawą, poszerzyły wiedzę o tym, skąd się biorą śmieci, jak można się ich pozbyć i co by się stało, gdybyśmy nie ograniczali ich wytwarzania. zobacz zdjęcia>>

W Pracowni Grafiki Komputerowej Pałacu Młodzieży, prowadzonej przez Grzegorza Mazura, odbyło się spotkanie poświęcone ekologii, zatytułowane „Sznurek Jurka”.

Wszystko, czego ludzie potrzebują do życia, jest źródłem odpadów – wiedzą o tym wszystkie dzieci. Na zajęciach z zakresu ekologii dzieci w ciekawy i przystępny sposób, łącząc wiadomości o otaczającym nas świecie z zabawą, poszerzyły wiedzę o tym, skąd się biorą śmieci, jak można się ich pozbyć i co by się stało, gdybyśmy nie ograniczali ich wytwarzania. Uczyły się, co zrobić, by ich domy nie zamieniły się w wytwórnię śmieci. Dzieci zapoznały się z kolorystyką pojemników przeznaczonych do selektywnej zbiórki odpadów oraz segregowały odpady w rzeczywiste i wirtualne pojemniki, korzystając z podstawowych funkcji programu Corel Draw.

Zajęcia miały na celu m.in. rozwijanie właściwego stosunku do świata przyrody, szacunku do natury, kształcenie u dzieci nawyku i obowiązku sortowania odpadów wytwarzanych przez  człowieka, wprowadzanie zasad nowoczesnej ekologii w życiu codziennym oraz zdobycie praktycznych umiejętności pracy w wymienionym programie, rozwój twórczej postawy i doskonalenie obsługi komputera.

Cieszymy się, że naszymi poczynaniami możemy przyczynić się do wzrostu świadomości ekologicznej wśród naszych dzieci. Bo przecież „Czym skorupka za młodu nasiąknie…”.

hala PM GUMNISKA

Hala Gumniska

hala zaprasza... kiedy, co?