Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Młodzieżowa Rada Miejska

Filtr
  • KOMUNIKAT

    Dyrekcja Pałacu Młodzieży w Tarnowie informuje, że w dniu 14 sierpnia 2020r. tj. piątek budynek Pałacu Młodzieży w Tarnowie przy ul. Piłsudskiego 24 oraz obiekt Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Gumniskiej 28 będą nieczynne /Zarządzenie Wewnętrzne nr 13/2020 Dyrektora Pałacu Młodzieży z dnia 6 lipca 2020r.

  • REKRUTACJA UZUPEŁNIAJACA DO PAŁACU MŁODZIEŻY W TARNOWIE NA ROK SZKOLNY 2020/2021

    Na podstawie art. 161 USTAWY z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe, Dyrektor Pałacu Młodzieży w Tarnowie ogłasza rekrutację uzupełniającą do placówki na rok szkolny 2020/2021 w terminie od dnia 10.08 do dnia 21.08.2020 r,na następujące formy zajęć:

     

    Poniżej przedstawiamy Państwu możliwości złożenia wniosku:

    1. Plik wniosku w formacie PDF (do pobrania poniżej) który należy wydrukować, wypełnić, podpisać i przesłać w postaci skanu/zdjęcia mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 21.08.2020 r.

    Formularz przesłany e-mailem będzie wymagał wydrukowania i dostarczenia podpisanego dokumentu w formie papierowej w terminie późniejszym, wyznaczonym przez placówkę, po zakończeniu zagrożenia epidemicznego.

     

    WNIOSEK UZUPELNIAJACA PDF

    1. Dla osób, które nie mają możliwości dostarczenia deklaracji w w/w sposób (patrz pkt.1), proponujemy skorzystanie z pliku w formacie WORD (poniżej do pobrania), który po wypełnieniu (bez podpisu rodzica/opiekuna) należy przesłać w terminie do dnia 21.08.2020 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.z dopiskiem w mailu:

     „Zobowiązuję się do uzupełnienia podpisu na przesłanym w załączeniu wniosku w terminie wyznaczonym przez placówkę”.

    Formularz przesłany e-mailem będzie wymagał wydrukowania i dostarczenia podpisanego dokumentu w formie papierowej w terminie późniejszym, wyznaczonym przez placówkę, po zakończeniu zagrożenia epidemicznego.

    WNIOSEK UZUPELNIAJACA WORD

     

    1. Wniosek można także dostarczyć drogą pocztową na adres placówki: Pałac Młodzieży, ul. Piłsudskiego 24, 33-100 Tarnów z dopiskiem „Wniosek o przyjęcie na zajęcia do PM – rekrutacja uzupełniająca”, do dnia 21.08.2020 r. (liczy się data stempla pocztowego) Przesłanie wniosku w tradycyjnej formie nie wymaga dodatkowego potwierdzenia.

     

    1. Ostatnią możliwością jest dostarczenie wniosku do Pałacu Młodzieży: w holu Pałacu Młodzieży, w dniach 10-21.08.2020 w godz. 8.00 – 18.00, dostępna będzie skrzynka podawcza, do której można wrzucać podpisane wnioski w wersji papierowej. Te wnioski również nie będą wymagały dodatkowego potwierdzenia.

     

    Niezależnie od wybranej formy dostarczenia wniosku rekrutacyjnego placówka nie wysyła automatycznie odrębnych potwierdzeń otrzymanych zgłoszeń.

    W postępowaniu uzupełniającym obowiązują takie same zasady jak przy rekrutacji.

    Termin opublikowania list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych w rekrutacji uzupełniającej do placówki na rok szkolny 2020/2021 ustala się na dzień 31.08.2020 r. godz.15.00.

     

    LP PRACOWNIA Rok urodzenia Kandydata  od    do   
    1 Judo 2006 - 2015
    2 Koszykówka dziewcząt 2002 - 2013 (uczniowie liceum)/ 2001 (uczniowie technikum)
    3 Młodzieżowe Centrum Wolontariatu 2002 - 2006 (uczniowie liceum)/ 2001 (uczniowie technikum)
    4 Muzyczny Klub Edukacyjny z Elementami Muzykoterapii 2004 - 2015
    5 Piłka ręczna chłopców 2002 - 2013
    6 Piłka ręczna dziewcząt 2002 - 2011
    7 Pracownia choreograficzna  - rytmika 2013 - 2015
    8 Pracownia choreograficzna  – zajęcia baletowe 2014 - 2015
    9 Pracownia choreograficzna - Arabeska 2008 - 2014
    10 Pracownia choreograficzna - Dziewczęca Grupa Taneczna IMPULS 2010 - 2013
    11 Pracownia choreograficzna - Gimnastyka Artystyczna. 2008 - 2011
    12 Pracownia Fotografii Cyfrowej 2002 - 2007 (uczniowie liceum)/ 2001 (uczniowie technikum)
    13 Pracownia Komputerowa 2005 - 2012
    14 Pracownia Modelarska 2002 - 2013
    15 Pracownia plastyczna 2008 - 2014
    16 Pracownia plastyczna - Ceramika i rzeźba 2002 - 2013 (uczniowie liceum)/ 2001 (uczniowie technikum)
    17 Pracownia plastyczna – Rysunek i Malarstwo 2002 - 2013 (uczniowie liceum)/ 2001 (uczniowie technikum)
    18 Pracownia plastyczna - Studium rysunku i malarstwa, pracownia ikony 2005 - 2014
    19 Pracownia plastyczna – ART-EKO 2006 - 2011
    20 Pracownia plastyczna -ARCHITEKTURA 2002 - 2007 (uczniowie liceum)/ 2001 (uczniowie technikum)
    21 Pracownia wokalna 2002 - 2014 (uczniowie liceum)/ 2001 (uczniowie technikum)
    22 Szachy 2011 - 2014
    23 Szermierka 2006 - 2013
    24 Wspinaczka 2008 - 2009
    25 Zajęcia teatralne 2002 - 2013 (uczniowie liceum)/ 2001 (uczniowie technikum)
    26 Pracownia Kroju i Szycia - Fasonik 2002 - 2012 (uczniowie liceum)/ 2001 (uczniowie technikum)

     

    Rekrutacja – dokumenty:

    Wniosek uzupelniajaca pdf

    Wniosek uzupelniajaca word

    Regulamin rekrutacji

    Harmonogram rekrutacji

    Pracownie

     

  • Wrzuć do kosza – z Pałacem Młodzieży

    "Przyjdź do Amfiteatru, na Plac Kazimierza  i Kantorię, nauczymy Cię celnie rzucać do kosza..." - mówi Paulina Liszka - koszykarka II-ligowego zespołu MKS PM Be ComplEat Tarnów.

     

    W najbliższą niedzielę w godz. 16.00 - 18.00 koszykarki Pałacu Młodzieży serdecznie zapraszają wszystkich, a szczególnie dzieci, na sportową niedzielę do Amfiteatru. W ramach wakacyjnego projektu miejskiego, akcji "Wrzuć do kosza", będzie można wygrać nagrody w konkursach, a chętnych tarnowskie koszykarki nauczać będą techniki rzutu do kosza, aby gra w koszykówkę dawała radość i zadowolenie. Kolejne weekendowe spotkania odbywać się będą:

    18 sierpień  (niedziela) 16:00 – 18:00 Plac Kazimierza

    24 sierpień (sobota) 11:00 – 16:00 Kantoria

    25 sierpień (niedziela) 16:00 – 18:00 Plac Kazimierza

    1 wrzesień (niedziela) 16:00 – 18:00 Plac Kazimierza

  • Nabór uzupełniający do pracowni teatralnej w Pałacu Młodzieży

    W związku z zakończeniem rekrutacji do Pałacu Młodzieży w Tarnowie na rok szkolny 2017/2018 dyrekcja PM informuje, że w dniach 16 – 30 sierpnia 2017 r. trwać będzie rekrutacja uzupełniająca na zajęcia teatralne. Wnioski można pobrać ze strony internetowej lub otrzymać w sekretariacie PM ul. Piłsudskiego 24 w godz. 8 - 15. Pobierz wniosek>>

  • Nabór uzupełniający tylko w tym tygodniu

    Od 24 do 28 sierpnia trwa nabór uzupełniający na zajęcia w Pałacu Młodzieży w roku szkolnym 2015/2016. Formularze można pobrać z naszej strony internetowej w zakładce ulokowanej po prawej stronie pt. „Zapisy do Pałacu Młodzieży. Można je także wypełnić w sekretariacie PM, czynnym do końca sierpnia w godzinach 7.30 – 15.30.

  • „Dawno temu w przyszłości” czyli Pałac Młodzieży w ramach „Murali dla Tarnowa”

    „Dawno temu w przyszłości” to tytuł kolejnego mural powstającego w trakcie projektu „Murale dla Tarnowa”. Na najdłuższym murali w Tarnowie (mural zajmie elewacje i ogrodzenie od południowej strony Pałacu Młodzieży o łącznej długości 74 metrów).

    Są już widoczne pierwsze elementy powstającego muralu.
    Koncepcja artystyczna obejmuje ścianę szczytową kamienicy przy ul. Piłsudskiego 22, ścianę szczytową budynku przy ul. Piłsudskiego 22 A oraz powierzchnię elewacji ogrodzenia Pałacu Młodzieży, ul. Piłsudskiego 24 – strona południowa. Całkowita powierzchnia muralu to ok. 230 m².
    Wielkoformatowy obraz został zaprojektowany z myślą o funkcjonowaniu w precyzyjnie określonej przestrzeni, z uwzględnieniem warunków architektonicznych i otoczenia przyrodniczego. Pojawią się na nim tarnowskie akcenty – krzewy tarniny i wynalazki Jana Szczepanika z dziedziny fotografii. Autorem muralu jest Mikołaj Rejs.
    Mural ma spełniać funkcję promocyjną, edukacyjną, pobudzać wyobraźnię i wzbudzać pozytywne emocje.

    Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa.
    Realizacja: Tarnowskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży PAŁAC

  • Zajęcia z logopedią

    Główne cele pomocy logopedycznej:

    • uregulowanie prawidłowego sposobu oddychania,
    • wzbogacanie słownika,
    • rozwijanie myślenia,
    • prawidłowe stosowanie melodii, rytmu, akcentu, barwy natężenia,
    • wyrabianie umiejętności wypowiadania się w mowie potocznej,
    • rozwijanie sprawności narządów mowy, artykulacji i fonacji,
    • rozwijanie słuchu fonematycznego,
    • rozwijanie komunikacji językowej dziecka,
    • wzbogacanie poprawności gramatycznej i stylistycznej wypowiedzi,
    • kształcenie mowy ekspresyjnej,
    • dbałość o kulturę słowa potocznego,
    • korekcja wad wymowy, 

    Warsztaty zakładają stosowanie różnorodnych metod i form pracy, które będą wspierać i uatrakcyjniać zajęcia logopedyczne.
    Nadrzędnym celem jest połączenie elementów nauki i zabawy.

    Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc proszę zgłaszać dzieci możliwie szybko.

    tel. 502226783

    Prowadząca: mgr Ewelina Miś

  • Zapisy do pracowni i sekcji Pałacu Młodzieży w Tarnowie na rok szkolny 2014/2015 - nabór uzupełniający

    Pałac Młodzieży w Tarnowie zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na zajęcia w roku szkolnym 2014/2015.

    W dniach od 18 do 28 sierpnia 2014 r. trwał będzie nabór uzupełniający na zajęcia prowadzone w Pałacu Młodzieży. Zapraszamy do sekretariatu PM przy ul. Piłsudskiego 24. Wniosek o przyjęcie do Pałacu Młodzieży można pobrać>> czytaj więcej>>

     

  • Trwa akcja Lato w Mieście

    Nie wszyscy uczniowie na czas wakacji wyjeżdżają z miasta. Dlatego Pałac Młodzieży, jak co roku, włącza się w akcję „Lato w Mieście”, podczas której dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w bogatym i atrakcyjnym programie rekreacyjnym. 

  • Wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej

    Pracownia plastyczna Barbary Leszczyńskiej „Art Akademia Pałac” w Pałacu Młodzieży w Tarnowie zaprasza na dwie wystawy malarstwa i rysunku artystycznego – w Pałacu Młodzieży (galeria w hallu na II piętrze) oraz w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie (wernisaż odbył się 24 czerwca br.).

  • Spotkanie Akademii Malucha z ekologią

     

    W Pracowni Grafiki Komputerowej Pałacu Młodzieży, prowadzonej przez Grzegorza Mazura, odbyło się spotkanie poświęcone ekologii, zatytułowane „Sznurek Jurka”.

    Wszystko, czego ludzie potrzebują do życia, jest źródłem odpadów – wiedzą o tym wszystkie dzieci. Na zajęciach z zakresu ekologii dzieci w ciekawy i przystępny sposób, łącząc wiadomości o otaczającym nas świecie z zabawą, poszerzyły wiedzę o tym, skąd się biorą śmieci, jak można się ich pozbyć i co by się stało, gdybyśmy nie ograniczali ich wytwarzania. zobacz zdjęcia>>
  • Finał Konkursu Ekologicznego

    Zakończył się trwający przez cały miesiąc maj Konkurs Ekologiczny, którego finał odbył się 2 czerwca br. w Sali Teatralnej Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

    Konkurs składał się z dwóch kategorii tematycznych. Dzieci i młodzież w wieku od przedszkolaka do gimnazjalisty wykonywali przedmioty ekologiczne oraz stroje ekologiczne – wszystko przy użyciu materiałów podlegających recyklingowi. Celem Konkursu było promowanie segregacji i ponownego wykorzystania odpadów.

  • Młodzieżowa Rada Miejska

    mgr Ewelina Miś

    email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

    mgr Joanna Wielgus

    email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

     

  • Młodzieżowa Rada Miejska

    Celem działalności Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie jest:
    - reprezentowanie interesów młodzieży wobec instytucji rządowych i samorządowych
    - kształtowanie i utrwalanie postaw patriotycznych i demokratycznych
    - kształtowanie u młodzieży postawy przedsiębiorczości i odpowiedzialności
    - zapewnienie możliwości uczestnictwa młodzieży w procesie podejmowania decyzji bezpośrednio wpływających na sposób i jakość jej życia
    - ochrona praw i godności ucznia
    - promocja kultury, w szczególności tworzonej przez młodzież i do niej adresowanej
    - czynny udział młodzieży w działalności proekologicznej
    - organizowanie przez młodzież pomocy charytatywnej
    - integracja i współpraca środowisk młodzieży

    Rada realizuje swoje cele poprzez:
    -inicjowanie działań dotyczących życia młodych ludzi w mieście, a w szczególności w zakresie nauki, kultury, sportu i ekologii
    -opiniowanie projektów uchwał Rady Miejskiej w Tarnowie regulujących sprawy mające wpływ na warunki rozwoju młodego pokolenia dotyczące nauki, kultury, sportu i ekologii
    - udzielanie pomocy i podejmowanie interwencji w przypadku zagrożenia praw ucznia i swobód obywatelskich
    - współpracę z krajowymi i zagranicznymi organizacjami
    -organizowanie imprez kulturalnych i spotkań młodzieżowych propagujących cele Rady
    -inspirację i wspieranie inicjatyw młodych ludzi
    -prowadzenie działalności informacyjno - doradczej
    - współpracę z samorządami uczniowskimi
  • „TO TY POWIEDZ STOP PIJANYM KIEROWCOM”

    Mimo licznych apeli i akcji skłaniających kierowców do bezpiecznej jazdy pojazdami mechanicznymi, ciągle jesteśmy świadkami wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących. W odpowiedzi na zagrożenia drogowe młodzież uczęszczająca na zajęcia Grafiki Komputerowej w Pałacu Młodzieży w Tarnowie, pragnie kontynuować akcję „TO TY POWIEDZ STOP PIJANYM KIEROWCOM”, którą 3 lata temu zainicjowała Młodzieżowa Rada Miejska w Tarnowie. Projekt ma na celu dotarcie do osób nadużywających alkoholu poprzez już wypracowaną, skuteczną kampanię propagującą bezpieczeństwo i trzeźwość na drogach.

  • 10-lecie Pracowni Relaksacyjno-Terapeutycznej (2004-2014)

    Pałac Młodzieży w Tarnowie był pierwszą w kraju placówką kulturalno-oświatową, która w 2004 r. wprowadziła innowacyjne zajęcia dla dzieci specjalnej troski w Pracowni Relaksacyjno-Terapeutycznej. Do pracowni uczęszczały dzieci w wieku 2-16 lat z różnymi dysfunkcjami. Program zajęć był dostosowywany do ich potrzeb i możliwości. Zajęcia miały charakter ćwiczeń  i zabaw praktycznych oraz edukacyjnych, mających na celu w jak największym stopniu zredukowanie niepełnosprawność, czyli ułatwienie zdobycia takich umiejętności dziecka, by mogło funkcjonować jako niezależna osoba.

  • Grafika komputerowa

    Na pewno nie jesteśmy zwykła pracownią grafiki komputerowej. Nasza pracownia znaczy o wiele więcej. To projekt stworzony przez młodych ludzi dla których główną ideą jest uświadomienie sobie że za pomocą komputera i internetu można wyrazić siebie w sposób nie ograniczony, pobudzając przy tym wyobraźnię i swoją wrażliwość. Każde „dzieło” stworzone w tej pracowni jest poprawne i prawidłowe, co sprawia satysfakcję i poprawia samoocenę oraz wzmacnia pewność siebie.

    Cele do których dążymy to rozwijanie zdolności plastycznych oraz tych związanych z posługiwaniem się komputerem. Pragniemy poprzez swoją pracę zdobyć praktyczne umiejętności korzystania z pakietów graficznych w takim stopniu, jaki umożliwi dalszą samodzielną pracę oraz przygotuję do pracy w zawodzie grafika komputerowego.

    Umiejętność pracy w zespole oraz konstruktywne spędzanie czasu również jest dla nas ważne.

    „Nie mam żad­nych ta­lentów - prócz na­miętnej ciekawości ” - Al­bert Ein­stein

     

     Program zajęć zawsze dopasowany jest do potrzeb i umiejętności wychowanków ale opiera się o zajęcia z zakresu:

    1. Zasady bezpieczeństwa w pracowni-  BHP, P.poż, pierwsza pomoc
    2. Formy i zasady kompozycjizasada złotego podziału, obramowanie, symbolika, linie prowadzące, równowaga, symetria.
    3. Fotografia, film, grafika, malarstwo, jako źródło przekazupodstawowe pojęcia, film i fotografia tradycyjna, film i fotografia cyfrowa, grafika i malarstwo, ekspozycja, kadr, ćwiczenia.
    4. Obróbka graficzna, poligraficzna, introligatorska, DTPgrafika komputerowa, multimedia, poligrafia, introligatorstwo.
    5. Grafika wektorowa obsługa programów graficznychelementy ekranu, rozpoczęcie pracy, rysowanie linii, rysowanie figur, obiekty wypełnienia, bitmapy, tekst, efekty dwuwymiarowe, efekty trójwymiarowe, strony www zapisy i eksportowanie, drukowanie.
    6. Grafika bitmapowa obsługa programów graficznych – zarządzanie kolorem, tworzenie plików, przestrzeń robocza, podstawowe informacje o obrazie, warstwy, zaznaczenia i maski, historia, kolory i tryby mieszania, warstwy korekcyjne, pędzle, retusz,wyostrzenia, filtry, tekst, gradienty, eksportowanie plików.
    7. Obróbka audio-video– poznanie schematu pracy, tworzenie prostej animacji za pomocą efektów i szablonów, animowanie tekstu, animowanie prezentacji multimedialnej, praca z maskami, renderowanie i tworzenie plików wyjściowych
  • Pracownia filmowa „SZWENK”

    Pracownia Filmowa działa w Pałacu Młodzieży  od 1992 roku, kontynuując tradycje amatorskiego ruchu filmowego. Działający w Pracowni Amatorski Klub Filmowy „Szwenk” jest jednym z najlepszych w Polsce, cieszy się również uznaniem Światowej Unii Filmu Niezależnego, działającej przy UNICEF, czego dowodem było zdobycie w 1996 roku złotego medalu UNICA. Filmy realizowane przez młodych autorów w Pracowni „Szwenk” znajdują uznanie za swe wysokie wartości artystyczne i humanistyczne na wielu festiwalach kina niezależnego w kraju i zagranicą, zdobywając liczne prestiżowe nagrody. W latach 2005-2006 byliśmy   organizatorami międzynarodowych warsztatów filmowych pozyskując fundusze z Programu Młodzież. W 2007 r. przy współpracy z portalem internetowym SwiatObrazu.pl zorganizowaliśmy dwudniowe warsztaty fotograficzne dla młodych tarnowian w których wzięło udział ponad 250 osób.  Trzykrotnie byliśmy również organizatorami Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Dozwolone do 21”.W roku 2012 otrzymaliśmy Nagrodę Uskrzydlony za całokształt twórczości nadaną przez Tanowską Fundację Kultury.

     

    Zajęcia prowadzi instruktor mgr Tadeusz Koniarz

     

    Lista uzdolnionej młodzieży wielokrotnie nagradzanej w konkursach i na festiwalach filmowych  związanej zawodowo z filmem i fotografią.

     

    Dorobek artystyczny Pracowni Filmowej AKF Szwenk

    Breakdance Krzysztof Głuszak, 1986
    - IV Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Filmów Amatorskich - Warszawa wyróżnienie

    (film bez tytułu) Wiesław Wójcik ,Krzysztof Głuszak, 1986
    - IV Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Filmów Amatorskich - Warszawa I nagroda

    Widok z mojego okna Dariusz Kuciewicz, 1987
    - V Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Filmów Amatorskich - Warszawa II nagroda
    - XXIII Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich POL-8 w Książu 1998 Grand Prix
    - XXIII Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich POL-8 w Książu 1998 Nagroda Federacji Amatorskich Klubów Filmowych

    Bestseller Dariusz Kuciewicz, 1987
    - V Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Filmów Amatorskich - Warszawa Nagroda Główna - Złota Kamera
    - V Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Filmów Amatorskich - Warszawa Nagroda Publiczności
    - V Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Filmów Amatorskich - Warszawa wyróżnienie w konkursie międzynarodowym
    - Konfrontacje Amatorskich Klubów filmowych Polski Południowo-Wschodniej Tarnobrzeg 1987 wyróżnienie
    - VIII Konfrontacje Filmu Amatorskiego i Video Katowice 1988 Nagroda Główna „Górniczy Oskar” za reżyserię
    - Festiwal Filmów Amatorskich Chorzów 1989 wyróżnienie
    - XX Festiwal Filmów Amatorskich Dąbrowa Górnicza 1988 wyróżnienie
    - V Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Filmów Amatorskich – Warszawa 1987, nagroda operatora Krzysztofa Sylwanowicza za zdjęcia

    Pocztówka z Darłowa Krzysztof Głuszak 1987
    - V Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Filmów Amatorskich - Warszawa nagroda za zdjęcia barwne
    - 1987 Konfrontacje Amatorskich Klubów Filmowych Polski Południowo-Wschodniej Tarnobrzeg wyróżnienie


    690 Dariusz Kuciewicz, 1988
    - V Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Filmów Amatorskich - Warszawa nagroda za zdjęcia barwne

    Zdeptane lwy z kamiennych tablic Tadeusz Koniarz, Piotr Brich, 1987
    - 1987 Konfrontacje Amatorskich Klubów filmowych Polski południowo-wschodniej Tarnobrzeg II nagroda
    - VIII Konfrontacje Filmu Amatorskiego i Video Katowice 1988 Nagroda Główna Górniczy Oskar  za dżwięk
    - XX Zagłębiowski Przegląd Filmów Amatorskich Dąbrowa Górnicza 1988 wyróżnienie

    Łzy Chin, Krzysztof Głuszak, Wiesław Wójcik, Tadeusz Koniarz, Rafał Rzeźnikiewicz, 1990
    - I Nagroda Studia Lato 2TVP (Kraków)

    Fotografie Piotr Godzina, Tomasz Tomaszewski, Tadeusz Koniarz, 1993
    - Bieruń Nagroda dla najmłodszego uczestnika

    Spleen Łukasz Maciejewski, 1994
    - 12 Przegląd  Dziecięcych i Młodzieżowych Filmów Amatorskich, Warszawa 1994 wyróżnienie
    - Bieruń 1995 wyróżnienie
    - IV Ogólnopolski Festiwal Krótkometrażowych Amatorskich Filmów Video SMOFI Kraków 1994 wyróżnienie
    - XL Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich Konin 1994 wyróżnienie

    Player Piotr Godzina, 1994
    - 12 Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Filmów Amatorskich, Warszawa 1994 I miejsce
    - Festiwal Kina Familijnego "Łaziskie Liście" Łaziska 1995 nagroda specjalna
    - II Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych- Bieruń 1995 II miejsce
    -film reprezentował Polskę na Światowym Festiwalu Filmów Amatorskich UNICA - Hradec Kralove Czechy 1994

    Psinka Ewa Ziobroń, 1994
    - Festiwal Filmów Jednominutowych, Wronki 1994 wyróżnienie

    W amoku Piotr Godzina, 1994
    - 13 Międzynarodowy Festiwal Filmów Dziecięcych i Młodzieżowych w Warszawie 1995 II miejsce - Srebrna Kamera
    - 13 Międzynarodowy Festiwal Filmów Dziecięcych i Młodzieżowych w Warszawie (w dniu międzynarodowym – III miejsce Brązowa Kamera
    - 13 Międzynarodowy Festiwal Filmów Dziecięcych i Młodzieżowych w Warszawie nagroda publiczności
    - 13 Przegląd Filmów Dziecięcych i Młodzieżowych w Warszawie nominacja do nagrody roku FTFN i Komitetu Kinematografii za scenariusz
    - IV Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych Wołów 1996 wyróżnienie za efekty specjalne

    - Festiwal Kina Familijnego "Łaziskie Liście" Łaziska 1995    I  Nagroda Złote Łaziskie Liście
    - film reprezentował Polskę na Światowym Festiwalu UNICA Bourges, Francja 1995


    Nad Styksem Kinga Gałuszka, 1995
    - XV Międzynarodowy Festiwal Filmów Dziecięcych i Młodzieżowych w Warszawie 1995 Grand Prix
    -film reprezentował Polskę na Światowym Festiwalu UNICA Bourges, Francja 1995

    Kruk Agnieszka Padło, 1995
    - Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych "Kochać człowieka", Oświęcim 1996 nagroda prezydenta miasta Oświęcimia

    Cierpienia młodego W. Zuzanna Solakiewicz, 1994
    - 13 Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Filmów w Warszawie wyróżnienie 1995

    Iluzja Kinga Gałuszka, 1994
    - II Międzynarodowy Festiwal Filmowy POL-8 1996 II nagroda

    Wiem - nie wiesz Zuzanna Solakiewicz, 1995
    - XXX Ogólnopolski Festiwal Filmowy POL-8 1996 wyróżnienie
    - VI Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych „Kochać człowieka”, Oświęcim 1996 III Nagroda

    Fatamorgana, Natalia Surmiak 1995
    -wyróżnienie w konkursie filmów warsztatowych  Łeba 1995

     

    Pociąg Natalia Surmiak, 1995
    - XLII Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich w Koninie 1996 wyróżnienie
    - 14 Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Filmów Amatorskich w Warszawie 1996 wyróżnienie
    film reprezentował Polskę na Światowym Festiwalu UNICA Almelo, Holandia 1996

    Kampania Tadeusz Koniarz, 1995
    - Ogólnopolski Festiwal Filmowy Jedna Minuta Wronki 1995 wyróżnienie
    - I Międzynarodowy Festiwal Krótkometrażowych Amatorskich Filmów Video SMOFI Kraków 1996 wyróżnienie
    - II Międzynarodowy Festiwal Filmowy POL-8 Polanica 1996 II nagroda
    - I Krakowski Przegląd Filmów Amatorskich „Z człowiekiem w kadrze” Kraków 1996 wyróżnienie za pomysł
    - III Ogólnopolski Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych Publicystyka Kędzierzyn 1996 wyróżnienie
    - Internationales Berliner Festival der Nichtkommerziellen Films und Video - „Ein Fenster zum Osten” Berlin 1997 wyróżnienie
    - III Ogólnopolski Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych Bieruń 1997 nagroda specjalna
    - I Ogólnopolski Przegląd Filmów Nieprofesjonalnych Ostrołęka 1998 wyróżnienie w zestawie filmów AKF Szwenk
    - VI ZOOM Festiwal Amatorskich Filmów Video Zielona Góra 2002 wyróżnienie w zestawie filmów AKF Szwenk

    Róża Katarzyna Koniarz, 1995
    - XXX POL-8 1996 III nagroda w Konkursie Krajowym
    - II Międzynarodowy Festiwal Filmów Amatorskich Pol-8 w Polanicy Zdroju wyróżnienie1996
    - XXX Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich Pol-8 w Polanicy Zdroju nominacja do nagrody roku za scenariusz 1996
    - XIX Festiwal Artystyczny Młodzieży w Krakowie I nagroda1999
    -III Warsztaty Filmowe w Łebie wyróżnienie

    Teleplastikon Katarzyna Koniarz, 1996
    - III Biennale Filmu Amatorskiego w Wołowie 1997 III nagroda
    - III Ogólnopolski Festiwal w Bieruniu 1997 nagroda specjalna
    - III Ogólnopolski Festiwal Filmowy Wronki 1996 wyróżnienie

    Żuć albo nie żuć Katarzyna Koniarz, 1996
    - XLII Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich Konin ' 96 nagroda za najlepszy debiut 1996
    - XIV Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Dozwolone do 21 lat" w Warszawie wyróżnienie 1996
    - Ogólnopolski Festiwal Filmów Jednominutowych we Wronkach wyróżnienie 1996
    - IV Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych Wołów 1996 III nagroda


    Sen nocy letniej Katarzyna Koniarz, 1996
    - XV Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Dozwolone...” w Tarnowie 1997 wyróżnienie

    III Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich w Bieruniu 1997 - nagroda dla najmłodszego uczestnika

    Around the woman Sławomir Kostrzewa, 1996
    - IV Ogólnopolski Festiwal Filmowy „Jedna Minuta” Wronki 1997 wyróżnienie
    -XVI Międzynarodowy Festiwal „Dozwolone do 21”Warszawa,1998 wyróżnienie

    Mój własny koniec świata Sławomir Kostrzewa, 1996
    - XLIV Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Amatorskich OKFA 1998 wyróżnienie

    Wycieczka , Sławek Kostrzewa, 1996
    - XVI Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Dozwolone do 21” w Warszawie nominacja do nagrody roku za zdjęcia
    - XVI Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Dozwolone do 21” w Warszawie nagroda specjalna dla Sławka Kostrzewy za dbałość o formę w swoich filmach,1996

    Zbrodnia nie-doskonała Katarzyna Koniarz, 1997
    - III nagroda XVI Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Dozwolone...’ 1998 w Warszawie
    - wyróżnienie IV Międzynarodowy Festiwal Filmowy POL-8 1998
    - II nagroda XIX Festiwal Artystyczny Młodzieży w Krakowie 1999

    Fin du train Natalia Surmiak, 1997

    - nominacja do nagrody roku za zdjęcia - Bartosz ‘Elvis’ Wydra Międzynarodowy Festiwal Amatorski POL-8 1997
    - wyróżnienie XV Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Dozwolone do 21” w Tarnowie 1997

    Dokąd idziesz… Katarzyna Koniarz ,1998
    - IV miejsce Międzynarodowy Festiwal Filmowy Światowej Unii Filmu Nieprofesjonalnego UNICA w Mayerhofen Austria 1998
    - I nagroda IV Międzynarodowy Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych „Publicystyka” w Kędzierzynie-Koźlu 1998
    - wyróżnienie V Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie 1999
    - V miejsce  I Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych w Dębicy 2000
    - II nagroda VI ZOOM Festiwal Amatorskich Filmów Video Zielona Góra 2002
    - nominacja do nagrody roku za scenariusz XLIV Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Amatorskich OKFA 1998

    Na medal Tadeusz Koniarz, 1998
    - Grand Prix II Warszawski Festiwal Kina Niekomercyjnego Warszawa 1998
    - wyróżnienie II Międzynarodowy Festiwal Filmowy OFF Cinema w Poznaniu 1998
    - Brązowy Medal  Internationalen Duisburger Filmtagen - Duisburg, Niemcy 1999
    - wyróżnienie V Internationales Berliner Festival der Nichtkommerziellen Films und Video - „Ein Fenster zum Osten” Berlin 1999
    - nagroda Przewodniczącego Rady Miejskiej w Oświęcimiu
    Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych „Kochać człowieka”, Oświęcim 2000

     film reprezentował Polskę na Światowym Festiwalu UNICA w Lappeenranta, Finlandia 1999

    Brama Hubert Ramotowski, 1998
    - III Miejsce Międzynarodowy Festiwal Filmów Jednominutowych we Wronkach 1998
    - Grand Prix VII Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych SMOFI w Krakowie
    - wyróżnienie za dźwięk VII Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych SMOFI w Krakowie
    - wyróżnienie XLV Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich w Koninie 1999
    - film reprezentował Polskę na Światowym Festiwalu UNICA w Lappeenranta, Finlandia 1999
    - III miejsce 10. Hrvatska Revija Jednominutnih Filmova, Pożega, Chorwacja

    branockaKrzysztof  Brożek, 1998
    - II nagrodaII Warszawski Festiwal Kina Niekomercyjnego Warszawa 1998

    Rozbitkowie - Marcin Skruch, 1999
    - wyróżnienie XXI Spotkania Artystyczne Młodzieży Kraków 2001

    przychodzimy, odchodzimy... , Katarzyna Koniarz, 1999
    - wyróżnienie IV Międzynarodowy Festiwal Filmowy OFF Cinema w Poznania 1999

    - wyróżnienie  XVIII Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Dozwolone.do 21” 2000
    - wyróżnienie V Ogólnopolski Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych w Bieruniu 2001
    - wyróżnienie Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich OKFA w Koninie 2000

    Cały ten cyrk Tadeusz Koniarz, 2000
    - Nagroda Jury  IV Krakowski Przegląd Filmów Amatorskich „Z człowiekiem w kadrze” Kraków 1999

    West 15 Łukasz Cholewiak, Katarzyna Koniarz. 2000
    - I Nagroda Jury Niezależnego  XVIII Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Dozwolone do 21” w Warszawie 2000
    - II Nagroda  XVIII Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Dozwolone do 21” w Warszawie 2000
    Nagroda Specjalna za najlepszy dokument XVIII Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Dozwolone do 21” w Warszawie 2000
    - wyróżnienie IV Międzynarodowy Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych „Publicystyka 2000” w Kędzierzynie-Koźlu
    - wyróżnienie V Międzynarodowy Festiwal Filmowy OFF Cinema w Poznaniu 200
    - wyróżnienie VII Międzynarodowy Festiwal Filmów Amatorskich POL-8 2001
    - I nagroda IV Ogólnopolski Festiwal Filmowy „Filmowe Zwierciadła” w Ostrołęce 2001
    - I nagroda XXI Spotkania Artystyczne Młodzieży w Krakowie 2001
    - wyróżnienie Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich OKFA w Koninie 2000

    Spotkanie, współpraca AKF ‘Chemik’ Oświęcim i NKF ‘Groteska’ Kędzierzyn-Koźle, 2000
    - nagroda specjalna V Ogólnopolski Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych w Bieruniu 2001

    Harmonia sfer, współpraca ŁOŚ FILM, 2001
    - III Nagroda Festiwal Filmów Jednominutowych  2001

    Gadzio Paweł, Natalia Surmiak, współpraca Wydział Radia i Telewizji Uniwersytet Śląski, 2001
    - wyróżnienie,
    VIII Międzynarodowy Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych im. Ireneusza Radzia „Publicystyka’ 2001

    Wpellzlyśmy, Maciej Karkosza i Bartek Poręba, 2005

    -III nagroda ,23 Międzynarodowy Festiwal Filmowy Dozwolone do 21 Tarnów

    -wyróżnienie51 Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich,Konin, 2005

    I miejsce, III Europejskie Spotkania Twórczych Nastolatków” Look at Me”,Kielce,2005

    II miejsce,  IV FESTIWAL Filmów Krótkometrażowych i Prezentacji Multimedialnych STOP, Skrzyszów ,2007

     

    …oto jest pytanie…, Krzysztof Głuszak ( junior), 2005

    - II miejsce,  III Europejskie Spotkania Twórczych Nastolatków”   Look  at Me”,Kielce,2005

     -wyróżnienie VII Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych im. Leona Wojtali 'BIERUŃ 2005'

    -wyróżnienie, XXX Jubileuszowy Festiwal Artystyczny Młodzieży,  Kraków, 2010

    - I miejsce,  IV Festiwal Filmów Krótkometrażowych i Prezentacji Multimedialnych STOP, Skrzyszów ,2007

     

    Porządek musi być, Maciej Karkosza, 2006

     -I miejsce, II Festiwal Krótkich Form Internetowych „X – OZY” Lubliniec 2008

     

    LE SAC, Edyta i Łukasz Cholewiak, 2006

    - III nagroda ,24 Międzynarodowy Festiwal Filmowy Dozwolone do 21 Tarnów

    -Nagroda Specjalna, VIII Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich w Bieruniu,2007

     

    Widzę Cię, Maciej Karkosza i Krzysztof Ruszel,2006

    -Nagroda Publiczności, 24 Międzynarodowy Festiwal Filmowy Dozwolone do 21 Tarnów, 2006

     

    Jestem więc myślę, Krzysztof Głuszak (junior), 2007

    - wyróżnienie, Festiwal Filmów Amatorskich” Łaziskie Liście”,2007

     

    Bosy Komornik, Maciej Karkosza i Piotr Godzina ,2007

    - II nagroda, 25 Międzynarodowy Festiwal Filmowy Dozwolone do 21 Tarnów, 2007

    S.O.S, Maciej Karkosza i Piotr Godzina ,2008

     - wyróżnienie 26 Międzynarodowy Festiwal Filmowy Dozwolone do 21 Tarnów, 2008

     

    Trawka nie lepsza niż picie,Krzysztof Głuszak (junior), 2009

    -III nagroda,27 Międzynarodowy Festiwal Filmowy Dozwolone do 21 Tarnów, 2009

    -II nagroda, VI Festiwal Filmów Krótkometrażowych i Prezentacji Multimedialnych STOP, Skrzyszów ,2007

    -II miejsce Srebrny Pasikonik, II edycja Festiwal Filmów Po Godzinach, Kraków 2010

    -II nagroda,XXX Jubileuszowy Festiwal Artystyczny Młodzieży,  Kraków, 2010

     

    NAGRODY ZESPOŁOWE i INNE

    - nagroda zespołowa za zestaw filmów V Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Filmów Amatorskich Warszawa 1986

     -Nagroda Gazety Krakowskiej, za ważne wydarzenie kulturalne roku 1988 za organizację przeglądu filmów AKF Szwenk w Dzielnicowym Domu Kultury w Klikowej 

    - nagroda zespołowa  II Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich w Bieruniu, 1995

     - nagroda zespołowa XIII Międzynarodowy Festiwal Filmów Dziecięcych i Młodzieżowych w Warszawie 1995

    - wyróżnienie za grę aktorską dla Kingi Gałuszki III Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych Wołów 1996

    - nagroda zespołowa za całokształt twórczości
      Festiwal Filmowy Mini - Max Katowice 1996

    - nagroda zespołowa XIV Międzynarodowy Festiwal Filmowy Dozwolone do 21 w Warszawie 1996 

    - Złoty Medal UNICA  1996 za całokształt twórczości 

    - nagroda zespołowa XV Międzynarodowy Festiwal Filmowy Dozwolone do 21 w Tarnowie 1997 

    - nagroda zespołowa  XVI Międzynarodowy Festiwal Filmowy Dozwolone do 21 w Warszawie 1998 

    - nagroda zespołowa  Ogólnopolski Festiwal Filmowy „Filmowe Zwierciadła” w Ostrołęce 1998

    - I nagroda za zdjęcia w prezentowanych filmach dla Tadeusza Koniarza III Biennale Filmu Amatorskiego w Wołowie 1996 

    - III Biennale Filmu Amatorskiego w Wołowie 1996 nagroda za interesującą indywidualność twórczą dla Piotra Godziny

    - I nagroda zespołowa II Warszawski Festiwal Kina Niekomercyjnego 1998

    - nagroda zespołowa XVII Międzynarodowy Festiwal Filmowy Dozwolone do 21 w Warszawie 1999 

    - nagroda zespołowa VI Międzynarodowy Festiwal Niezależnych Filmów Video ZOOM, Jelenia Góra 2002

    - nagroda zespołowa za zestaw filmów"Przełamać fale", "Oto jest pytanie...", "Wpellzyśmy..." IX Międzynarodowy Festiwal Niezależnych Filmów Video ZOOM w Jeleniej Górze,2005,

    - wyróżnienie zespołowe za zestaw filmów: "Przełamać fale", "Oto jest pytanie...", "Paradoks", "Wpellzyśmy..., LE SAC"

    XII Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Kochać Człowieka",
     Oświęcim, 2006 

  • Balet

    Pałac Młodzieży w Tarnowie zaprasza dzieci im młodzież w wieku 6-15 lat na zajęcia z tańca klasycznego.

    Nasza nowa oferta adresowana jest do osób, które chcą rozwinąć swoje umiejętności w ramach tańca klasycznego – baletu.

    Zajęcia maja na celu nabycie i rozwój umiejętności tanecznych dziecka poprzez m.in. uaktywnienie poszczególnych partii mięśni, poprawę koordynacji ruchowej, wyrobienie poczucia rytmu, naukę kroków tanecznych, pozycji i póz baletowych, a także rozwój wrażliwości estetycznej i poczucia piękna.

    Zajęcia prowadzi instruktor, specjalista z wieloletnim doświadczeniem w zakresie tańca.

    Szczegółowe informacje i zapisy:

    Sekretariat Pałacu Młodzieży w Tarnowie

    ul. Piłsudskiego 24

    tel. 14/ 622-03-85

    Ilość miejsc ograniczona.

    Serdecznie zapraszamy!

hala PM GUMNISKA

hala zaprasza... kiedy, co?