Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

J. angielski

Celem zajęć prowadzonych w pracowni języka angielskiego jest:

 • popularyzacja języka
 • motywowanie uczniów do nauki
 • efektywny sposób spędzania wolnego czasu
 • zabawa językiem angielskim
 • ułatwianie przyswajania struktur gramatycznych i leksykalnych
 • wyrównanie braków
 • poprawa kompetencji językowych w zakresie mówienia, czytania, pisania i słuchania
 • rozszerzanie słownictwa
 • pogłębianie wiedzy z zakresu kultury i wiedzy o krajach anglojęzycznych
 • rozwijanie umiejętności pracy zespołowej
 • przygotowanie do sprawdzianu szóstoklasisty
 • przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego
 • przygotowanie do matury

 

Gwarantujemy:

 • podział na grupy ze względu na wiek oraz poziom zaawansowania
 • możliwość kontynuacji nauki w kolejnych latach
 • miłą atmosferę
 • możliwość udziału w konkursach językowych
 • osobom uzdolnionym artystycznie możliwość udziału w przedstawieniach w języku angielskim

 

mgr Ewelina Gil - Iwaniec

 

Wszystkie zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych w sali wyposażonej w tablicę interaktywną!

FORMULARZE ZGŁOSZENIOWE DOSTĘPNE NA STONIE PAŁACU MŁODZIEŻY ORAZ W SEKRETARIACIE PLACÓWKI.

 

 

 

Certyfikaty

Uczestniczki zajęć pracowni języka niemieckiego, Zofia Żak i Julia Sus, zdobyły międzynarodowe certyfikaty potwierdzające znajomość języka niemieckiego na poziomach A1 i A2 biegłości językowej według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (ESOKJ).

W ramach nagrody za tytuł laureata w konkursie „Fit in Deutsch” obie uczennice otrzymały stypendium Goethe-Institut, które umożliwiło im bezpłatne podejście do egzaminów i uzyskanie wspomnianych certyfikatów. Egzamin Goethe-Zertifikat składa się z czterech części i sprawdza następujące sprawności językowe: słuchanie ze zrozumieniem, mówienie, czytanie ze zrozumieniem i pisanie. Zosia i Julka otrzymały najwyższe oceny na danym poziomie językowym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej: Certyfikaty 

Świetne wyniki "pałacowych" wychowanek w konkursie j. niemieckiego

Uczestniczki zajęć pracowni języka niemieckiego Pałacu Młodzieży w Tarnowie zajęły wysokie lokaty w tegorocznej X Edycji Konkursu Języka Niemieckiego „Fit in Deutsch”. Julia Sus uplasowała się na II miejscu w kategorii A2, a Zofia Żak na III miejscu w kategorii A1 (kategorie odpowiadają poziomom biegłości językowej według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego). Oprócz nagród rzeczowych laureatki otrzymały stypendia Goethe-Institut, dzięki którym będą mogły uzyskać międzynarodowe certyfikaty znajomości języka niemieckiego. Na uwagę zasługuje również fakt, że finalistkami zostały także dwie inne nasze wychowanki, które reprezentowały jednak swe macierzyste szkoły (Patrycja Korniat: I miejsce – kat. A1, Zuzanna Marszalik: III miejsce – kat. B1).

Czytaj więcej: Świetne wyniki "pałacowych" wychowanek w konkursie j. niemieckiego

II miejsce w Małopolsce zajęła uczestniczka pałacowych zajęć z języka niemieckiego

Uczestniczka zajęć pracowni języka niemieckiego, Julia Sus, zajęła II miejsce w województwie małopolskim w kategorii klas drugich szkół gimnazjalnych w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund. W tegorocznym konkursie wzięło udział blisko 7 tys. uczniów z wszystkich typów szkół, w tym 18 reprezentantów naszej placówki. Nagrody dla najlepszych na szczeblu Pałacu Młodzieży ufundowała Rada Rodziców. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnych rozgrywkach językowych!

Czytaj więcej: II miejsce w Małopolsce zajęła uczestniczka pałacowych zajęć z języka niemieckiego

Zuzanna znowu wśród najlepszych

Reprezentantka pracowni języka niemieckiego Pałacu Młodzieży, Zuzanna Marszalik, zajęła II miejsce w VII edycji Konkursu Języka Niemieckiego „Fit in Deutsch” na poziomie A1 organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego w Tarnowie i Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie. Konkurs, który został objęty honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Tarnowa i Starosty Tarnowskiego, odbył się w I połowie marca 2015 r. Wzięło w nim udział 67 uczniów z 35 szkół gimnazjalnych z Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego.

Czytaj więcej: Zuzanna znowu wśród najlepszych

Wychowankowie Pałacu Młodzieży świetnie recytują po niemiecku

XIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej, który odbył się w piątek, 13 lutego, okazał się szczęśliwy dla reprezentantów pracowni języka niemieckiego Pałacu Młodzieży.
Zuzanna Marszalik zajęła I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych prezentując wiersz Carla Busse pt.: „Das Leben”. Pierwszą lokatę w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobyła Dominika Potępa deklamując wiersz Wolfa Biermanna pt.: „Die hab ich satt”. Członkowie jury, pracownicy Zakładu Filologii Germańskiej PWSZ w Tarnowie, docenili poprawność fonetyczną, interpretację i ogólny wyraz artystyczny recytowanych wierszy.
Naszą placówkę reprezentował także Mikołaj Duch, który przedstawił utwór Kurta Tucholsky’ego „Augen in der Großstadt”.
Celem konkursu organizowanego przez IV liceum Ogólnokształcące w Tarnowie jest propagowanie wśród młodzieży literatury niemieckojęzycznej, a motywem przewodnim tegorocznej edycji był człowiek i jego kondycja w świecie. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół tarnowskich oraz z powiatu bocheńskiego i brzeskiego.

Czytaj więcej: Wychowankowie Pałacu Młodzieży świetnie recytują po niemiecku

Uczestniczka zajęć j. niemieckiego w Pałacu Młodzieży najlepsza w Małopolsce

Uczestniczka zajęć pracowni języka niemieckiego, Zuzanna Marszalik, zajęła I miejsce w województwie małopolskim (w kategorii klas pierwszych gimnazjum) w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Deutschfreund”.
Konkurs odbył się 19 listopada 2014 r. i wzięło w nim udział blisko 6,5 tys. uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego kraju. Pracownię językową tarnowskiego Pałacu Młodzieży prowadzoną przez Jolantę Potępę reprezentowało 13 uczniów.
Organizatorem tej rozgrywki językowej są Łowcy Talentów Jersz, którzy od lat tworzą ogólnopolskie konkursy przedmiotowe i Obozy Talentów, wspierają placówki oświatowe w zakresie odkrywania uzdolnień dzieci i młodzieży. Poprzez konkursy uczestnicy mają możliwość porównania swych umiejętności w skali ogólnopolskiej.

http://imav.tv/news/zuzia-z-palacu-mlodziezy-najlepsza-w-malopolsce

Czytaj więcej: Uczestniczka zajęć j. niemieckiego w Pałacu Młodzieży najlepsza w Małopolsce

Germaniści z Pałacu Młodzieży nagrodzeni!

19 marca 2014 odbył się XV Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Sprachdoktor” pod hasłem „W kręgu uroczystości”. Pierwsze miejsce na szczeblu Pałacu Młodzieży i trzecie w województwie zajęła Dominika Potępa. Drugie miejsce w PM, a czwarte w województwie zdobyła Gabriela Sroka. Trzecia lokata przypadła w udziale Monice Mytnik. zobacz zdjęcia>>

Czytaj więcej: Germaniści z Pałacu Młodzieży nagrodzeni!