Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Piłka ręczna chłopców

Młodzicy  MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów na  7- 8  w Polsce piłce ręcznej, Patryk Kwarciński Królem Strzelców !

W Gdańsku od czwartku do soboty odbył się Ćwierćfinał Pucharu Związku Piłki Ręcznej Młodzików /nieoficjalne Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej/.

Drużyna młodzików  / rocznik 2002 i mł. / MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów  prowadzona przez trenera Marcina  Janas  po zajęciu przed dwoma tygodniami II miejsca w 1/8 Finałów Pucharu ZPRP w tej kategorii wiekowej o awans do  najlepszych 4 zespołów w Polsce spotkali  się kolejno KS Szczypiorniak Olsztyn, SPR Wybrzeżem Gdańsk i KPR Ośtrovią Ostrów Wlkp.  Mimo ambitnej postawy młodzi tarnowscy szczypiorniści nie wygrali meczu na tym etapie rozgrywek i w konsekwencji sklasyfikowani zostali na 7 – 8 miejscu w Polsce w tej w kategorii wiekowej.

Czytaj więcej: Młodzicy  MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów na  7- 8  w Polsce piłce ręcznej, Patryk Kwarciński...

Mateusz Wojdan z MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów powołany do Reprezentacji Polski Juniorów Młodszych w Piłce Ręcznej !

Po sukcesie związanym z udziałem drużyny MKS Pałac Młodzieży MPEC  Tarnów w turniejach rozgrywek centralnych i awansie do  „ósemki” najlepszych drużyn  w Polsce w kategorii juniorów młodszych zawodnik MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów  Mateusz Wojdan  -  trener klubowy Bartosz Bommersbach został powołany do Reprezentacji Polski  rocznika 2000 i mł.

Mateusz Wojdan leworęczny zawodnik grający na pozycji prawe skrzydło został „dostrzeżony”  przez trenera kadry na turnieju w Ciechanowie podczas ¼ Finałów Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Trener kadry Piotr Obrusiewicz powołał  24  zawodników na konsultację szkoleniową, które odbędzie się w terminie 12-18.06.2017 r. w COS OPO Szczyrk.

Młodzicy  MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów awansowali do „ósemki„  najlepszych zespołów w Polsce piłce ręcznej !

 

W miniony weekend od piątku do niedzieli w Hali Sportowej VI Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, oś. Legionów H. D. 16 odbył się kolejny turniej  eliminacyjny w ramach rozgrywek centralnych w piłce ręcznej chłopców - 1/8 Pucharu Związku Piłki Ręcznej Młodzików /nieoficjalne Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej/ o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa.

Czytaj więcej: Młodzicy  MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów awansowali  do „ósemki„  najlepszych zespołów w Polsce...

I miejsce juniorów młodszych MKS PM MPEC Tarnów

i awans do 16 najlepszych zespołów w Polsce !

W miniony weekend /21- 23.04.17/ od piątku do niedzieli w Hali Sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Tarnowie, oś. Legionów H. D. 16 odbywał się 1/16 Finałów Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej  w Kategorii Juniorów  Młodszych / rocznik 2000 i mł. / o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa.

W turnieju, współorganizowanym przez Pałac Młodzieży w Tarnowie, obok zespołu gospodarzy  MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów udział wzięły: UKS Wilanowia Warszawa, UKS Juvenia Rzeszów i KS VIVE Tauron Kielce. Zespół tarnowskich młodych szczypiornistów prowadzony przez rodzinny / syn i ojciec /  duet trenerów  Bartosza i Józefa Bommersbachów  po znakomitych  meczach i trzech zwycięstwach  zajął I miejsce w turnieju i uzyskał  awans do 16 najlepszych zespołów w Polsce w tej kategorii wiekowej. Na podkreślenie zasługuje postawa całego zespołu ale szczególnie forma sportowa i  umiejętności bramkarza drużyny tarnowskiej Krzysztofa Ocytko, który zgodnie w opinii trenerów  i organizatorów został wybrany Najlepszym Bramkarzem turnieju. II miejscu w turnieju i również awans do dalszego etapu rozgrywek zajął zespół KS VIVE Tauron Kielce. Na miejscach III i IV uplasowały się odpowiednio zespoły UKS Wilanowia Warszawa i UKS Juvenia Rzeszów. 

Czytaj więcej: I miejsce juniorów  młodszych  MKS PM MPEC Tarnów

Awans Chłopców Pałacu Młodzieży do Finału Mistrzostw Polski !

Drużyna chłopców / rocznik 2002 i mł. / MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów prowadzona przez trenera Marcina Janasa w bieżącym sezonie w rozgrywkach Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej i zajęła bardzo dobre II miejsce w rozgrywkach i uzyskała awans do finału rozgrywek centralnych  w tej kategorii wiekowej.

Ogólnopolski Turniej Chłopców o Puchar Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce z udziałem 32 najlepszych drużyn odbędzie się w terminie 20 – 24.05.2015r. / miejsce jeszcze nieznane/ .

Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerowi. 

Czytaj więcej: Awans Chłopców Pałacu Młodzieży do Finału  Mistrzostw Polski ! 

Wigilijne Spotkanie z Piłką Ręczną

W niedzielę 21 grudnia 2014r. w hali sportowej Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Krupniczej odbyło się tradycyjne Wigilijne Spotkanie z Piłką Ręczną, którego organizatorem był Pałac Młodzieży Tarnów i sekcja piłki ręcznej chłopców MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W pierwszej części rywalizowało ponad 50 uczniów z tarnowskich szkół   podstawowych nr 8 im. K.K. Baczyńskiego, nr 15 im. Gen. J. Bema i nr 23 im. Jana Pawła II. Po najmłodszych adeptach tarnowskiego szczypiorniaka na parkiet wyszły drużyny juniorów starszych MKS PM MPEC Tarnów, I ligowy zespól seniorów SPR Tarnów i zespół tarnowskich Oldbojów.

Czytaj więcej: Wigilijne Spotkanie z Piłką Ręczną