Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Piłka ręczna dziewcząt

Młodzicy MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów w najlepszej czwórce zespołów w Polsce !

Młodzicy MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów w najlepszej czwórce  zespołów w Polsce ! 

II miejsce w Krakowie  w  ¼   Finałów Pucharu  Związku Piłki Ręcznej  i awans do ½ !

 Od piątku  do niedzieli  / 01 – 03.06.18 / w  Krakowie  odbywał się turniej piłki ręcznej w kategorii młodzików – 1/4 Finałów Związku Piłki Ręcznej w Polsce – nieoficjalne Mistrzostwa Polski w tej kategorii.  W turnieju obok młodzików MKS PM MPEC Tarnów prowadzonych przez trenera Szczepana Greczyńskiego wzięły udział drużyny gospodarzy SKS Kusy Kraków  oraz  SPR Pogoń 1945 Zabrze   i MKS MOS Wrocław.   W pierwszym meczu  tarnowianie wygrali siedmioma bramkami z drużyną z Wrocławia. W II dniu młodzi tarnowscy szczypiorniści ulegli faworyzowanej drużynie z Zabrza. W ostatnim trzecim dniu turnieju pewnie pokonali 6 bramkami drużynę gospodarzy SKS Kusy Kraków  i wspólnie z drużyną z Zabrza uzyskali awans do najlepszej „ czwórki „ zespołów w tej kategorii – rocznika 2003 i mł.

Czytaj więcej: Młodzicy MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów  w najlepszej czwórce  zespołów w Polsce !

Piłka ręczna dziewcząt

Sekcja Piłki Ręcznej Pałacu Młodzieży  zaprasza do grup naborowych w roku szkolnym 2014/2015 dziewczęta i chłopców urodzonych w latach 2003-2004 i młodszych.


Piłka ręczna dziewcząt Pałacu Młodzieży istnieje od 1966 roku.

Twórcami największych osiągnięć na boiskach krajowych i międzynarodowych byli trenerzy Zbigniew Barnaś i Zygmunt Świątek.Podstawowe elementy techniki gry w piłkę ręczną tj. rzut, chwyt, podanie są odbiciem zasadniczych elementów z zakresu zabaw dziecięcych. Intensywny i ciągły ruch powoduje zmiany w centralnym i obwodowym układzie nerwowym, w czynnościach układu mięśniowego oraz w narządach wewnętrznych: serce, płuca, wątroba i nerki. O poziomie gry decydują także procesy myślowe, gdyż każda czynność odbywa się z ich udziałem. Zawodnik musi przy dużym wysiłku fizycznym, w stanach wysokiego napięcia emocjonalnego spowodowanego celem do którego dąży zespół, musi błyskawicznie spostrzegać, zapamiętywać, oceniać, wnioskować i skutecznie działać. Istotą piłki ręcznej jest zespołowość. Współdziałanie całego zespołu przekonuje zawodników o tym, że uzyskane wyniki nie są wyłącznie zasługą jednego gracza, lecz wykładnikiem wysiłku całej drużyny. Do osiągnięcia zwycięstw potrzebne są jeszcze takie cechy jak wytrwałość w pracy, zaciętość, bojowość, i odwaga. Utrwalają się one z czasem w takim stopniu, że stają się nawykiem życia codziennego w nauce i w pracy. W kształtowaniu takich cech należy szukać roli wychowawczej piłki ręcznej.

 

Dziewczęta MKS PM Tarnów  2014,15

MKS PM Tarnów juniorki młodsze piłka ręczna 2014,15

MKS PM Tarnów młodziczki piłka ręczna 2014,15