Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Piłka ręczna dziewcząt

I miejsce szczypiornistek Pałacu Młodzieży w IX Ogólnopolskim Memoriale Zbigniewa Barnasia w Piłce Ręcznej Dziewcząt w Kategorii Juniorek Młodszych o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa !

Podczas ostatniego weekendu  / 18 – 19 marca 2017r./  odbył  się  IX  Ogólnopolski Memoriał Zbigniewa Barnasia w Piłce Ręcznej Dziewcząt o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa w kategorii juniorek młodszych i oldbojek. W turnieju juniorek młodszych wzięły udział drużyny: SPR Sośnica Gliwice,  SPR Olkusz, KS Korona Handball Kielce, UKS PROXA Lublin, KMKS Kraśnik i gospodynie turnieju MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. Turniej, który odbył się w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Krupniczej  rozgrywany był systemem każdy  z każdym. W sobotę tarnowianki prowadzone przez trenera Tomasza Śmieszka  zaczęły od  wygranych  18 – 3  z SPR Sośnicą Gliwice i 20 – 18 z SPR Olkusz i remisem po 14 z UKS ROXĄ Lublin.  Natomiast w niedzielę wygrały z KMKS Kraśnik 15 – 12 i 18 – 4 z KS Koroną Handball Kielce. 4 zwycięstwa i remis  tarnowianek dzięki lepszej różnicy bramek dało im I miejsce  w turnieju przed UKS ROXĄ Lublin. III miejsce zajęła drużyna KMKS Kraśnik i kolejne SPR Sośnica Gliwice, SPR Olkusz i KS Korona Handball Kielce.

Czytaj więcej: I miejsce szczypiornistek Pałacu Młodzieży w IX Ogólnopolskim Memoriale Zbigniewa Barnasia w Piłce...

Piłka ręczna dziewcząt

Sekcja Piłki Ręcznej Pałacu Młodzieży  zaprasza do grup naborowych w roku szkolnym 2014/2015 dziewczęta i chłopców urodzonych w latach 2003-2004 i młodszych.


Piłka ręczna dziewcząt Pałacu Młodzieży istnieje od 1966 roku.

Twórcami największych osiągnięć na boiskach krajowych i międzynarodowych byli trenerzy Zbigniew Barnaś i Zygmunt Świątek.Podstawowe elementy techniki gry w piłkę ręczną tj. rzut, chwyt, podanie są odbiciem zasadniczych elementów z zakresu zabaw dziecięcych. Intensywny i ciągły ruch powoduje zmiany w centralnym i obwodowym układzie nerwowym, w czynnościach układu mięśniowego oraz w narządach wewnętrznych: serce, płuca, wątroba i nerki. O poziomie gry decydują także procesy myślowe, gdyż każda czynność odbywa się z ich udziałem. Zawodnik musi przy dużym wysiłku fizycznym, w stanach wysokiego napięcia emocjonalnego spowodowanego celem do którego dąży zespół, musi błyskawicznie spostrzegać, zapamiętywać, oceniać, wnioskować i skutecznie działać. Istotą piłki ręcznej jest zespołowość. Współdziałanie całego zespołu przekonuje zawodników o tym, że uzyskane wyniki nie są wyłącznie zasługą jednego gracza, lecz wykładnikiem wysiłku całej drużyny. Do osiągnięcia zwycięstw potrzebne są jeszcze takie cechy jak wytrwałość w pracy, zaciętość, bojowość, i odwaga. Utrwalają się one z czasem w takim stopniu, że stają się nawykiem życia codziennego w nauce i w pracy. W kształtowaniu takich cech należy szukać roli wychowawczej piłki ręcznej.

 

Dziewczęta MKS PM Tarnów  2014,15

MKS PM Tarnów juniorki młodsze piłka ręczna 2014,15

MKS PM Tarnów młodziczki piłka ręczna 2014,15