Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szermierze rywalizowali w Turnieju „Po Herbem Leliwy”

6 maja 2017r. w hali sportowej TOSiR odbył się Ogólnopolski Turniej Szermierczy „ Pod Herbem Leliwy”. Turniej zorganizował MKS Pałac Młodzieży oraz Pałac Młodzieży w Tarnowie przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Tarnowa oraz Województwa Małopolskiego.

Turniej otrzymał Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Tarnowa Romana Ciepieli.

W zawodach wzięło udział 129 zawodników z Polski, Słowacji i Ukrainy startujących w 4 kategoriach wiekowych. Najlepsi zawodnicy Turnieju otrzymali puchary, medale, upominki, które ufundował Urząd Miasta Tarnowa. Dekoracji dokonali utytułowani polscy szpadziści min. wicemistrz olimpijski z Pekinu Radosław Zawrotniak. Turniej włączony jest do klasyfikacji generalnej cyklu turniejów „O Puchar Żubrów”. Najlepszych ośmiu zawodników z poszczególnych kategorii wiekowych weźmie udział w finałowym turnieju, który odbędzie się na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Niepołomicach.

Czytaj więcej: Szermierze rywalizowali w Turnieju „Po Herbem Leliwy”

Szermierze walczą !

W niedzielę w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się Ogólnopolski Turniej Szermierczy młodzików o „Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej”.

Wśród naszych zawodników najlepiej powalczyła Julia Gondek (trener Anna Piotrowska), która zajęła VIII miejsce.

W tej kategorii wiekowej startowało 37 zawodniczek.