Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pałac Młodzieży po raz kolejny zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Jedenastego stycznia 2020 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej Pałacu Młodzieży odbył się turniej pod nazwą "Pałac Młodzieży gra z WOŚP - Koszykarki i Szermierze zapraszają". Podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbieraliśmy każdy grosik dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Zorganizowane były również licytacje, z których pieniądze trafiły prosto do puszki, dzięki czemu uzbieraliśmy aż 2487,60 zł !

O godzinie 12:00 na hali rozbrzmiał pierwszy gwizdek. Pierwsze na parkiecie zaprezentowały się Kadetki prowadzone przez trenera Jacka Falkowskiego, które zagrały przeciwko swoim Ojcom. Tatusiowie pomimo dobrej gry ulegli swoim córkom 71:64.

Następne spotkanie rozegrały podopieczne trenera Mariusza Siedlika - Młodziczki, które również zagrały przeciwko swoim Ojcom. Spotkanie było bardzo wyrównane a ostatnie sekundy zadecydowały o tym, że to Ojcowie wyszli z niego zwycięsko 51:52.

Czytaj więcej: Pałac Młodzieży po raz kolejny zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Czekamy na najlepszych mówców

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w III Tarnowskim Konkursie Krasomówczym  „O Buławę Hetmana Jana Tarnowskiego”. Celem konkursu jest propagowanie pięknej polszczyzny, kształcenie sprawności językowej, a także wyrabianie umiejętności autentycznego i swobodnego wypowiadania się na zadany temat. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów tarnowskich szkół, w wieku od 13 do 20 roku życia. W związku z 690. rocznicą lokacji Tarnowa, tegoroczny Konkurs wpisuje się w obchody Urodzin Miasta. Więcej szczegółów w Regulaminie. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 4 marca 2020 r., finał Konkursu odbędzie się 18 marca 2020 r.

Czytaj więcej: Czekamy na najlepszych mówców

Pałacowa Wigilia dla samotnych

W środę 18 grudnia już po raz dziesiąty Wolontariusze z Młodzieżowego Centrum Wolontariatu zorganizowali Spotkanie Wigilijne dla Osób Samotnych i Starszych w Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Wigilia poprzedzona była wieloma przygotowaniami. Od listopada w tarnowskich szkołach trwały zbiórki żywności, następnie wolontariusze samodzielnie przygotowywali z zebranych produktów poczęstunek oraz upominki dla zaproszonych gości. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy oraz błogosławieństwa udzielonego przez księdza Roberta Piechnika ze Zgromadzenia Księży Filipinów, następnie wszyscy podzielili się symbolicznym opłatkiem, składając sobie wzajemnie ciepłe i serdeczne życzenia.
Wolontariusze podali przygotowany przez siebie poczęstunek, a część artystyczną rozpoczęli wychowankowie Pałacu Młodzieży z pracowni muzycznej Małgorzaty Boruch, którzy pięknie wykonali koncert kolęd i pastorałek, a także zaangażowali w kolędowanie wszystkich przybyłych. Wolontariusze przekazali również gościom wykonane ręcznie ozdoby choinkowe oraz paczki żywnościowe na święta.
Składamy serdecznie podziękowania placówkom oraz firmom, które włączyły się w zbiórki : III Liceum Ogólnokształcące , Zespól Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika, Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych, Sklep Spożywczy Oleńka, Piekarnia Kazibut, Piekarnia Strusinianka, Restauracja  U Zbycha, Restauracja U Bożeny, Bar Pani Pierożkowa, Bar Pierożek. Spotkanie przebiegło w miłej, rodzinnej atmosferze a poczęstunek bardzo smakował gościom. Do zobaczenia za rok!
Wolontariusze MCW wraz z Opiekunami Joanną Wielgus oraz Eweliną Janikowską

Czytaj więcej: Pałacowa Wigilia dla samotnych

Uwaga

W związku z awarią telefonów stacjonarnych w Pałacu Młodzieży w sprawach pilnych prosimy o kontakt drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

„Ptasia stołówka” już otwarta!

W ramach projektu „Chroń Świat” w pałacowych pracowniach powstały ekologiczne karmniki, które zostały zawieszone na pobliskich drzewach.

Wiemy już, jak mądrze dokarmiać ptaki zimą. O tym, jak często należy to robić, jaki pokarm może ptakom zaszkodzić a jaki smakuje im najbardziej, i dlaczego dokarmianie ptaków zimą jest ważne opowiedział podczas spotkania Tomasz Gawlik, edukator z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Wiemy też, że ptaki należy dokarmiać systematycznie, dlatego przygotowaliśmy specjalny harmonogram, według którego dzieci z poszczególnych pracowni Pałacu Młodzieży zadbają o to, by nie zabrakło pokarmu w karmnikach.

Pierwsi goście w naszej stołówce już są – sikorki tłumnie przyfrunęły na przedświąteczną degustację.

Projekt „Chroń Świat” jest realizowany przez Pałac Młodzieży we współpracy z Radą Rodziców. W spotkaniu uczestniczyli także dzieci, rodzice, nauczyciele, dyrektor Pałacu Młodzieży Jerzy Kosiba oraz przewodnicząca Rady Rodziców PM Marzena Duras.

Koordynatorem całego projektu jest nauczyciel PM– Agata Abou Dan

Czytaj więcej: „Ptasia stołówka” już otwarta!

hala PM GUMNISKA

hala zaprasza... kiedy, co?