Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Patriotyczne śpiewanie z Pałacem Młodzieży

Zapraszamy osoby, które posiadają umiejętności wokalne do udziału w nowatorskiej inicjatywie, jaką jest utworzenie ochotniczego chóru w Pałacu Młodzieży, składającego się z osób dorosłych, którego występy uświetnią wydarzenia związana z setną rocznicą odzyskania niepodległości.

Cel czyli integracja różnych środowisk, w zamiarze wspólnego świętowania dla wszystkich jest odpowiedzią lokalnej społeczności na uroczystości rocznicowe.

Już prawie 30 osób deklaruje zainteresowanie tym projektem. Dołącz do nas. Przyjdź do Pałacu Młodzieży,

na próby chóru Bonum Carmen, które odbywają się pod kierownictwem P. Ewy Rutkiewicz i spróbuj swoich sił w repertuarze pieśni narodowych i patriotycznych.

Czytaj więcej: Patriotyczne śpiewanie z Pałacem Młodzieży

Młodzicy MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów drugim zespołem w Polsce !

Konrad Wątroba najlepszym lewo skrzydłowym, Patryk Majcher najlepszym lewo rozgrywającym  finałów Pucharu ZPRP w Kielcach !

 

W piątek i sobotę / 15-16.06.18/ w Kielcach odbył się  odbywał się finałowy turniej piłki ręcznej w kategorii młodzików –  Final 4 Związku Piłki Ręcznej w Polsce – nieoficjalne Mistrzostwa Polski w tej kategorii.  W turnieju brały udział 4 najlepsze drużyny w tej kategorii w Polsce: obok młodzików MKS PM MPEC Tarnów prowadzonych przez trenera Szczepana Greczyńskiego,  drużyny gospodarzy KS VIVE Kielce  oraz  SPR Pogoń 1945 Zabrze i KS SPR Chrobry Głogów.   W pierwszym meczu  tarnowianie spotkali się w półfinale turnieju z renomowanym zespołem następców Karola Bieleckiego i Sławomira Szmala drużyną gospodarzy KS VIVE Kielce i po wspaniałej grze całego zespołu  wygrali  z nimi 3  bramkami. W II dniu w meczu finałowym decydującym o tym kto będzie najlepszy w Polsce  w tej kategorii wiekowej młodzi tarnowscy szczypiorniści ulegli faworyzowanej drużynie z Zabrza 11 – 20 prowadząc  szczególnie do przerwy bardzo wyrównaną walkę i zajmując II miejsce w turnieju.

 II miejsce w Polsce i srebrny medal  jest w ostatnich latach największym sukcesem sekcji piłki ręcznej Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Brawa i gratulacje należą się całemu zespołowi, trenerowi, kierownictwu a także wspaniałej licznie przybyłej grupie kibiców z Tarnowa !

Czytaj więcej: Młodzicy MKS Pałac Młodzieży  MPEC Tarnów drugim zespołem w Polsce !

Finał projektu „Tarnowski Uniwersytet Ekonomiczny Pierwszego Wieku”- kolejne sukcesy wychowanków Pałacu Młodzieży

W dniach 26 i 27 kwietnia br. odbył się wielki finał projektu „Tarnowski Uniwersytet Ekonomiczny Pierwszego Wieku”, realizowanego od czerwca 2017 roku przez Pałac Młodzieży w Tarnowie. Projekt objęty był Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa Romana Ciepieli i współfinansowany przez Narodowy Bank Polski. W projekcie uczestniczyło 183 uczniów oraz 22 nauczycieli z tarnowskich szkół podstawowych, gimnazjów i Pałacu Młodzieży.

Celem projektu było poznanie mechanizmów ekonomiczno-finansowych, kształtowanie u uczestników postaw sprzyjających przedsiębiorczości, przeciwdziałaniu wykluczeniu finansowemu oraz kształtowanie odpowiedzialności przy podejmowaniu w przyszłości decyzji finansowych.

Projekt obejmował szereg szkoleń, konferencji i konsultacji dla nauczycieli dotyczących prowadzenia zajęć z zakresu edukacji ekonomiczno-finansowej z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania - uczenia się oraz narzędzi ICT. Uczniowie tarnowskich szkół oraz wychowankowie Pałacu Młodzieży brali udział w dwóch rodzajach zajęć dodatkowych, w trakcie których pozyskali wiedzę z zakresu ekonomii i finansów, rozwinęli umiejętności w zakresie planowania, zarządzania i realizacji różnych zadań. Praca odbywała się według dwóch pakietów scenariuszy zajęć edukacyjnych specjalnie opracowanych przez nauczycieli - „Młodzi Przedsiębiorcy w Obszarze Kultury” oraz „Kreatorzy Gier Ekonomicznych”. Efektem pracy zespołowej uczniów były ekonomiczne gry edukacyjne (planszowe, karciane, komputerowe i terenowe) oraz opisy działalności wirtualnych firm zajmujących się organizacją szkolnych przedsięwzięć kulturalnych „Biznes - Szkoła - Kultura”. Podsumowaniem pracy uczestników były wieloetapowe konkursy i turnieje .

Czytaj więcej: Finał projektu „Tarnowski Uniwersytet Ekonomiczny Pierwszego Wieku”- kolejne sukcesy wychowanków...

Udany Pałacowy Piknik Rodzinny

Dnia 2 czerwca 2018 roku na boiskach i terenach zielonych Pałacu Młodzieży miał miejsce Piknik Rodzinny, połączony z obchodami Dnia Dziecka „Mamo, Tato – idzie lato”. Imprezę zorganizowali Pałac Młodzieży w Tarnowie i Rada Osiedla Starówka.

Mimo kapryśnej aury, która trochę pokrzyżowała plany organizatorom, gorąca piknikowa atmosfera sprzyjała dobrej zabawie. Muzyka śpiew i taniec w wykonaniu Pałacowych wychowanków oraz Seniorów Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej rozgrzały licznie przybyłych widzów.

W pokazie znalazły się występy pałacowych wokalistek i wokalistów przygotowanych przez Panie Ewę Rutkiewicz i Małgorzatę Boruch, młode tancerki z Dziewczęcej Grupy Tanecznej „Impuls” prowadzonej przez Panią Jadwigę Binek. Dużym aplauzem zgromadzonych widzów spotkał się pokaz mody cosplay pracowni kroju i szycia „Fasonik” Pani Anny Szpali.
Dla niewtajemniczonych moda cosplay polega na odwzorowaniu danej postaci, często nie tylko w stroju ale sposobie poruszania się, a nawet głosu, to przebieranie się za postaci z mangi, anime, gier komputerowych i filmów popularnych w kulturze japońskiej.

Czytaj więcej: Udany Pałacowy Piknik Rodzinny

Znamy już wyniki XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur

W tym roku w konkursie wzięło udział 19 wychowanków uczęszczających na zajęcia z „Akademii Logicznego Myślenia” oraz matematyki prowadzonych przez Magdalenę Baryczka oraz Wiesława Konieczny.

Wyróżnienia zdobyli:

  1. w kategorii Maluch:

Paulina Sacha kl. III SP,

Mateusz Wrzos kl. III SP,

Pola Kosiba kl. IV SP,

  1. w kategorii Beniamin:

Łabno Jakub kl. V SP,

Rzeszótko Mateusz kl. V SP,

Wszystkim wychowankom Pałacu Młodzieży biorącym udział w konkursie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach matematycznych.

 

Wszystkie zainteresowane dzieci pragnące uczestniczyć w konkursach matematycznych i informatycznych zapraszamy do zapisywania się na zajęcia informatyczne, matematyczne i „Akademię Logicznego Myślenia”. Opiekunami grup są Magdalena Baryczka i Wiesław Konieczny. (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 570 623 471)

Czytaj więcej: Znamy już wyniki XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur