Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rekrutacja uzupełniająca do Pałacu Młodzieży

W związku z zakończeniem pracy Komisji Rekrutacyjnej dyrektor  Pałacu Młodzieży w Tarnowie informuje, że w dniach 13 – 24 sierpnia odbędzie się rekrutacja uzupełniająca do pracowni, gdzie jeszcze pozostały wolne miejsca.

Rekrutacja uzupełniająca obejmie następujące pracownie:

  1. Architektura (14-18 lat)
  2. Młodzieżowe Centrum Wolontariatu (od 7 kl. szk. podst.)
  3. Koło kreatywnej ortografii (6-15 lat)
  4. Język Polski (7-18 lat)
  5. Zajęcia teatralne (5-24 lat)
  6. Modelarstwo (7-24 lat)
  7. Krój i szycie (10-24 lat)
  8. Zespół tańca nowoczesnego ARABESKA (2002-2005)
  9. Wokal (10-25 lat).

Formularz wniosku w załączniku. Wnioski można także pobrać w sekretariacie PM. Tam też należy wniosek złożyć w terminie od 13 sierpnia do 24 sierpnia do godz. 15.

wniosek>>

Czytaj więcej: Rekrutacja uzupełniająca do Pałacu Młodzieży

Udany Pałacowy Piknik Rodzinny

Dnia 2 czerwca 2018 roku na boiskach i terenach zielonych Pałacu Młodzieży miał miejsce Piknik Rodzinny, połączony z obchodami Dnia Dziecka „Mamo, Tato – idzie lato”. Imprezę zorganizowali Pałac Młodzieży w Tarnowie i Rada Osiedla Starówka.

Mimo kapryśnej aury, która trochę pokrzyżowała plany organizatorom, gorąca piknikowa atmosfera sprzyjała dobrej zabawie. Muzyka śpiew i taniec w wykonaniu Pałacowych wychowanków oraz Seniorów Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej rozgrzały licznie przybyłych widzów.

W pokazie znalazły się występy pałacowych wokalistek i wokalistów przygotowanych przez Panie Ewę Rutkiewicz i Małgorzatę Boruch, młode tancerki z Dziewczęcej Grupy Tanecznej „Impuls” prowadzonej przez Panią Jadwigę Binek. Dużym aplauzem zgromadzonych widzów spotkał się pokaz mody cosplay pracowni kroju i szycia „Fasonik” Pani Anny Szpali.
Dla niewtajemniczonych moda cosplay polega na odwzorowaniu danej postaci, często nie tylko w stroju ale sposobie poruszania się, a nawet głosu, to przebieranie się za postaci z mangi, anime, gier komputerowych i filmów popularnych w kulturze japońskiej.

Czytaj więcej: Udany Pałacowy Piknik Rodzinny

Młodzicy MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów drugim zespołem w Polsce !

Konrad Wątroba najlepszym lewo skrzydłowym, Patryk Majcher najlepszym lewo rozgrywającym  finałów Pucharu ZPRP w Kielcach !

 

W piątek i sobotę / 15-16.06.18/ w Kielcach odbył się  odbywał się finałowy turniej piłki ręcznej w kategorii młodzików –  Final 4 Związku Piłki Ręcznej w Polsce – nieoficjalne Mistrzostwa Polski w tej kategorii.  W turnieju brały udział 4 najlepsze drużyny w tej kategorii w Polsce: obok młodzików MKS PM MPEC Tarnów prowadzonych przez trenera Szczepana Greczyńskiego,  drużyny gospodarzy KS VIVE Kielce  oraz  SPR Pogoń 1945 Zabrze i KS SPR Chrobry Głogów.   W pierwszym meczu  tarnowianie spotkali się w półfinale turnieju z renomowanym zespołem następców Karola Bieleckiego i Sławomira Szmala drużyną gospodarzy KS VIVE Kielce i po wspaniałej grze całego zespołu  wygrali  z nimi 3  bramkami. W II dniu w meczu finałowym decydującym o tym kto będzie najlepszy w Polsce  w tej kategorii wiekowej młodzi tarnowscy szczypiorniści ulegli faworyzowanej drużynie z Zabrza 11 – 20 prowadząc  szczególnie do przerwy bardzo wyrównaną walkę i zajmując II miejsce w turnieju.

 II miejsce w Polsce i srebrny medal  jest w ostatnich latach największym sukcesem sekcji piłki ręcznej Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Brawa i gratulacje należą się całemu zespołowi, trenerowi, kierownictwu a także wspaniałej licznie przybyłej grupie kibiców z Tarnowa !

Czytaj więcej: Młodzicy MKS Pałac Młodzieży  MPEC Tarnów drugim zespołem w Polsce !

Pałac Młodzieży i Rada Osiedla Starówka zapraszają na rodzinny piknik – 2 czerwca

Dzień Dziecka – Piknik Rodzinny

W sobotę 2 czerwca na terenach Pałacu Młodzieży w Tarnowie (wejście od ul. Słowackiego) zaplanowaliśmy mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, ale i nieco starszych.

Będą dmuchane zamki, cukierki, tatuaże, kino letnie, a nawet przepyszne pałacowe ciastka – wszystko za darmo. Ponadto na scenie wystąpią dzieci z różnych pracowni Pałacu Młodzieży. Zaprezentują się mi.in. pałacowi wokaliści i wokalistki, grupy tańca nowoczesnego Dziewczęca Grupa IMPULS, pary tańca towarzyskiego PAŁAC MŁODZIEŻY EMIKA, a uczestniczki pracowni kroju i szycia zaprezentują oryginalny pokaz mody. Na naszych stoiskach będzie można zbudować modele samolotów, pobawić się w Małego Odkrywcę, będzie malowanie twarzy oraz gry i zabawy dla przedszkolaków. Chętni będą mieli okazję uczestniczyć w niezwykłych zajęciach plastycznych, a także pograć w szachy. Dodatkowo zaprezentują się pałacowi piłkarze ręczni, koszykarki oraz szermierze. Będzie można spróbować swoich sił w różnych konkursach z nagrodami. Wszystkie te atrakcje całkowicie bezpłatnie.

Oprócz tego kiermasz, stoiska gastronomiczne, pokazy sportowe i edukacja zdrowotna. To wszystko (i nie tylko) 2 czerwca od godziny 15 na terenach Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

Czytaj więcej: Pałac Młodzieży i Rada Osiedla Starówka zapraszają na rodzinny piknik – 2 czerwca