Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Filtr
 • Wernisaż wystawy fotograficznej

  Zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej pt: "Sztuka Mody", które odbędzie się 3 lutego o godz. 17:00 w sali teatralnej w Pałacu Młodzieży w Tarnowie ul. Piłsudskiego 24.
  Organizatorem wystawy jest Anna Szpala, nauczyciel w Pracowni Kroju i Szycia Fasonik.

 • „DODO w Pałacu” czyli Dzień Ochrony Danych Osobowych okiem młodych artystów

  Uczestnicy zajęć pracowni plastycznej Pałacu Młodzieży, podopieczni Barbary Leszczyńskiej, zainspirowani tematyką ochrony danych osobowych i prawa do prywatności wykonali kilkanaście prac, które można oglądać na wystawie w naszej placówce oraz w galerii internetowej. Dzieła młodych twórców z pewnością dostarczą nam inspiracji oraz zachęcą do refleksji nad potrzebą ochrony danych i naszej prywatności. Czy czujesz się anonimowy w Internecie? Czy wiesz jakie działania podejmują aplikacje w twoim smartfonie? Czy w dobie społeczeństwa informacyjnego mamy szansę na ochronę swojej prywatności? Dajmy sobie szansę na przemyślenie tego problemu.

 • Pal bez dymu - pal od góry – spotkanie informacyjne dla tarnowian

  Rada Osiedla Piaskówka wspólnie z Pałacem Młodzieży w Tarnowie i Krajową Izbą Kominiarzy - oddziałem Małopolsko-Podkarpackim zapraszają właścicieli pieców węglowych na otwarte spotkanie informacyjne prezentujące metodę "Palenia od góry - czyli palenia bez dymu". Metoda pozwala na oszczędzanie nawet 1/3 węgla oraz zmniejsza zanieczyszczenie pyłami co najmniej o połowę.

   - Na osiedlu Piaskówka przeważają domy jednorodzinne z własnym ogrzewaniem, często są to piece węglowe. Chcemy przekazać informacje jak można w nich ekonomicznie palić, zmniejszając równocześnie zanieczyszczenie. W działaniach rady mocno stawiamy na edukację ekologiczną, tylko wspólnie działając możemy poradzić sobie ze smogiem- mówi Mirosław Biedroń, przewodniczący Rady Osiedla Piaskówka.

  Podczas spotkania w Pałacu Młodzieży o tym jak bezpiecznie "palić od góry", jakie piece są do tego przystosowane będzie mówił kominiarz z wieloletnim doświadczeniem Stanisław Lemek.

 • Kolędy i pastorałki wyśpiewane w Pałacu

  16 stycznia 2017 roku -odbył  się w Pałacu Młodzieży- XXXI -Koncert kolęd i pastorałek- ''Kolędować Małemu''- przygotowany przez pracownię  wokalną- Ewy Rutkiewicz. Koncert dedykowany był Rodzicom oraz Dzieciom najmłodszym . Kolędowali z nami uczestnicy Akademii Malucha.Wystąpili starsi wokaliści oraz '',Estrada Dzieci''.
   Dziękujemy wszystkim  za przybycie i kolędowanie   z  nami - Zapraszamy do nas  za rok.

   

 • Światowy Dzień Śniegu także z wychowankami Pałacu Młodzieży

  W stacji narciarskiej Jurasówka w Siemiechowie odbyły się w miniona niedzielę (15 stycznia) 2017 roku rodzinne zawody narciarskie. Brały w nich udział także dzieci – wychowankowie Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Jak relacjonuje współorganizator ŚDŚ Bogdan Walkowicz impreza przy sprzyjającej aurze i w fantastycznych warunkach śniegowych była niezwykle udana.

 • Wielkie granie czyli orkiestrowe Planszowisko w Pałacu Młodzieży

  Szlachetna rywalizacja, pozytywna energia, dużo uśmiechu i fantastyczna atmosfera – tak można podsumować styczniowe Planszowisko. Dziękujemy graczom, sympatykom i partnerom przedsięwzięcia. Dziękujemy także księgarni Book Book za ufundowanie nagród, wydawnictwu Vertima za prezentację nowości oraz młodzieży z Bursy Międzyszkolnej za przygotowanie pysznych piernikowych serduszek.

  Planszowiska to spotkania cykliczne, odbywające się w Pałacu Młodzieży w każdą drugą sobotę miesiąca. Do zobaczenia w lutym!

  Organizatorzy: Pałac Młodzieży w Tarnowie, Fundacja Promocji Artystycznej Aspiranci

 • Młodzieżowe Centrum Wolontariatu-Pałac Młodzieży na rzecz WOŚP

  Młodzież z Pałacu Młodzieży  w Tarnowie wzięła wczoraj udział w 25 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Czternastu wolontariuszy wyruszyło na tarnowskie ulice z puszkami i serduszkami i zdołało prawie podwoić sumę sprzed roku!  Po rozliczeniu w sztabie głównym przekazaliśmy kwotę 5064,54 na zakup urządzeń medycznych do ratowania zdrowia i życia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

  Dziękuję wszystkim zaangażowanym wolontariuszom!

  Opiekun MCW

  Joanna Wielgus

 • Znamy Laureata konkursu „Alfik Matematyczny” – znakomity wynik wychowanka Pałacu Młodzieży

  Znamy już wyniki XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Alfik”. W tym roku w konkursie wzięło udział 38 wychowanków uczęszczających na zajęcia z „Akademii Logicznego Myślenia” oraz matematyki prowadzonych przez Magdalenę Baryczka oraz  Wiesława Konieczny. Każdy z uczniów miał do rozwiązania 30 zadań- po 10 za 3, 4, 5 punktów.

  Uczestnik zajęć „Akademii Logicznego Myślenia” Pałacu Młodzieży Oskar Szaleckizostał laureatem konkursu „Alfik Matematyczny”zajmując 4 miejsce w województwie małopolskim oraz 30 miejsce w kraju. W nagrodę otrzymałtygodniowy pobyt na obozie w Serpelicach dofinansowany w 82%.

 • Sukcesy „pałacowych” wokalistek

  W dniach 6-7 stycznia w Nowym Targu odbył się Międzynarodowy Festiwal INTERHOV Nowy Targ-Zakopane. Solistki z pracowni wokalnej Małgorzaty Boruch  przywiozły nagrody, wyróżnienia. W festiwalu wzięło udział ogółem 120 wykonawców .

   Natalia Michalska zdobyła III miejsce, Ewa Wojtanowska III miejsce,   Eliza Gąsiorowska zdobyła II miejsce  ,Joasia Flis, Marcelina Cieślik, Gabriela Nawój ,Gabriela Golec zdobyły wyróżnienia.

 • Planszowisko dla WOŚP!

  W sobotę 14 stycznia 2017 r. w godz. 11.00 – 15.00 zapraszamy do Pałacu Młodzieży na spotkanie z grami planszowymi i karcianymi. To będzie wyjątkowe Planszowisko, bowiem razem z Tarnowskim Sztabem zagramy, już po raz czwarty, w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie, wszystkie gry udostępnimy bezpłatnie, ale liczymy na wielkie serca naszych graczy i hojne wsparcie Orkiestry.  Planszówki posiadają walory edukacyjne, integracyjne i towarzyskie. Uczą pracy w grupie i podziału zadań, ćwiczą pamięć, promują zdrową rywalizację, rozwijają inteligencję i są fantastycznym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Partnerami tej edycji Planszowiska są księgarnia Book Book, która ufundowała nagrody dla zwycięzców turniejów oraz wydawnictwa Phalanx i Lucrum Games – Gry planszowe i karciane, dzięki którym na spotkaniu pojawi się wiele nowości. W imieniu organizatorów – Pałacu Młodzieży w Tarnowie i Fundacji Promocji Artystycznej Aspiranci - zapraszamy graczy w każdym wieku!