Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Filtr
 • Kwiecień z planszówkami

  Już w najbliższą sobotę - 13 kwietnia, w godzinach 11.00 – 14.00 serdecznie zapraszamy na kolejne Planszowisko. To najlepszy sposób na spędzenie wolnego czasu. Gwarantujemy dobrą zabawę, miłą atmosferę i szlachetną rywalizację. 

  Gry udostępniamy bezpłatnie.

   

  Organizator: Pałac Młodzieży w Tarnowie

  Partner: Tarnowski Klub Fantastyki Tarnawar

  Współpraca: REBEL, Granna, Piatnik, VETO

 • Kwietniowe granie

  Pałacowe Planszowiska to same wygrane – dobra zabawa, wspólnie spędzony czas i mnóstwo pozytywnych emocji. Dziękujemy wszystkim, którzy sprawiają, że nasze cykliczne spotkania to przyjemność obcowania z ludźmi o fantastycznej energii.

  fot. Anna Łazarz

 • Świetne wyniki "pałacowych" wychowanek w konkursie j. niemieckiego

  Uczestniczki zajęć pracowni języka niemieckiego Pałacu Młodzieży w Tarnowie zajęły wysokie lokaty w tegorocznej X Edycji Konkursu Języka Niemieckiego „Fit in Deutsch”. Julia Sus uplasowała się na II miejscu w kategorii A2, a Zofia Żak na III miejscu w kategorii A1 (kategorie odpowiadają poziomom biegłości językowej według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego). Oprócz nagród rzeczowych laureatki otrzymały stypendia Goethe-Institut, dzięki którym będą mogły uzyskać międzynarodowe certyfikaty znajomości języka niemieckiego. Na uwagę zasługuje również fakt, że finalistkami zostały także dwie inne nasze wychowanki, które reprezentowały jednak swe macierzyste szkoły (Patrycja Korniat: I miejsce – kat. A1, Zuzanna Marszalik: III miejsce – kat. B1).

 • III miejsce szczypiornistek Pałacu Młodzieży w X Ogólnopolskim Memoriale Zbigniewa Barnasia w Piłce Ręcznej Dziewcząt  w Kategorii Młodziczek o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa

  Katarzyna Różycka z MKS PM MPEC Tarnów Królową Strzelców !

  W sobotę 14 kwietnia odbył  się  X  Ogólnopolski Memoriał Zbigniewa Barnasia  w Piłce Ręcznej Dziewcząt o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa w kategorii młodziczek. W turnieju wzięło udział 6 drużyn: UKS Alfa Szarów, UKS Sęp Wilczyska, SKS Kusy Kraków,  KS Korona Handball Kielce, KMKS Kraśnik i gospodynie turnieju MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. Turniej, który odbył się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 23 im. Jana Pawła II rozgrywany był systemem każdy  z każdym. Tarnowianki prowadzone przez trenerów Łukasza Szostaka i Tomasza Śmieszka  zaczęły  turniej od porażki z UKS Alfa Szarów 10 – 12, następnie wygrały dwa mecze z SKS Kusy Kraków  13 – 10 i KMKS Kraśnik  9 – 8  oraz przegrały z KS Koroną Handball Kielce 8 – 11 i na koniec wygrały z UKS Alfa Szarów  11 – 6.

  Dużym wyróżnieniem jest to, że Królową Strzelców została tarnowska szczypiornistka Katarzyna Różycka, która zdobyła w pięciu meczach 29 bramek. 

 • Finał Tarnowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego Pierwszego Wieku

  Uczniowie z Tarnowa – oryginalne spotkania z ekonomią

  Niezwykły projekt Tarnowski Uniwersytet Ekonomiczny Pierwszego Wieku realizowany przez Pałac Młodzieży w Tarnowie dobiega końca. Uczniowie tarnowskich szkół opracowali wiele ciekawych przedsięwzięć kulturalnych, a jednym z efektów projektu są oryginalne planszowe gry edukacyjne i ekonomicznych. Młodzi ludzie dowiedzieli się m.in. jak gospodarować pieniędzmi czy jak planować wydatki. Finał projektu, w tym Turniej Uczniowskich Gier Ekonomicznych już 26 i 27 kwietnia.

  Główne cele projektu to kształtowanie u 183 uczniów szkół  i wychowanków Pałacu Młodzieży postaw sprzyjających przedsiębiorczości oraz przeciwdziałaniu wykluczeniu finansowemu i kształtowanie odpowiedzialności przy podejmowaniu w przyszłości  decyzji finansowych, w tym m.in. w zarządzaniu budżetem domowym i korzystaniu z usług finansowych oraz przygotowanie 22 nauczycieli 4 szkół podstawowych i 3 gimnazjów do prowadzenia zajęć z zakresu edukacji finansowej z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania – uczenia się i narzędzi ICT.

 •  Kwiecień z planszówkami

  Już w najbliższą sobotę - 14 kwietnia, w godzinach 11.00 – 14.00 serdecznie zapraszamy na kolejne Planszowisko. Jeśli nie masz pomysłu, jak spędzić wolny czas – przyjdź do Pałacu Młodzieży! Gwarantujemy dobrą zabawę, miłą atmosferę i szlachetną rywalizację.

  Gry udostępniamy bezpłatnie.

   

  Organizator: Pałac Młodzieży w Tarnowie

  Partner: Tarnowski Klub Fantastyki Tarnawar

  Współpraca: REBEL, Granna, Piatnik, VETO

 • Zapisy na Akcję Lato w Pałacu Młodzieży

  Już w przyszłym tygodniu rozpoczynamy zapisy na półkolonie Bezpieczne Wakacje z Pałacem Młodzieży 2018.

  Warto zapamiętać, że w dniach 16 – 20 IV 2018 r. trwać będą zapisy  dla aktualnych uczestników zajęć w PM

  Z kolei w dniach 23 – 27 IV 2018 r. trwać będą zapisy dla pozostałych dzieci.

  Zapisy przyjmowane będą od godziny 8 w każdy z tych dni w sekretariacie PM pokój 27 I piętro. Kartę uczestnika można pobrać z naszej strony internetowej lub odebrać w sekretariacie PM.

  Przypominamy, że z zajęć w ramach półkolonii mogą w tym roku skorzystać dzieci uczęszczające w dniu zapisu do klas I - V szkoły podstawowej. Akcja Lato prowadzona będzie w Pałacu Młodzieży w tygodniowych turnusach od 2 do 27 lipca. Każde dziecko może uczestniczyć w maksymalnie dwóch turnusach. Dzieci mają zapewnione drugie śniadanie i obiad. W programie każdego turnusu zaplanowaliśmy także atrakcyjną wycieczkę. Odpłatność za półkolonie wynosi 175 zł dla dzieci uczęszczających do szkół na terenie Tarnowa i 185 zł dla pozostałych.

  Pobierz kartę zgłoszenia>>

 • III Epidemia Uścisków już za nami!

  Pogoda wytrzymała, deszcz nas nie wystraszył, było wesoło i z uśmiechem na ustach.) Kilkunastu wolontariuszy MCW rozdało dziś mieszkańcom Tarnowa kilkaset uścisków i jeszcze więcej uśmiechów. Podsumowaniem niech będą słowa jednej z przytulonych dziś osób (która nawet nie wie że to słyszeliśmy ): "Ale fajna ta akcja, nie sposób się nie uśmiechnąć!" 
  Dziękujemy wszystkim którzy przyjęli od nas ten drobny gest i odwzajemnili uśmiech :-) dziękujemy również mediom za zainteresowanie naszą inicjatywą po raz kolejny!

  Do zobaczenia podczas kolejnej edycji! Uśmiechajcie się :-)

hala PM GUMNISKA

hala zaprasza... kiedy, co?