Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Małopolski Turniej Recytatorski w Krakowie - II miejsce dla Gabrieli Pałach - wychowanki  pracowni j. polskiego PM        

 

10 grudnia 2018 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Krakowie odbył się Finał Małopolskiego Turnieju Recytatorskiego Poezji Współczesnej im. A. Bursy. Prezentacje konkursowe trwały w dn. 29-30 listopada 2018 r. Gabriela Pałach zajęła III miejsce. Otrzymała pamiątkowy dyplom oraz nagrodę książkową. Wystąpiła w kategorii: uczniowie klas: VII-VIII SP i III Gimnazjum. Do konkursu uczennica została przygotowana przez nauczyciela Izabelę Surdej. Celem konkursu, organizowanego od 1991r., jest przybliżenie twórczości A. Bursy oraz upowszechnianie poszukiwań w dziedzinie interpretacji poezji współczesnej.

Literackie laury wychowanki pracowni j. polskiego Pałacu Młodzieży

Magdalena Lipa, wychowanka pracowni języka polskiego Pałacu Młodzieży w Tarnowie, prowadzonej pod kierunkiem nauczyciela Izabeli Surdejzostała laureatką tegorocznego  II Ogólnopolskiego Festiwalu „(Pod)różne historie”, w ramach którego odbył się Konkurs Literacki, zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 28 września 2018 roku w MDK w Białymstoku. Magda zdobyła jedną z 3 równorzędnych nagród za utwór „Słodki smak poziomki.”

 

Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

 

hala PM GUMNISKA

hala zaprasza... kiedy, co?