Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi” - on-line

Logo -  Pierścień Świętej KingiSzanowni Państwo,

Pałac Młodzieży w Tarnowie w bieżącym roku nie organizuje Eliminacji Rejonowych Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej Pierścień Świętej Kingi.

Wszyscy zainteresowani mogą przesyłać swoje zgłoszenia bezpośrednio do organizatora głównego do dnia 12 grudnia 2020 r.

Wszelkich informacji udziela koordynator konkursu z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu:

Anna Łukasik

tel. 502218884, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

http://palacmlodziezy.pl/2020/11/11/pierscien-sw-kingi-w-formule-on-line/?fbclid=IwAR2Ytpr5U7oMKIVgZaILUlpFjwS5EcsAbM96FAumdyQIEyR1bq-Yw8eBSxk

Bardzo proszę o przekazanie informacji zainteresowanym Nauczycielom.

W załączeniu Regulamin i Karta zgłoszenia

Pozdrawiam - Renata Małek Pałac Młodzieży w Tarnowie

Najlepsi młodzi recytatorzy rywalizowali w Pałacu Młodzieży

Pałac Młodzieży w Tarnowie dnia 2 grudnia 2019 roku już po raz 23 był organizatorem Eliminacji Rejonowych Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień Świętej Kingi”. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci poezją, w tym poezją religijną, oraz zanikającą w dzisiejszych czasach umiejętnością recytacji. Niewątpliwą atrakcją Konkursu jest jego finał, który organizowany jest w niezwykłej scenerii Uzdrowiska Kopalni Soli – Bochnia. Uczestnicy finału mogą również liczyć na wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów, m.in. zwiedzanie Kopalni Soli, nocleg 240 metrów pod ziemią.

Nasze wieloletnie doświadczenie w realizacji konkursu i tym razem pokazało że zainteresowanie polską poezją religijną wśród dzieci nadal nie słabnie.

W eliminacjach rejonowych organizowanych przez Pałac Młodzieży w Tarnowie wzięła rekordowa liczba 84 recytatorów wyłonionych w eliminacjach szkolnych w trzech kategoriach wiekowych: klas I-III, klas IV-VI oraz klas VII -VIII.

Czytaj więcej: Najlepsi młodzi recytatorzy rywalizowali w Pałacu Młodzieży

XXIII Ogólnopolski Konkurs Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień Św. Kingi”

Pałac Młodzieży w Tarnowie serdecznie zaprasza do udziału w eliminacjach rejonowych Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi” które będą miały miejsce dnia 2 grudnia 2019 r. od godziny 10.00 w siedzibie placówki przy ulicy Piłsudskiego 24
Wyłonieni w ten sposób najlepsi recytatorzy wezmą udział w finałowych przesłuchaniach, które - jak co roku - odbędą się w niezwykłej scenerii Uzdrowiska Kopalnia Soli w Bochni.

Eliminacje rejonowe realizowane są we współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa.

Szczegóły dotyczące eliminacji w załącznikach.

Regulamin>>

Karta zgłoszenia>>

Piękne recytacje w Pałacu Młodzieży

Pałac Młodzieży w Tarnowie dnia 6 maja 2015 roku po raz kolejny był organizatorem Eliminacji Rejonowych XXXI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych. Obejmował swoim zasięgiem Miasto  i Gminę Tarnów oraz powiat tarnowski. Recytatorzy zobowiązani byli do prezentacji utworu poetyckiego oraz fragmentu prozy wybranych przez siebie autorów. Nasze wieloletnie doświadczenie w realizacji konkursu i tym razem pokazało, że zainteresowanie poezją i proza wśród dzieci nadal nie słabnie.
W eliminacjach rejonowych organizowanych przez Pałac Młodzieży w Tarnowie wzięło udział 39 recytatorów z Miasta i Gminy Tarnów oraz powiatu tarnowskiego wyłonionych w eliminacjach szkolnych w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VI. Komisja konkursowa, kierując się takimi kryteriami, jak: dobór repertuaru, interpretacja, kultura słowa i ogólny wyraz artystyczny, postanowiła nagrodzić następujące osoby:

Czytaj więcej: Piękne recytacje w Pałacu Młodzieży

Znamy wyniki eliminacji rejonowych TRIADY

Laureaci Eliminacji Rejonowych TRIADA 2015

  Laureaci Eliminacji Rejonowych Małopolskiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży „TRIADA 2015” Pałac Młodzieży w Tarnowie, których prace zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego przez Jury w składzie:  

  1. Jerzy Mach
  2. Renata Małek
  3. Ewelina Miś
  4. Ewelina Janikowska
  5. Małgorzata Kądziela
  6. Iwona Surman
  7. Grzegorz Mazur

Czytaj więcej: Znamy wyniki eliminacji rejonowych TRIADY

Najlepsi młodzi recytatorzy rywalizowali w Pałacu

Pałac Młodzieży w Tarnowie dnia 27 listopada 2014 roku po raz kolejny był organizatorem Eliminacji Rejonowych Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień Świętej Kingi”. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych. Obejmował swoim zasięgiem Tarnów oraz powiat tarnowski. Niewątpliwą atrakcją Konkursu jest jego finał, który organizowany jest w niezwykłej scenerii Uzdrowiska Kopalni Soli – Bochnia. Uczestnicy finału mogą również liczyć na wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów, m.in. zwiedzanie Kopalni Soli, nocleg 240 metrów pod ziemią oraz warsztaty prowadzone przez znanych aktorów.

Czytaj więcej: Najlepsi młodzi recytatorzy rywalizowali w Pałacu

hala PM GUMNISKA

Hala Gumniska

hala zaprasza... kiedy, co?