Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Judo

W 1966 roku w Tarnowskim Pałacu Młodzieży powstała pierwsza w mieście sekcja judo. Jej założycielem i wieloletnim trenerem był absolwent Krakowskiej WSWF, Stanisław Milas. Pan Stanisław Milas był twórcą wielu sukcesów i położył podwaliny pod późniejsze liczne osiągnięcia Tarnowskich judoków. Przez to półwiecze przewinęło się przez Tarnowskie judo kilka tysięcy zawodników i zawodniczek.

Kolejnymi szkoleniowcami po Stanisławie Milasie w Pałacu Młodzieży byli: Marek Srebro, Wiesław Litwin (jako zawodnik PM - złoty medal MP juniorów) i Zbigniew Nijak (jako zawodnik PM II m-ce w MP juniorów), Stanisław Misterka, Andrzej Marnik. Od 1983 roku pracę podjął absolwent Krakowskiej AWF Bogusław Kocik, a w latach 1985-1988 w naszej sekcji szkolił również Stanisław Cynarski. Aktualnie w sekcji judo pracuje też kolejne pokolenie - absolwentów uczelni sportowych w osobach Jerzego Szczepanika, Katarzyny Szczepanik i Pawła Kity.

50 lat istnienia judo w Tarnowskiej placówce, to nieprzerwane pasmo sukcesów sportowych zarówno na arenie Krajowej, jak i w zawodach międzynarodowych. Judocy prezentujący wysoki poziom sportowy startują pod szyldem Międzyszkolnego Klubu sportowego Pałac Młodzieży Tarnów.

Wśród wychowanków znajduje się jedyny jak dotąd olimpijczyk - judoka z Tarnowa, Krzysztof Wojdan uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atlancie 1996 r., w seniorach zawodnik Krakowskiej Wisły.

Mistrzynią Polski juniorek i siódmą zawodniczką z Mistrzostw Europy kadetek była Barbara Wojna. Złotymi medalistami MP trenującymi w Tarnowskim Pałacu różnych kategorii wiekowych byli między innymi: Jacek Bednarz, Joanna Wojna, Iwona Boryczko, Maciej Krakowski, Jerzy Szczepanik, Robert Serafin, Piotr Czech, Renata Rudzka, Mariusz Sikorski, Ireneusz Pękała, Wiesław Witaszek, Wiesław Rybak, Magdalena Górska, Agata Szczurek.

Zawodnicy Pałacu Młodzieży pięciokrotnie zdobywali medale w drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Nie sposób wymienić wszystkich sukcesów sportowych, których autorami byli judoczki i judocy z "Pałacu", dość powiedzieć, że w dorobku sekcji znajduje się ponad sto medali Mistrzostw Polski i Pucharów Polski w różnych kategoriach wiekowych.

W strukturach Pałacu Młodzieży funkcjonowała też sekcja w Tuchowie. Jej założycielem
w 1974 roku był wychowanek Stanisława Milasa, Marek Srebro pełniący do dziś funkcję trenera. Inni trenerzy pomagający szkolić dzieci w Tuchowie to: Artur Znamirowski, Waldemar Siwek i aktualnie pracujący: Krzysztof Gut, Paweł Słowik. Również i ta sekcja notowała
w swej historii wiele sukcesów sportowych a sztandarowe osiągnięcia to:

Agata Mróz - najlepsza zawodniczka Pałacu, multimedalistka Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, w tym złote medale mistrzostw Polski seniorek.

Anna Kras - 3 miejsce w Mistrzostwach Polski seniorek, 9 miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorek i 5 miejsce w Pucharze Świata Seniorek, medale Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych (w tym złote).

Podopieczni Marka Srebro zdobyli ponad 50 medali MP i PP w kategoriach wiekowych młodzika, juniora młodszego i juniora, w tym obecny trener PM, złoty medalista mistrzostw Polski Paweł Kita.

Nadmienić należy, że judo to nie tylko sport kwalifikowany. Na macie przy ul. Piłsudskiego rokrocznie znajduje wspaniałą zabawę ponad 200 dzieci. Dla nich to fantastyczny sposób na wartościowe spędzenie czasu i kompleksowy rozwój psychofizyczny. Od lat sekcja organizuje wiele imprez dodatkowych w tym: turnieje, pokazy, treningi otwarte, pikniki i obozy sportowe, a w grudniu 2014 roku pierwszy w Tarnowie "Wieczór Japoński" - pokazy i warsztaty poświęcone dyscyplinie olimpijskiej judo oraz kulturze i sztuce Japonii.

Wspinaczka

Marcin Bibro – wspina się od roku 1988, mgr AWF Kraków, trener II klasy wspinaczki sportowej, sędzia PZA, finalista PP, wychowawca wielu medalistów PP, MP, PE, MŚ, jeden z założycieli sekcji wspinaczkowej MKS Tarnovia, trener sekcji MKS Tarnovia w latach 1993 – 2003, trener MKS PM Tarnów od 1994, trener Kadry Narodowej Juniorów w latach 2004 – 2008, trener KU AZS PWSZ Tarnów od 2009, organizator kilkudziesięciu imprez rangi MP i PP, współorganizator PŚ Tarnów 2007, 2009

 

Trener Marcin Bibro

 

Obecnie na ścianie TOSIR działają dwie sekcje wspinaczkowe: „Oblak Tarnów”, MKS Pałac Młodzieży Tarnów .

 

Sekcja Wspinaczkowa Pałacu Młodzieży jest najstarszą i najbardziej utytułowaną dziecięcą sekcją w kraju. Początki działalności to przełom roku 1991 i 1992. Do roku 2003 zajęcia odbywały się na hali MKS Tarnovii, następnie zostały przeniesione na nowo wybudowaną ścianę na hali TOSIR. Nasi wychowankowie wielokrotnie stawali na podium Mistrzostw i zawodów Pucharu Polski zarówno juniorów jak i seniorów. Pod opieką trenerską Marcina Bibro przykładowo w roku 1997 na Mistrzostwach Polski w Krakowie juniorzy zdobyli 9 medali, a na tej samej imprezie rok później w Tarnowie – 11.

Wśród wychowanków MKS PM znajdują się m.in.

 • Edyta Ropek – zdobywczyni Pucharu Świata na czas w 2008, Mistrzyni Europy na czas w 2008, wielokrotna medalistka PŚ, MP i PP na czas
 • Marta Bibro (Bartosz) – Mistrzyni Polski Juniorów, zdobywczyni PPJ na czas i na trudność, wielokrotna medalistka PPJ i MPJ na czas i trudność oraz MP i PP na czas, medalistka MP AZS, finalistka MŚJ na czas w Moskwie
 • Łukasz Pulnik – złoty medalista MPJ i PPJ, uczestnik MŚJ
 • Jakub Pociecha – medalista PP i MP na czas, finalista PŚ na czas, medalista PPJ na czas

Mistrzostwa Polski seniorów Tarnów 2009r., Jakub Pociecha – złoty medal

 

 • Dorota Sznajder – Mistrzyni Polski Juniorów na czas, zwyciężczyni PPJ na czas i prowadzenie,
 • Mateusz Kitajewski – Mistrz Polski Juniorów na czas, zwycięzca PPJ na czas
 • Krzysztof Kantor – wielokrotny medalista PP i MP Juniorów
 • Marcin Woszczyna – wielokrotny medalista PP i MP Juniorów
 • Wojciech Woszczyna – wielokrotny medalista PP i MP Juniorów
 • Piotr Wiśniowski - wielokrotny medalista PP i MP Juniorów
 • TOMASZ JANIK – medalista PP,
 • Agnieszka Szepielak – 2 miejsce na MPJ 2006, czas, kilkakrotnie stawała na podium PPJ na czas i prowadzenie,
 • Marcin Dzieński – Wicemistrz Świata Juniorów na czas w 2010r 2011 , Mistrz Polski Juniorów na czas w 2008, 2009, 2010, zdobywca PPJ na czas w 2009r, wielokrotny medalista PPJ na czas, finalista PP na czas, członek kadry narodowej

 

 • Iza Janis – Mistrzyni Polski Juniorów na czas 2009, 2010r, wielokrotna medalistka PP zarówno na czas jak i na prowadzenie, członek kadry narodowej
 • Anna Brożek – Mistrzyni Polski Młodzieżowców 2014 wielokrotna medalistka PP zarówno na czas jak i na trudność
 • Michał Lewicki – 3 – krotny medalista PPJ
 • Jacek Kaczanowski - Mistrz Polski Juniorów medalista PPJ
 • Michał Szeremeta - II miejsce na MPJ na czas w 2010,
 • Dominik Kmak Mistrz Polski Juniorów oraz wielokrotny medalista Pucharu Polski Juniorów

Zawody w Lublinie 2011

 

Na pewno największy sukces Sekcji Wspinaczkowej MKS Pałac Młodzieży to tytuł Wicemistrza Świata Juniorów na czas uzyskany przez Marcina Dzieńskiego w Edynburgu 2010 oraz powtórzenie tego wyniku w Imst 2011– Austria.

 

WSPINAJ SIĘ I POMAGAJ!

Młodzież stojąca przed ścianka wspinaczkowąChciałbyś spróbować swoich sił w sporcie ekstremalnym? A może po prostu lubisz pomagać innym? Jeśli tak to mamy dla ciebie propozycje nie do odrzucenia! Charytatywne zawody wspinaczkowe odbędą się już 27.03 na hali TOSIR (ul.Krupnicza 8A) w Tarnowie. Podczas zawodów będziesz mieć możliwość wspina się na aż 15 trasach o różnym stopniu trudności. Cały dochód zebrany podczas imprezy zasili konto fundacji Sprawne Wspinanie, zajmującej  się tworzeniem zajęć oraz zawodów wspinaczkowych dla osób z niepełnosprawnościami.

Organizatorem wydarzenia jest grupa tarnowskich licealistów, którzy postanowili wykorzystać swoją pasję, aby zrobić coś dobrego dla świata. Pod nazwą TAK!sprawni biorą udział w ogólnopolskiego olimpiadzie  Zwolnieni z Teorii, a swoje zmagania na bieżąco dokumentują na Facebooku i Instagramie pod nazwą tak_sprawni.  Nie czekaj i zaobserwuj już dziś!

Do zobaczenia na ścianie!

WSPINACZKA. Kinga Pałka z Pałacu Młodzieży Mistrzynią Polski

Kinga Pałka z Pałacu Młodzieży Mistrzynią PolskiW sobotę i niedzielę (16-17 października 2021 r) młodzi zawodnicy startowali w  Mistrzostwach Polski Juniorów oraz tych Młodszych i Młodzików 2021, które organizowała PWSZ w Tarnowie. Świetna organizacja pozwoliła na komfort dla startujących i kibiców. Do zdobycia były medale w dwóch konkurencjach: prowadzenie i czas. Trzecia konkurencja olimpijska, która odchodzi już w zapomnienie, to trójbój, obejmująca zawody które odbyły się w lipcu w Rzeszowie.

Zawodnicy Pałacu Młodzieży prowadzeni przez trenera Marcina Bibro, w konkurencji na czas powalczyli i osiągnęli miejsca odpowiednio: 12 - Filip Łoboda, 10 - Zuzanna Płonka, 5 - Natalia Bibro, 2 - Kinga Pałka.

Dodatkowo Kinga Pałka z liną zdobyła brązowy medal, a w trójboju olimpijskim uwzględniającym srebro z Rzeszowa została Mistrzynią Polski.

Gratulujemy młodym talentom i życzymy dalszych sukcesów.

Pełne wyniki na stronie PZA: http://pza.org.pl/news/news-pza/mistrzostwa-polski-juniorow-tarnow-2021-wyniki

Pałacowa wspinaczka ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski Juniorów

Uczestnicy na podiumW miniony czwartek w Rzeszowie, odbyła się pierwsza z trzech odsłon MISTRZOSTW POLSKI młodzików, juniorów młodszych i juniorów we wspinaczce sportowej: konkurencja BOULDERING.
Uczestniczka zajęć wspinaczkowych w Pałacu Młodzieży w Tarnowie, podopieczna trenera Marcina Bibro,  Kinga Pałka (MKS Pałac Młodzieży Tarnów) przy niezwykle mocnej konkurencji wywalczyła srebrny medal w kategorii juniorek.
 

Wygrana pałacowych koszykarek w Bochni

Zespół trenera Krzysztofa Wawrzonka zanotował 6 zwycięstwo w rozgrywkach ligowych kategorii U15 kadetek i obecnie zajmuje II miejsce w tabeli.

 

MOSiR Bochnia - MKS Pałac Młodzieży Tarnów

40-83 (4:18 11:17 11:34 14:14)

Punkty: Kozicka Magdalena 23, Adamczyk Zuzanna 23, Czosnek Natalia 14, Szewczyk Karolina 8, Marcinkowska Ewa 6, Popadiak Kaja 5, Januś Lena 4, Sikora Maria

 

SP Niedomice zwycięzcą 4 turnieju III edycji PUCHARU TARNOWA W KOSZYKÓWCE o Puchar Prezydenta Tarnowa

Hala widowiskowo – sportowa Pałacu Młodzieży gościła uczestniczki III edycji "PUCHARU TARNOWA W KOSZYKÓWCE", największej koszykarskiej imprezy w Tarnowie. Patronat honorowy nad rozgrywkami objął Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela. Dziewiętnaście zespołów dziewcząt reprezentujących tarnowskie i powiatowe Szkoły Podstawowe rywalizują w cyklu 7 turniejów.

Czwarty turniej odbył się 19 lutego. Najlepszym zespołem okazał się zespół Szkoły Podstawowej z Niedomic, wygrywając mecz finałowy z SP 10 Tarnów. Trzecie miejsca zajęły: SP 3 Tarnów i SP Tarnowiec. W turnieju wystąpiły także reprezentacje: SP 1 Tarnów, SP Wojnicz, SP 23 Tarnów, SP 24 Tarnów, SP 2 Tarnów, SP 15 Tarnów, SP Pleśna, SP Nowa Jastrząbka, SP Zaczarnie, NSP Tarnów, SP 5 Tarnów, SP 8 Tarnów, SP 9 Tarnów, SP Zawada, SP Koszyce Wielkie,

Czytaj więcej: SP Niedomice zwycięzcą 4 turnieju III edycji PUCHARU TARNOWA W KOSZYKÓWCE o Puchar Prezydenta...

"PUCHAR TARNOWA W KOSZYKÓWCE" o Puchar Prezydenta Tarnowa – wyniki  V turnieju – 18.03.2019

SP Zawada triumfatorem V turnieju Pucharu Tarnowa w koszykówce

Hala widowiskowo – sportowa Pałacu Młodzieży gościła uczestniczki II edycji "PUCHARU TARNOWA W KOSZYKÓWCE", największej koszykarskiej imprezy w Tarnowie. Patronat honorowy nad rozgrywkami objął Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela. Dwadzieścia zespołów dziewcząt reprezentujących tarnowskie i powiatowe Szkoły Podstawowe rywalizują w cyklu 7 turniejów.

Czytaj więcej: "PUCHAR TARNOWA W KOSZYKÓWCE" o Puchar Prezydenta Tarnowa – wyniki  V turnieju – 18.03.2019

Piłka ręczna dziewcząt

Struktura sekcji piłki ręcznej dziewcząt:

Imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego zajęcia: Tomasz Śmieszek

Wiek wychowanków: 15-19 lat

Specyfika prowadzonych zajęć: grupa zaawansowana, treningi prowadzone 3 razy w tygodniu udział w rozgrywkach wojewódzkich i ogólnopolskich.

Kontakt z prowadzącym: tel. 668496523

 

 

 

Imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego zajęcia: Marta Świątek - Węc

Wiek wychowanków: 14-15 lat

Specyfika prowadzonych zajęć: grupa zaawansowana, treningi prowadzone 3 razy w tygodniu udział w rozgrywkach wojewódzkich i ogólnopolskich.

Kontakt z prowadzącym: tel. 501760984

 

Nazwa pracowni: Piłka ręczna dziewcząt

Imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego zajęcia: Łukasz Szostak

Wiek wychowanków: 11-12

Specyfika prowadzonych zajęć: Grupa rozgrywkowa o średnim poziomie zaawansowana, trenująca 3 razy w tygodniu w Szkole Podstawowej nr 8 w Tarnowie. Drużyna biorąca udział w rozgrywkach wojewódzkich i turniejach ogólnopolskich.

Kontakt z prowadzącym: 791527141

Młodzi piłkarze ręczni Pałacu w ogólnopolskim finale

W weekend 10-12.05.2024r. drużyna piłki ręcznej chłopców trenująca w Pałacu Młodzieży Tarnów  prowadzona przez trenerów Macieja Gubernata i Dawida Ciochonia, uczestniczyła w 1/16 Pucharu ZPRP. Jest to pierwszy etap ogólnopolski tych rozgrywek, do których nasi młodzicy awansowali wygrywając w eliminacjach wojewódzkich wszystkie mecze. Podobnie było na turnieju w Przemyślu gdzie zwyciężyli kolejno: KS VIVE I KIELCE - 39:25; AUTO MOTO FAN SRS PRZEMYŚL - 45:19; MKS OLIMPIA PIEKARY ŚLĄSKIE 37:23. Dzięki temu nasza drużyna awansowała do finałów, gdzie wystąpi 8 najlepszych drużyn w Polsce. Gratulujemy zawodnikom i trenerom i życzymy sukcesów podczas finałów. Dzięki wsparciu prezydenta Tarnowa pana Jakuba Kwaśnego i lobby zaprzyjaźnionych osób, finały odbędą się w Tarnowie w dniach 30.05-02.06.2024r. na hali Akademii Tarnowskiej . Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom.

Piłka ręczna. Juniorzy Pałacu w najlepszej „ósemce” w kraju

Trenowana przez Marcina Janasa „siódemka” MKS Pałac Młodzieży Tarnów wywalczyła awans do najlepszej ósemki Mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej. W turnieju rozegranym w Puławach tarnowianie (w składzie sami wychowankowie Pałacu Młodzieży) zajęli drugie miejsce, w decydującym pojedynku pokonując Azoty-Puławy.

Pierwszym rywalem Pałacu był ubiegłoroczny mistrz Polski, UKS Anilana I Łódź, który ostatecznie okazał się lepszy wygrywając 28:24 (15:13. W drugim meczu tarnowianie zagrali z UKS Miś – Stal Gorzów Wielkopolski. ,a spotkanie zakończyło się wygraną MKS PM 35-29 (18-16).

Stawką ostatniego pojedynku Azoty-Puławy – MKS Pałac Młodzieży Tarnów, było natomiast drugie miejsce w końcowej klasyfikacji, premiowane awansem do ćwierćfinału. Po niezwykle emocjonującym i zaciętym meczu tarnowski zespół okazał się lepszy zwyciężając 36-28 (15-16).

MKS Pałac Młodzieży: Mateusz Chłopek, Jakub Hołda - Konrad Wątroba 18, Oskar Klamrzyński 16, Igor Mróz 15, Szymon Wajda 11, Kasper Kosiba 8, Mateusz Hoim 6, Jakub Kociuba 5, Jakub Sikora 5, Korneliusz Małek 3, Przemysław Mądel 3, Kacper Bednarz 2, Szymon Porębski 2, Patryk Kwarciński 1, Kacper Tuman 0.

Turniej ćwierćfinałowy z udziałem MKS Pałac Młodzieży Tarnów rozegrany zostanie w dniach 5-7 marca w Olsztynie. Oprócz gospodarzy Szczypiorniaka Olsztyn, przeciwnikami Pałacu będą nim zespoły Gwardii I Opole oraz SPR Górnika II Zabrze.

Awans Chłopców Pałacu Młodzieży do Finału Mistrzostw Polski !

Drużyna chłopców / rocznik 2002 i mł. / MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów prowadzona przez trenera Marcina Janasa w bieżącym sezonie w rozgrywkach Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej i zajęła bardzo dobre II miejsce w rozgrywkach i uzyskała awans do finału rozgrywek centralnych  w tej kategorii wiekowej.

Ogólnopolski Turniej Chłopców o Puchar Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce z udziałem 32 najlepszych drużyn odbędzie się w terminie 20 – 24.05.2015r. / miejsce jeszcze nieznane/ .

Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerowi. 

Czytaj więcej: Awans Chłopców Pałacu Młodzieży do Finału  Mistrzostw Polski ! 

Wigilijne Spotkanie z Piłką Ręczną

W niedzielę 21 grudnia 2014r. w hali sportowej Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Krupniczej odbyło się tradycyjne Wigilijne Spotkanie z Piłką Ręczną, którego organizatorem był Pałac Młodzieży Tarnów i sekcja piłki ręcznej chłopców MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W pierwszej części rywalizowało ponad 50 uczniów z tarnowskich szkół   podstawowych nr 8 im. K.K. Baczyńskiego, nr 15 im. Gen. J. Bema i nr 23 im. Jana Pawła II. Po najmłodszych adeptach tarnowskiego szczypiorniaka na parkiet wyszły drużyny juniorów starszych MKS PM MPEC Tarnów, I ligowy zespól seniorów SPR Tarnów i zespół tarnowskich Oldbojów.

Czytaj więcej: Wigilijne Spotkanie z Piłką Ręczną

XV OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SZRMIERCZY „ZŁOTY KASZTAN”

23.11. 2019r. w hali sportowo – widowiskowej Pałacu Młodzieży po raz 15 odbył się Ogólnopolski Turniej Szermierczy „Złoty Kasztan”.  W turnieju wzięło udział ponad 100 zawodników z kilkunastu klubów z Polski.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Pan Marek Baran Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Tarnowa. Podczas otwarcia obecny był również Pan Jerzy Kosiba Dyrektor Pałacu Młodzieży.

Zawodnicy walczyli w trzech kategoriach wiekowych – młodzik, dzieci i zuchy z podziałem na dziewczęta i chłopców.

Finaliści turnieju otrzymali puchary, medale, upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

Dekoracji finalistów w poszczególnych kategoriach wiekowych dokonał Pan Marek Baran Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Tarnowa.

Czytaj więcej: XV OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SZRMIERCZY „ZŁOTY KASZTAN”

Szermierze walczą !

W niedzielę w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się Ogólnopolski Turniej Szermierczy młodzików o „Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej”.

Wśród naszych zawodników najlepiej powalczyła Julia Gondek (trener Anna Piotrowska), która zajęła VIII miejsce.

W tej kategorii wiekowej startowało 37 zawodniczek.