Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Centrum Aktywności Dziecięcej – Mały Odkrywca

Zajęcia Mały Odkrywca prowadzone są od 2017 roku dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat.

Podczas powstawania programu jak i w codziennej pracy z Małymi Odkrywcami przyświecają mi słowa Konfucjusza:  „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż – a zapamiętam,  pozwól mi działać, a zrozumiem!”

 

                  „Mały Odkrywca” to miejsce gdzie dziecko może poznawać świat w sposób kreatywny, między innymi dzięki doświadczeniom z wykorzystaniem materiałówi produktów bezpiecznych i dostępnych w każdej kuchni. Poprzez obserwację oraz samodzielne przeprowadzanie prostych eksperymentów dzieci uczą się, rozwijają wyobraźnię i spostrzegawczość. W programie również zabawy manualne, ekologiczne i sensoryczne np. wykonanie domowym sposobem własnej ciastoliny, zabawa cieczą nienewtonowską czy poznawanie otaczających nas przedmiotów tylko za pomocą zmysłu dotyku.

                Głównym celem zajęć jest nauka poprzez zabawę a więc zdobycie przez dzieci wiedzy i nowych umiejętności poprzez stosowanie różnych form aktywności, a także różnych metod i technik pracy dostosowanych do wieku dzieci, ich potrzeb i zainteresowań oraz aktualnego tematu zajęć.

Efektem prowadzonych zajęć jest pobudzenie u dzieci ciekawości poznawczej i wyobraźni, chęci odkrywania świata a także rozwinięcie u nich kreatywności i twórczości. Ich ważnym efektem jest również podniesienie poziomu zdolności manualnych i motorycznych a także zwiększenie umiejętności w zakresie koncentracji uwagi, spostrzegawczości i pamięci. Wychowankowie podczas zajęć nabywają również umiejętności współdziałania i współpracy w grupie.

Nauczyciel prowadzący: mgr Joanna Wielgus

Kontakt: Tel. 501648717, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

hala PM GUMNISKA

Hala Gumniska

hala zaprasza... kiedy, co?