Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Koncert  jesienny  na dwa  świerszcze w Pałacu Młodzieży

28  października 2021 w Pałacu Młodzieży w Tarnowie został  zorganizowany przez pracownię woklaną prowadzoną przez Ewę Rutkiewicz ''Koncert  jesienny  na dwa  świerszcze'', w  którym  tak  młodzież  jak i  dzieci  wystąpiły  dla  rodziców i  gości.
Koncert miał  na  celu prezentację piękna  wierszy  i  piosenki poetyckiej  ale  nie  tylko takiej. Młodzież czytała wiersze Agnieszki Osieckiej, Magdaleny Umer, nawet wiersze  napisane przez pomysłodawczynię koncertu, Ewę Rutkiewicz.
Koncert zgromadził wspaniałą  publiczność, która  z nami  śpiewała  piosenki z  repertuaru m.in. Marka  Grechuty, Elżbiety  Adamiak czy zespołu Skaldowie i innych piosenkarzy.
Dziękujemy  jak  zawsze Szanownej  Publiczności  za  przybycie  i  ciepłe  przyjęcie naszego  Koncertu. W  Koncercie   wystąpili uczniowie-wokaliści: Emilia  Jeleń, Gabriela  Stasior, Natalia  Chyc, Jakub Stepek, Eliza  Jeleń, Karolina  Sikora, Gabriela Rąpała, Kinga  Gabriel, Janicka  Natalia, Aleksandra  Bielawska, Kalina Radwańska, Karolina  Stec, Michalina, Anna Żywiec, Helena  Bartkowska, Zofia  Witecka i inni.

Czytaj więcej: Koncert  jesienny  na dwa  świerszcze w Pałacu Młodzieży

„Pałacowa” wokalistka w The Voice of Poland

Paulina Ignac - młoda, utalentowana wokalistka, z pracowni wokalnej Pałacu Młodzieży w Tarnowie prowadzonej przez Małgorzatę Boruch, jest uczestniczką XII edycji programu THE VOICE of Poland.

 

Paulina już ma za sobą przesłuchania „w ciemno” XII edycji tego telewizyjnego show. Teraz przed nią kolejny etap konkursu. Trzymamy kciuki za Paulinę.

Paulina kocha śpiewać. Śpiewa od dziecka. Jej aksamitny, ciepły głos  czarował, czaruje jury międzynarodowych, ogólnopolskich festiwali. Jest zdobywczynią  czołowych lokat na wielu  festiwalach i konkursach wokalnych.

 

Miłość nie  jedno ma imię

27.02.2020  roku w  Pałacu  Młodzieży odbyło  się Spotkanie zatytułowane .''Miłość  nie  jedno  ma  imię'' Podczas I takiej Edycja  Spotkań -w  tym   temacie, która  była zamierzona  i  skierowana do Ludzi  działających  na rzecz  Innych tz. Czyli poświęcają  swój  Czas  w  różny  sposób. Zawsze  jednak jest   to  Czas -dla Innych!
Gośćmi  takimi  była  Pani Lidia   Jaźwińska fotoreporter - Niezależnego  Serwisu Informacyjnego Kadr w  Tarnowie. P. Dorota Lewicka  - Inspektor OTOZ Animals Tarnów, Pan Stanisław Olszówka - od  lat   udzielający się  w   rozmaitych   Akcjach   charytatywnych.

Czytaj więcej: Miłość nie  jedno ma imię

Wokalne sukcesy wychowanki Pałacu Młodzieży – Natalii Michalskiej

Natalia Michalska jest wokalistką pracowni wokalnej Pałacu Młodzieży prowadzonej przez  Małgorzatę Boruch.  W dniu 18 kwietnia  zdobyla I miejsce w swojej kategorii do11lat w XX Ogolnopolskim festiwalu w Sierpcu. W festiwalu brali udział młodzi, utalentowani muzycznie, tanecznie, aktorsko dzieci .Natalka zaśpiewała piosenkę Jana Wojdaka „Lody jeść:, która nagrała na płytę „Tęczowe Piosenki”.

Siedmioletnia Natalka mimo tak młodego wieku ma  sporo osiągnięć. Została zaproszona jako gość do programu telewizyjnego Petersburski Music Show TVP ABC,który odbył się 26 kwietnia 2015. http://abc.tvp.pl/19067156/scena-talentow

Przedstawiamy również wywiad z Natalka Michalska http://vod.tvp.pl/audycje/dla-dzieci/petersburski-music-show. gratulujemy

Nic nie może wiecznie trwać… wokaliści z Pałacu w repertuarze Anny Jantar

31 marca 2015 odbył się w Pałacu Młodzieży koncert z okazji trzydziestej piątej rocznicy śmierci Anny Jantar. Na koncercie wokaliści pracowni Ewy Rutkiewicz zaprezentowali piosenki z repertuaru Anny Jantar. Koncert poprzedziła prezentacja multimedialna o życiu i tragicznej śmierci piosenkarki. Gratulujemy wykonawcom. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na kolejny koncert 19 maja. Dziękujemy publiczności, rodzicom za ciepłe przyjęcie programu.

Wystąpili: Ewa Judasz, Kinga Wicher w duecie z Szymonem Swors, Kinga Soból, Katarzyna Pasek, Katarzyna Bogusz, Dominika Kukułka, Gabriela Nawój, pani Wioletta Wyrąbkiewicz, Maja Wyrąbkiewicz, Aleksandra Motak, Daria Płotnikiewicz

Czytaj więcej: Nic nie może wiecznie trwać… wokaliści z Pałacu w repertuarze Anny Jantar

Kolejne festiwale, kolejne sukcesy młodych wokalistów

W Nowym Targu odbył się w ubiegłym tygodniu Międzynarodowy Festiwal INTERSHOW 2015. Pałacowe solistki  i zespół zdobyły prestiżowe nagrody:

Zespół „LAST HOPE” zdobył III miejsce,

Martyna Zaucha zdobyła III miejsce

Laura Lasota zdobyła I  miejsce.

W festiwalu brali udział wykonawcy min. Z Białorusi ,Ukrainy, MoŁdawii ,Kazachstanu. 

 

-zespół LAST HOPE

Czytaj więcej: Kolejne festiwale, kolejne sukcesy młodych wokalistów

Niezwykły, nastrojowy koncert kolęd w Pałacu Młodzieży

W sali teatralnej Pałacu Młodzieży 12 stycznia już po raz trzydziesty, odbył się Koncert Kolęd - "Bóg się narodził, cieszmy się", dedykowany Rodzicom i Gościom. Koncert poprowadziła Kinga Soból, wychowanka P.M., wspaniała wokalistka. Wystąpili wokaliści z pracowni  Ewy Rutkiewicz:

Zespół wokalny "Albatros"

Estrada Dzieci

Zespół "Aniołki Lolka"

Celem corocznych spotkań z kolędą jest podtrzymywanie naszej polskiej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek. Soliści pięknie wykonali stare kolędy wielogłosowo, a capella. Publiczność z całą przyjemnością przyłączyła się do wspólnego kolędowania, bo takie też było zamierzenie tego koncertu. Młodzież wykonała także piosenki w języku angielskim. Kolędy były śpiewane z prostotą, z duszy, nie przebojowo, odpowiednio do sacrum tego gatunku.

Czytaj więcej: Niezwykły, nastrojowy koncert kolęd w Pałacu Młodzieży

Sukcesy młodych wokalistek z Pałacu Młodzieży w Krakowie

Na zdjęciu Natalia Michalska

W Nowohuckim Centrum Kultury odbył się tuż przed świętami finał XV festiwalu Jana Wojdaka Tęczowe Piosenki”.

Miło nam poinformować, że znakomicie zaprezentowały się tam młode tarnowianki, szkolące się na co dzień w Pałacu Młodzieży.

Solistki z pracowni wokalnej Małgorzaty Boruch „zawojowały” Kraków i zdobyły-  Natalia Michalska II  miejsce, Oliwia Miś-  III miejsce ,   

a Dagmara Gromniak –wyróżnienie. Dodajmy przy tym, że Natalia  Michalska nagrała piosenkę na płytę festiwalową Tęczowe Piosenki nr VI.

„Pałacowi” wokaliści awansowali do finału ogólnopolskiego konkursu

W Gminnym Centrum Kultury w Wierzchosławicach odbyły się  eliminacje do Ogólnopolskiego festiwalu „TĘCZOWE PIOSENKI JANA WOJDAKA”.

Nominację do udziału w finale otrzymali: Natalia Michalska lat 7, Oliwia Miś lat 7, Dagmara Gromniak lat 7, Adrian Foszcz lat 9, Paulina Ignac lat 11, Kinga Dulęba lat 13 z pracowni wokalnej Pałacu Młodzieży w Tarnowie, prowadzonej przez Małgorzatę Boruch.

Finał odbędzie się 20 ,21 grudnia w Nowohuckim Centrum Kultur .

Na Zdjęciu:  Oliwia Miś w Wierzchosławicach. Tańczą Daria Sus i Eryk Miś.

Jedlicze: Młodzi tancerze z Tarnowa na medalowych pozycjach


1 maja odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca - JEDLICZE 2015, w którym tancerze KTT "eMiKa" PM Tarnów brali udział, a oto ich sukcesy:

KTT "eMiKa" PM

10-11 E...
2 miejsce
Mateusz Gętkowski i Weronika Żaba

pow.15 B Tańce latynoamerykańskie
3 miejsce
Łukasz Mróz i Wiktoria Gil
4 miejsce
Sebastian Bomba i Magdalena Jakus

pow.15 B Tańce standardowe
2 miejsce
Mikołaj Tylec i Anna Baszczowska

 

Szczególne gratulacje dla pary Mateusz Gętkowski i Weronika Żaba, którzy od tego turnieju będą tańczyć w wyższej klasie tanecznej "D"

Taneczny pierwszy krok z Pałacem Młodzieży

12 kwietnia odbył się VIII Turniej Tańca "Pierwszy Krok Taneczny Dzieci i Młodzieży" Tarnów 2015.

W turnieju, odbywającym się na parkiecie hali widowiskowo-sportowej Pałacu Młodzieży przy ul. Gumniska, wzięło udział ok. 200 dzieci, które prezentowały się w przepiękny sposób i świetnie się bawiły co widać na poniższych zdjęciach.

Serdeczne gratulację dla wszystkich małych tancerzy i podziękowania dla tancerzy KTT "eMiKa" PM i Szkoły Tańca "eMiKa" za pomoc w przygotowaniach i sprawnym działaniu podczas turnieju.

Wszystkich sympatyków tańca zapraszamy do zapisywania swoich dzieci na zajęcia taneczne aby i one mogły się bawić razem z nami podczas kolejnego turnieju, który odbędzie się w przyszłym roku.

Serdecznie wszystkich zapraszamy !!!

Czytaj więcej: Taneczny pierwszy krok z Pałacem Młodzieży

Sukcesy tarnowskich tancerzy z Pałacu Młodzieży

12 kwietnia odbył się V Ogólnopolski Turniej Tańca Stardance o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa. Nasze pary eMiKa Pałac Młodzieży Tarnów brały w nim udział i odniosły wiele sukcesów, a oto one:

12-13 D
2 miejsce
Jakub Hołda i Emilia Jasińska

14-15 D
2 miejsce
Szymon Zaucha i Weronika Czaja

14-15 C Tańce standardowe
4 miejsce
Kacper Górka i Aleksandra Babiarz

Pow.15 C Tańce latynoamerykańskie
3 miejsce
Mikołaj Tylec i Anna Baszczowscy

Czytaj więcej: Sukcesy tarnowskich tancerzy z Pałacu Młodzieży

Pałacowa para wicemistrzami Polski w tańcu towarzyskim

Tancerze Pałacu Młodzieży Tomasz Budzik i Aleksandra Bartoszek  w Tarnowie

Podgórnym k/ Poznania zdobyli tytuł WICEMISTRZÓW POLSKI w Tańcu Towarzyskim zdobywając 2 MIEJSCE w 10 tańcach
kategorii Juniorzy Starsi.Jednocześnie uzyskali Mistrzowską Klasę Taneczną"M"
Taniec towarzyski trenują od 8 lat w klubie eMiKa Pałac Młodzieży Tarnów pod opieką p.Małgorzaty Pletty-Zyznar

Do sukcesów pary tanecznej można dodać:
-finaliści i półfinaliści Mistrzostw Polski,
-wielokrotni mistrzowie i wicemistrzowie Polski Południowej,
-wielokrotni Mistrzowie Okręgu  Małopolskiego,
-zwycięzcy i finaliści Grand Prix Polski,
-miejsca medalowe na kilkudziesięciu ogólnopolskich turniejach tańca
towarzyskiego.

Tancerze posiadają najwyższą możliwą do zdobycia w swojej kategorii wiekowej klasę
taneczną „A”.
Są uczniami drugiej klasy Gimnazjum nr.11 w Tarnowie.

 

hala PM GUMNISKA

Hala Gumniska

hala zaprasza... kiedy, co?