Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zajęcia teatralne

Inscenizacje przypowieści japońskich w wykonaniu wychowanków zajęć teatralnych PM podczas Wieczoru Japońskiego.

 Podczas uroczystej Gali 50-lecia Sekcji Judo, wychowankowie zajęć teatralnych Pałacu Młodzieży z grupy starszej zaprezentowali kilka, krótkich przypowieści japońskich, nawiązujących do kultury, tradycji i mitów japońskich, które zostały przygotowane pod kierunkiem Izabeli Surdej. Przedstawione przypowieści, m.in.: ,,Ciężka praca i oświecenie”, ,,Wewnątrz” stanowiły przede wszystkim ilustrację relacji: nauczyciel- mistrz i uczeń. Jak to wynika z przypowieści, ukazywały prawdy moralne, filozoficzne oraz etyczne. W roli mistrza wystąpił Szymon Sworst, natomiast w rolę ucznia wcielił się Kacper Duras. W roli prowadzącej i  narratora była Anna Hajduk.. W scenkach zagrali także wytypowani wychowankowie zajęć teatralnych: Karolina Więcław, Aleksandra Juraszkiewicz, Aleksandra Ciurej oraz Ewa Bilska, która również aktywnie zaangażowała się w dostarczenie strojów i rekwizytów japońskich do przedstawionych scenek Dla większości młodzieży był to pierwszy występ przed tak dużą publicznością, dostarczył im wiele miłych emocji i przeżyć.

Czytaj więcej: Inscenizacje przypowieści japońskich w wykonaniu wychowanków zajęć teatralnych PM podczas Wieczoru...

XII Konkurs Recytatorskie "Entliczek- pentliczek" w Krakowie - Wychowankowie zajęć teatralnych PM w eliminacjach wojewódzkich

Wychowankowie zajęć teatralnych Pałacu Młodzieży prowadzonych przez Izabelę Surdej wzięli udział w XII Konkursie Recytatorskim dla najmłodszych ,,Entliczek- pentliczek”, który odbył się 24 kwietnia’15r. w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 5 w Krakowie. Konkurs trwał dwa dni, wzięło w nim udział ok. 200 dzieci z Krakowa i województwa małopolskiego. Wyniki konkursu będą znane najpóźniej 6 maja, ale już teraz można pogratulować naszym najmłodszym wychowankom, którzy pięknie i dzielnie reprezentowali Pałac Młodzieży w eliminacjach wojewódzkich tego konkursu. Dla niektórych z nich był to pierwszy występ na tak dużej scenie i dostarczył wiele wrażeń. Magdalena Gniadek zaprezentowała wiersz W. Chotomskiej pt: ,, Z krainy czarów nie wagaruj”, Natalia Michalska -,, Żabie kaprysy” Anny Kacy, a Michał Hańbicki przedstawił utwór L. Miklaszewskiego ,, Na leśnej polanie”. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Niezwykły spektakl ,,Od serca do serca wprost” za nami

W Pałacu Młodzieży w Tarnowie odbył się spektakl teatralny:,, Od serca do serca wprost” przygotowany przez  Izabelę Surdej. Wszystkich zebranych w Sali Teatralnej przywitał Dyrektor Pałacu Młodzieży  Jerzy Kosiba. Spektakl dotyczył  istoty Świąt Bożego Narodzenia, a wartości moralne, o których mówiła treść przedstawienia są ponadczasowe;  m. in. ukazano, iż życzenia nie powinny być tylko słowami, a powinny być prawdziwe, płynące od serca. Spektakl prezentował  wysoki poziom merytoryczny i dydaktyczny. W przedstawieniu wzięli udział uczestnicy zajęć teatralnych z grupy młodszej prowadzonych przez I. Surdej. Imprezę  uświetniły solistki z pracowni wokalnej Małgorzaty Boruch. Spektakl skierowany był do dzieci od lat 7, jak i do dorosłych.

Na ogromną pochwałę zasługuje postawa młodych aktorów, którzy bardzo poważnie potraktowali powierzone im role. Rewelacyjnie zagrany spektakl  dostarczył wielu  estetycznych wrażeń, został ciepło przyjęty przez widzów. Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła przedstawienie gromkimi brawami.  

Wystąpili: Oliwia Lisowska, Weronika Majewska, Natalia Michalska, Natalia Kmiecik, Aleksandra Sieniawska, Aleksandra Buchacz, Magdalena Gniadek, Aleksandra Bachara, Mateusz Śmieszek, Konrad Nowak, Michał Hańbicki, Aleksandra Flis, Daria Szeremeta, Adrianna Skowrońska, Maja Lis, Martyna Mucha, Emila Mucha, Patrycja Dobrowolska, Zuzanna Merchut.

Scenariusz i reżyseria: Izabela Surdej. Fotografia: Grzegorz Mazur. Dekoracja, plakaty:Bogusław Bilik, Iwona Surman

hala PM GUMNISKA

Hala Gumniska

hala zaprasza... kiedy, co?