Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Arteterapia

Arteterapia - psychologia koloru, pobudzanie procesów percepcji wizualnej. Arteterapia obejmuje zajęcia z dziećmi z użyciem różnych technik plastycznych, działania terapeutyczne z wykorzystaniem teatru, filmu, malarstwa, rzeźby i innych form. Proponowane zajęcia są dostosowane do potrzeb i możliwości każdego dziecka. Ćwiczenia wykonywane są wraz z dzieckiem mają na celu rozwijanie jego zdolności manualnych oraz usprawnienie motoryki małej i dużej.

Program formy obejmuje psychologie koloru i elementy chromoterapii. Działanie barwą na dziecko, zabawa światłem oraz odpowiednie dobieranie koloru do sytuacji i miejsca (…) jest połączone ze stosowaniem ćwiczeń relaksacyjnych, energetyzujących, uczeniem poprzez zabawę. Działanie tego typu bodźcami poprawia u dziecka koncentracje, połączenie myśli i działania oraz przystosowanie i określenie siebie w środowisku, aktywna komunikacja między dziećmi.

Zadaniem priorytetowym zajęć jest uczenie poprzez działanie.

Dzieci zdobywają wiedze i praktyczne umiejętności, swobodnie wybierają rodzaj i formę pracy, rozwijają indywidualne uzdolnienia.

Program zajęć z arteterapii wspomaga naturalny rozwój dziecka. Poprzez ćwiczenia manualne dziecko wzmacnia pracę ręki utrwala dokładność przy wykonywaniu ćwiczeń, poprawia koncentracje nad wykonywanym zadaniem. Rozwija wyobraźnie przestrzenną.

 

Stanisława Kumorek

Nauczyciel PM

hala PM GUMNISKA

Hala Gumniska

hala zaprasza... kiedy, co?