Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Akademia Sowa Mądra Głowa

Akademia Sowa Mądra Głowa powstała w 2015 roku. Od tej pory mogą uczęszczać do niej dzieci w wieku 5-9 lat. Jako nauczyciel z kilkunastoletnim stażem pracy zauważyłam, że matematyka sprawia wielu osobom ogromne problemy.  U dzieci, uczęszczających do Pałacu Młodzieży, dostrzegłam braki

w podstawach, co  mogłoby spowodować w późniejszym okresie nauki luki edukacyjne z przedmiotu, jakim jest Królowa Nauk. Wtedy narodził się pomysł utworzenia zajęć Akademia Sowa Mądra Głowa, które po dziś dzień cieszą się dużą popularnością.

Celem zajęć jest nauka poprzez gry i zabawy edukacyjne, a także rozwijanie zainteresowań, kreatywności oraz logicznego myślenia.

Uczestnicy akademii bawią się, uczą, rozwiązują zagadki, krzyżówki, sudoku oraz quizy. Wspólnie tworzą gry, rebusy oraz krzyżówki. 

Na zajęciach wykonują również ćwiczenia kształtujące nawyki ruchowe związane z kierunkiem pisania (rysowanie szlaczków, dokładne kolorowanie obrazków, rysowanie po śladzie, łączenie kropek itd.)

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i zainteresowaniom  wychowanków, na zajęciach poza  ćwiczeniami matematyczno – logicznymi zapoznają się oni  z ciekawostkami przyrodniczymi oraz  informacjami, dotyczącymi świata zwierząt. Ponadto w formie zabawy dzieci zaznajamiają  się z zasadami bezpiecznego poruszania na drodze.

Duży nacisk  położony zostaje też na edukację czytelniczą . Dzieci oglądają

i słuchają bajek z różnych stron świata, a także mają do dyspozycji bibliotekę Pałacu Młodzieży, z której  mogą samodzielnie wypożyczać książki.

W trakcie zajęć wychowankowie  mogą korzystać z przygotowanych przez nauczyciela ćwiczeń, zadań, labiryntów, rebusów oraz różnych gier edukacyjnych, znajdujących się w pracowni.

 

Nauczyciel prowadzący :

mgr Ewelina Janikowska

tel : 602-538-610

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

hala PM GUMNISKA

Hala Gumniska

hala zaprasza... kiedy, co?