Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wielki sukces wychowanki Pracowni "Fasonik"

13.07.2025 podczas konkursu strojów Cosplay na Konwencie Ryucon w kategorii  Debiut, odbywającym się w Tauron Arenie w Krakowie, Emilia Opiła -  wychowanka Pracowni Kroju i Szycia Fasonik,  zdobyła główną nagrodę w kategorii "Smoczy Pazur" (najlepsze szycie - kategoria dla strojów wykonanych własnoręcznie). 

Postać, którą przedstawiała nazywa się Madoka Kaname z PuellaMagi Madoka Magica.

Pod uwagę były brane następujące kryteria:

- jakość i staranność wykończenia uszytego stroju

- trudność techniczna wykonanego stroju

- różnorodność użytych zaawansowanych technik krawieckich i materiałów

- zgodność stroju z podanymi obrazkami referencyjnymi

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Fot. Killlis.ph, Karol Kozak

 

Kolejne nagrody pracowni wokalnej

Ogólnopolski festiwal "Nie tylko gospel!", odbywający się ku pamięci Włodka Szomańskiego to niewątpliwie najważniejsza impreza kulturalna dla Ziemi Wałbrzyskiej.  

W ramach festiwalu odbyła się XI edycja Konkursu Wokalnego o statuetkę "SZKLANEGO SZOMOLA". Finaliści konkursu - zanim wystąpili ze swoim repertuarem na konkursowej scenie Mieroszowickiego Centrum Kultury mieli okazję uczestniczyć w warsztatach wokalnych prowadzonych przez Olgę Szomańską. To był niezwykły lipcowy wieczór, ponieważ Marcin Maruszczak wykonaniem utworu Let Her Go (Passenger), do którego sam akompaniował, oczarował jury i publiczność zdobywając I miejsce oraz Nagrodę Publiczności. Na co dzień Marcin uczestniczy w zajęciach wokalnych prowadzonych przez Małgorzatę Boruch.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wielki sukces naszych wychowanków!

Z radością informujemy, że Iwetta Putała oraz Otto Putała z pracowni ”Akademii Logicznego Myślenia” zostali laureatami tegorocznego konkursu matematycznego „Zuch Roczny”. Konkurs ma zasięg ogólnopolski. Osiągnięcie statusu laureata wiąże się z przygotowaniami, które wymagają systematyczności, determinacji i motywacji.

Konkurs „Zuch Roczny” rozwija samodzielność uczniów, uczy twórczego myślenia. Jest wyzwaniem intelektualnym, które pozwala odkrywać uzdolnienia i talenty matematyczne. Zadania konkursowe oprócz wiedzy szkolnej, wymagają od uczestników logicznego kojarzenia faktów, sprytu i wyobraźni.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych etapach edukacyjnych.

 

Zapraszamy wszystkie zainteresowane dzieci do zapisów na zajęcia komputerowe oraz do „Akademii Logicznego Myślenia”.
Opiekunami grup są Magdalena Baryczka i Wiesław Konieczny.

Kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Konkurs królewna

Trzy wyjątkowo utalentowane artystki z pracowni plastycznej Agnieszki Sowińskiej-Nosek w Pałacu Młodzieży w Tarnowie zdobyły wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Królewna Kotka”. Konkurs został zorganizowany przez Muzeum Konstantego Laszczki w Gminie Dobre z okazji 160. rocznicy urodzin wybitnego artysty i rzeźbiarza – i nasze dziewczyny uczciły ją w pięknym, twórczym stylu!

 

Blanka Knych – kategoria I–III
Paulina Parszcz – kategoria IV–VIII
Agata Janicka – kategoria IV–VIII

 

Ich prace zachwyciły jury oryginalnością, wyobraźnią i dojrzałością artystyczną – a my nie możemy przestać się zachwycać!
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne artystyczne sukcesy!

Prace wyróżnionych oraz pozostałych uczestników konkursu można oglądać na wystawie w Muzeum Konstantego Laszczki w Gminie Dobre

fot. Muzeum Konstantego Laszczki

 

hala PM GUMNISKA

Hala Gumniska

hala zaprasza... kiedy, co?