Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sukces Juliusza Stono- wychowanka pracowni  języka polskiego Pałacu Młodzieży

Juliusz Stono- wychowanek pracowni języka polskiego Pałacu Młodzieży w Tarnowie, prowadzonej przez nauczyciela Izabelę Surdej, wziął udział w konkursie poetyckim zwanym Turniejem Jednego Wiersza o Laur Jubilata w Krakowie. Nadesłany na turniej wiersz Juliusza Stono pt: ,,Syrena” otrzymał awans do finału Turnieju Jednego Wiersza o Laur Jubilata, który odbędzie się 18 maja 2016 r. o godz. 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Krakowie, w ramach Spotkań Młodych Poetów Krakowa. Adresatami konkursu byli uczniowie szkół średnich i gimnazjalnych z Krakowa i województwa małopolskiego. Kwalifikacji wiersza do turnieju dokonało  jury złożone  z członków związków twórczych: Elżbieta Zechenter- Spławińska - poetka, Krzysztof Lisowski - poeta, Włodzimierz Jurasz - dziennikarz.

Świąteczne zajęcia teatralne w Pałacu Młodzieży.

W dniu 17 grudnia 2015 r. odbyły się świąteczne zajęcia teatralne prowadzone  przez Izabelę Surdej dla wychowanków z grupy młodszej. Uczestnicy przygotowali krótkie przedstawienie bożonarodzeniowe, którego głównym przesłaniem było: ,,Bądź dobry dla ludzi”. Wychowankowie zaprezentowali także różne scenki teatralne przedstawiające zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia w staropolskiej tradycji. Zaprezentowany został również monodram na temat istoty i magii tych wyjątkowych Świąt. Wychowankowie przedstawili ciekawe inscenizacje tekstów o tematyce świątecznej, wigilijnej, m.in. L.J. Kerna pt.: ,,Szkoda”, T. Kubiaka: ,,Wieczór wigilijny” oraz opowiadanie J. Dymkowskiej pt.: „Legenda o choince”.

Wychowankowie wzięli także udział w rożnych zabawach teatralnych, nie zabrakło konkursów i niespodzianek  z akcentem świątecznym. Przygotowane przez nauczyciela zadania sprawiły uczestnikom wiele radości, a dzieci prezentując swoje umiejętności i zdolności artystyczne miały jednocześnie możliwość uczestniczenia w pięknej, polskiej tradycji. Wszystko odbyło się w ładnie udekorowanej sali i w miłej atmosferze, składając sobie wzajemnie świąteczne życzenia.

Czytaj więcej: Świąteczne zajęcia teatralne w Pałacu Młodzieży.

Sukces wychowanki Pracowni Języka Polskiego Pałacu Młodzieży w Tarnowie

Wychowanki zajęć teatralnych Pałacu Młodzieży wraz z nauczycielem Izabelą Surdej wyjechały na konkurs na interpretację utworów Cypriana Kamila Norwida "Wypowiedz lub wyśpiewaj głębię”, który odbył się w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie. Przesłuchania trwały dwa dni. W eliminacjach wojewódzkich Pałac Młodzieży reprezentowały: Karolina Kozioł, Magdalena Szwed, Aleksandra Zegar, Kornelia Babiarska i Patrycja Oleś. Uczestniczki wzięły udział w ciekawych, pokonkursowych warsztatach teatralnych z p. prof. PWST w Krakowie – Ziutą Zającówną, aktorką i reżyserką, a przede wszystkim jurorką konkursu.
Laureatką konkursu została Magdalena Szwed z pracowni języka polskiego Pałacu Młodzieży w Tarnowie otrzymała zaproszenie na galę finałową, która odbędzie się 28 listopada w SCKM w Krakowie.

Czytaj więcej: Sukces wychowanki Pracowni Języka Polskiego Pałacu Młodzieży w Tarnowie

Turniej Jednego Wiersza o Laur Jubilata w Krakowie - Sukcesy młodych poetów z Pracowni  Języka Polskiego Pałacu Młodzieży

Wychowankowie z Pracowni Języka Polskiego PM wzięli udział w konkursie poetyckim. Nadesłane wiersze Juliusza Stono pt: ,,Bieg” i Przemysława Witka ,,Na złym fundamencie” przygotowane pod kierunkiem Izabeli Surdej otrzymały awans do finału Turnieju Jednego Wiersza o Laur Jubilata. Finał ten odbędzie się 20 maja 2015 r. o godz. 17.00 w MDK w Krakowie, przy ul. Beskidzkiej 30 w ramach Spotkań Młodych Poetów Krakowa. Adresatami konkursu byli uczniowie szkół średnich i gimnazjalnych z Krakowa i województwa małopolskiego. Zakwalifikowane do Turnieju wiersze  naszych wychowanków będą wydrukowane w Almanachu.

Sukcesy wychowanków z Pracowni Języka Polskiego

W dniach 15-16 maja 2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Krakowie odbył się I Konkurs Recytatorski Twórców Współczesnych. Trzy uczestniczki zajęć teatralnych z Pracowni Języka Polskiego Pałacu Młodzieży w Tarnowie, którymi opiekuje się Izabela Surdej, zdobyły wyróżnienia: Magdalena Szwed (z grupy starszej), Emilia Michalska i Natalia Michalska (z grupy młodszej).

Czytaj więcej: Sukcesy wychowanków z Pracowni Języka Polskiego

Podkategorie

hala PM GUMNISKA

Hala Gumniska

hala zaprasza... kiedy, co?