Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nietypowa oferta Pałacu Młodzieży – wyprzedaż strojów!!!

Stroje ludowePałac Młodzieży organizuje nietypową wyprzedaż różnego rodzaju strojów ludowych, tanecznych itp.

Kilkadziesiąt lat temu funkcjonowały w tarnowskim Pałacu zespoły ludowe i folklorystyczne. Stroje wykorzystywane były przy różnego rodzaju występach wychowanków także innych pracowni. Stroje były wypożyczane przez zespoły z regionu, szkoły czy instytucje kultury. – wyjaśnia dyrektor PM Jerzy KosibaZainteresowanie tą formą działalności spadło. Pandemia spowodowała, że wypożyczeń w ogóle nie było od ponad roku, a koszt utrzymania magazynu wraz z obsługą był duży, stąd decyzja o wyprzedaży części zgromadzonych przez lata strojów.

Przy czym w Pałacu nadal pozostaną stroje, które mogą być wykorzystane przez pałacowe pracownie. Wyprzedaż dotyczy przede wszystkim strojów ludowych.

- Liczymy głównie na zainteresowanie tą propozycją zespołów regionalnych, ludowych, bractw kurkowych, szkół czy domów kultury, ale zapraszamy też osoby indywidualne. – dodaje Jerzy KosibaWśród proponowanych do sprzedaży strojów mamy między innymi gorsety krakowskie, rzeszowskie, góralskie, lubelskie i węgierskie, stroje szlacheckie, łowickie, suknie do poloneza czy kompletne stroje z różnych regionów. Ponadto można kupić kamizele, kapelusze, strój Księstwa Warszawskiego i tym podobne.Za ciekawostki można uznać kontusz szlachecki, chustki i zapaski z różnych regionów, a nawet skórzane baty (bicze), z których dawniej tancerze „strzelali” podczas występów.

 

Ceny pojedynczych rzeczy czy kompletnych strojów są bardzo atrakcyjne. Zapraszamy zainteresowanych do Pałacu Młodzieży ul. Piłsudskiego 24. Pierwszy dzień wyprzedaż – 17.03.2021 od godziny 12.00 do 15.00. Czwartek 18.03 – od g. 14.00 do 15.00 i podobnie w piątek 19.03. W przyszłym tygodniu zainteresowani oferta proszeni są o telefon do sekretariatu PM (014 6220385) i będzie możliwość indywidualnego umówienia się.

Na salę gdzie stroje są zgromadzone może wejść jednocześnie 2 osoby. Cała akcja odbywać się będzie z zachowaniem niezbędnych zasad reżimu sanitarnego.

hala PM GUMNISKA

Hala Gumniska

hala zaprasza... kiedy, co?