Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /stronapm/templates/pm3/functions.php on line 194

MŁODZICY PAŁACU DRUGĄ DRUŻYNĄ W POLSCE

„Siódemka” MKS Pałac Młodzieży Tarnów zajęła drugie miejsce w Pucharze Związku Piłki Ręcznej w Polsce, czyli nieoficjalnych Mistrzostwach Polski młodzików. W finale rozegranym w Płocku zespół trenera Tomasza Ciapały, po trzymającym do końca w napięciu meczu uległ Agrykoli Warszawa. Warto podkreślić, że była to jedyna porażka tarnowskiej drużyny w całym sezonie.

W meczu półfinałowym, tarnowianie zmierzyli się z gospodarzami, Final Four, ekipą SKF Wisła Płock. Pojedynek rozpoczął się od rzutu karnego wykorzystanego przez Jakuba Ciołka, ale było to jedyne prowadzenie miejscowych. W 7 min po akcji Dawida Chudyki, tarnowianie wygrywali już 4-1, dwie minuty później Jan Wiśniewski podwyższył rozmiary prowadzenia naszego zespołu do czterech bramek (6-2), a w 12 min po rzucie Jakuba Wzorka było 9-4 dla Pałacu. Kolejny fragment spotkania należał jednak do płocczan, którzy w 17 min zmniejszyli straty do jednego trafienia (9-10). W 24 min Pałac prowadził jeszcze tylko 13-12, rzuty Dawida Chudyki i Macieja Pala, spowodowały jednak, że na przerwę oba zespoły zeszły przy trzybramkowej przewadze zespołu z Tarnowa.

Początkowe minuty po zmianie stron przyniosły grę bramka za bramkę. Dopiero w 37 min po trafieniu Dawida Chudyki przewaga Pałacu wzrosła do czterech goli (21-17). Między 38 a 41 minutą tarnowianie zdobyli natomiast trzy bramki z rzędu i po akcji Igora Bielko wygrywali 24-18. W 46 min gospodarze zmniejszyli straty do czterech „oczek” (23-27), po rzutach karnych Dawida Chudyki i Igora Bielko, „siódemka” trenera Tomasza Ciapały znów prowadziła jednak różnicą sześciu bramek. W końcówce płocczanie zmniejszyli nieco dzielący oba zespoły dystans i ostatecznie Pałac wygrał 29-26 (15-12).

Finałowym rywalem MKS Pałac Młodzieży była „siódemka” UKPR Agrykola Warszawa, która w półfinale rozgromiła 26-14 Vive I Kielce. Od początku przewagę uzyskali warszawianie, którzy w 10 min po akcji Andrzeja Korusa prowadzili 6-2. Po okresie wyrównanej gry (9-6 w 17 min po akcji Jakuba Wzorka), gracze ze stolicy rzucili trzy bramki z rzędu i na pięć minut przed końcem pierwszej połowy wygrywali 12-6. Na przerwę zeszli natomiast przy korzystnym dla siebie rezultacie 14-9.

W 32 min na tablicy pojawił się wynik 16-10, akcje Igora Bielko, Jakuba Solarza i Dawida Chudyki, pozwoliły jednak szczypiornistom Pałacu na zbliżenie się do rywali na dystans trzech bramek (16-13 w 36 min). Gdy do końca spotkania zostało siedem minut ekipa Agrykoli prowadziła 19-14 i wydawało się, że końcówka meczu nie przyniesie już większych emocji. Tymczasem podopieczni trenera Tomasza Ciapały nie zamierzali się poddawać. W 46 min po dwóch z rzędu trafieniach Igora Bielko przegrywali tylko 18-19, a chwilę później mogli nawet doprowadzić do remisu. Niestety, w ostatnich fragmentach finałowego pojedynku nie potrafili powstrzymać Szymona Księżopolskiego, którego trzy trafienia przypieczętowały wygraną 22-20 (14-9) zespołu ze stolicy.

MKS Pałac Młodzieży: Jakub Strzała (tylko sobota), Jakub Zakrzewski, Szymon Bućko – Dawid Chudyka 9 i 4, Jakub Wzorek 5 i 2, Igor Bielko 4 i 10, Paweł Chłopek 4 i 2, Jan Wiśniewski 3 i 0, Jakub Solarz 2 i 1, Maciej Pal 1 i 1, Kacper Golec 1 i 0, Wiktor Pudło 0 i 0, Mateusz Śmieszek 0 i 0, Jakub Kupiec 0 i -, Tomasz Ziaja 0 i -, Sebastian Nowak – i 0.

Info: Wydział Komunikacji Społecznej UMT