Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szkoci w Tarnowie - „Tarnów – Trzy Kultury”

Tarnowskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Pałac” serdecznie zaprasza na warsztaty „W szkocką kratkę”, organizowane w ramach projektu „Tarnów – Trzy Kultury”. Edukacyjny cykl ma na celu ukazanie wielokulturowej historii Tarnowa, a także propagowanie zdrowego stylu życia i postaw ekologicznych. Warsztaty „W szkocką kratkę” dotyczą społeczności szkockiej i będą mieć charakter informacyjny i twórczy. Do udziału w spotkaniu, które odbędzie się 23 listopada 2015 r. w godz. 9.00 – 13.00 w Pałacu Młodzieży, ul. Piłsudskiego 24, serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych.

Program:

1. Zapoznanie uczestników z mało znaną historią obecności Szkotów w Tarnowie w XVI w.  Temat przedstawi historyk Przemysław Kozek

2. Zdrowe szkockie śniadanie - jak przygotować tradycyjną szkocką owsiankę. Uczestnicy warsztatów, pod okiem specjalisty, przygotują według tradycyjnego szkockiego  przepisu owsiankę, zdegustują potrawę i zapoznają się z jej walorami zdrowotnymi. Warsztaty kulinarne poprowadzi Łukasz Ostrowski - szef kuchni w cafe bistro „Ra bar bar” .

3. Potwór z Loch Ness - twórczy recyclart - warsztaty plastyczne. Z materiałów i surowców wtórnych  powstanie artystyczna forma przestrzenna. Warsztaty poprowadzi plastyczka Małgorzata Kądziela. 

Spotkanie jest realizowany w ramach zadania: „Organizacja jednodniowych spotkań edukacyjnych ukazujących historię, kulturę regionu i miasta, powiązanych z promowaniem zdrowego stylu życia oraz postaw ekologicznych”.

Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa.

Współpraca: Pałac Młodzieży

 

Zgłoszenia przyjmujemy do 20 listopada 2015 r., pod nr telefonu: 622 03 85 lub tel./fax 621 15 41

UWAGA! Warsztaty są bezpłatne, ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń

 

 Przemysław Kozek - pracownik Działu Historii Muzeum Okręgowego w Tarnowie, absolwent studiów doktoranckich w zakresie historii nowożytnej, na Wydziale Historii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (w trakcie przewodu doktorskiego), przez wiele lat zajmujący się, także zawodowo, produkcją historycznej broni białej i uzbrojenia ochronnego a także szeroko rozumianym kowalstwem artystycznym. Zainteresowania: historia wojskowości, historia uzbrojenia, sporty siłowe (sporty walki, kulturystyka), numizmatyka.

 

Małgorzata Kądziela - ukończyła studia wyższe magisterskie na Wydziale Matematyczno-Fizyczno-Technicznym w zakresie wychowania plastycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie.  Pracuje z dziećmi i młodzieżą. Zajmuje się tworzeniem przestrzeni teatralno-plastycznej, projektowaniem strojów, organizacją pokazów mody.

Łukasz Ostrowski – szef kuchni w cafe bistro „Ra bar bar”. Pasjonat zdrowego odżywiania, propagator produktów ekologicznych.


 

 

hala PM GUMNISKA

Hala Gumniska

hala zaprasza... kiedy, co?