Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Znamy już wyniki konkursu na opowiadanie fantasy

W ramach I edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Fantasy osadzone w świecie mitologii słowiańskiej, organizowanego przez Pałac Młodzieży w Tarnowie, Wydawnictwo Ambaje, Wydawnictwo Slovianskie Slovo i  Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnowie, Jury w składzie:

Czesław Białczyński – pisarz, scenarzysta, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, autor wielu wybitnych utworów i publikacji, m.in. pierwszej w Polsce Mitologii Słowiańskiej (Księga Tura).

Dorota Bałuszyńska-Srebro - autorka książek dla dzieci i młodzieży, reżyser teatrów   dzieci i młodzieży, teatrolog.

Beata Kania – nauczyciel bibliotekarz, wieloletni pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie, organizatorka akcji czytelniczych i konkursów literackich dla dzieci  i młodzieży

Agata Abou Dan - instruktor zajęć z dziećmi i młodzieżą w Pałacu Młodzieży w Tarnowie, pomysłodawczyni i koordynatorka wielu projektów kulturalnych i edukacyjnych, organizatorka interdyscyplinarnych happeningów, nauczyciel bibliotekarz.

 

Postanowiło, że nominacje do nagrody otrzymują następujące osoby:

1. Justyna Pająk za opowiadanie Jasnota spod ciemnej gwiazdy

2. Alicja Jamróz za opowiadanie Kraniec Świata

3. Aleksandra Małek za opowiadanie Stworze i Zdusze mojego dzieciństwa

4. Adrianna Kawula za opowiadanie Szachownica

5. Julia Sus za opowiadanie Kabłączki skroniowe

6. Adrianna Gogola za opowiadanie Znaleźć dom

7. Małgorzata Lasota za opowiadanie Melodie kniei

8. Natalia Kwaśniak za opowiadanie Złapać wianek

9. Daniel Kajmowicz za opowiadanie Słowiański skarb

10. Ewa Zwolińska za opowiadanie Droga

 

Wszystkich uczestników - a także ich opiekunów - zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród, uświetnione spotkaniem z Czesławem Białczyńskim - pisarzem, scenarzystą, autorem wielu publikacji, takich jak  „Stworza i Zdusze" oraz „Księga Tura” i „Księga Ruty” - pierwszego w dziejach całościowego opracowania Mitologii Słowian.

Spotkanie odbędzie się 4 grudnia 2015 o godzinie 13.00 w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie, ul. Legionów 34.

 

Serdecznie zapraszamy!

hala PM GUMNISKA

Hala Gumniska

hala zaprasza... kiedy, co?