Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Deutsche Globetrotter


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /stronapm/templates/pm3/functions.php on line 194

Deutsche Globetrotter

Imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego zajęcia: Jolanta Potępa

 

Jeśli jesteś ciekawy świata, interesują cię inne kraje, ich mieszkańcy, zapraszamy do Klubu Kreatywnego Rozwoju „Deutsche Globetrotter”. U nas dowiesz się wielu interesujących rzeczy o krajach niemieckojęzycznych, nauczysz podstaw języka lub rozwiniesz swoje umiejętności językowe i weźmiesz udział w ciekawych projektach, które albo obudzą drzemiące w tobie pokłady twórczej energii, albo umożliwią realizację własnych kreatywnych pomysłów. Z nami poznasz kawał świata i nauczysz się w nim żyć.

Nasze zajęcia podzielone są na następujące cykle tematyczne, których dobór i zakres dostosowany jest do wieku i zainteresowań uczestników:

 

Kraje niemieckojęzyczne

Niemcy, Austria, Szwajcaria, Liechtenstein

 

·         Informacje turystyczno-krajoznawcze: krainy geograficzne, znane miasta, zabytki

·         Święta i zwyczaje

·         Kuchnia według regionów

·         Sylwetki znanych ludzi

·         Historia

·         Świat mediów

·         Świat filmu – znani twórcy, słynne produkcje

·         Świat muzyki 

·         Sztuki plastyczne

·         System szkolnictwa

·         Popularne dyscypliny sportowe i najbardziej zasłużeni sportowcy

·         Literatura (baśnie, literatura dziecięca i młodzieżowa)

·         Język i jego odmiany

·         Codzienne życie mieszkańców

 

 

Techniki i formy pracy wykorzystywane na zajęciach (dostosowane do wieku i umiejętności uczestników):

 

- odgrywanie scenek,

- rysowanie, kolorowanie, klejenie, wycinanie,

- nauka piosenek, wierszyków i rymowanek,

- pantomima,

- rozwiązywanie krzyżówek, rebusów, zagadek,

- gry (pamięciowe, planszowe, karciane, ruchowe, sytuacyjne itp.),

- praca z materiałami autentycznymi,

- gry interaktywne z wykorzystaniem tablicy multimedialnej,

- zadania projektowe,

- inscenizacje,

- projekcje filmowe,

- nagrywanie filmów.

 

         

Dotychczasowe osiągnięcia wychowanków:

 

- dwa III miejsca w XI edycji Konkursu Języka Niemieckiego „Fit in Deutsch” (2019) – Patrycja Korniat na poziomie językowym A2 i Julia Sus na poziomie B1. Konkurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego, III Liceum Ogólnokształcące i Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie.

 

- dwa I miejsca w województwie małopolskim w kategorii klas piątych (Lena Wojciechowska) i szóstych szkoły podstawowej (Mateusz Golonka) oraz II miejsce w kategorii klas trzecich gimnazjum (Zofia Żak) w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Deutschfreund 2018” organizowanym przez Łowców Talentów „Jersz”.

 

- II miejsce na poziomie językowym A2 (Julia Sus) i III miejsce na poziomie A1 (Zofia Żak) w X edycji Konkursu Języka Niemieckiego „Fit in Deutsch” (2018). Konkurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego, III Liceum Ogólnokształcące i Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie.

 

II miejsce w województwie małopolskim w kategorii klas drugich gimnazjum w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Deutschfreund 2017” – Julia Sus. Konkurs organizowany jest przez Łowców Talentów „Jersz”.

 

I miejsce w IX edycji Konkursu Języka Niemieckiego „Fit in Deutsch” (2017) – Zuzanna Marszalik. Konkurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego i Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego w Tarnowie.

 

III miejsce w województwie małopolskim w kategorii klas trzecich gimnazjum w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Sprachdoktor 2017” – Zuzanna Marszalik. Konkurs organizowany jest przez Łowców Talentów „Jersz”.

 

II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w XIV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej (2016) – Dominika Potępa. Konkurs organizowany przez IV Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie we współpracy z Zakładem Filologii Germańskiej PWSZ w Tarnowie.

 

III miejsce w województwie małopolskim w kategorii klas pierwszych gimnazjum w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Deutschfreund 2016” – Zofia Żak. Konkurs organizowany jest przez Łowców Talentów „Jersz”.

 

I miejsce w województwie małopolskim w kategorii klas drugich gimnazjum w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Sprachdoktor 2016” – Zuzanna Marszalik. Konkurs organizowany jest przez Łowców Talentów „Jersz”.

 

III miejsce w województwie małopolskim w kategorii klas trzecich liceum w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Sprachdoktor 2016” – Dominika Potępa. Konkurs organizowany jest przez Łowców Talentów „Jersz”.

 

I miejsce w województwie małopolskim i II miejsce w kraju w kategorii klas pierwszych gimnazjum w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Sprachdoktor 2015” – Zuzanna Marszalik wygrała tygodniowy pobyt na Wakacyjnym Obozie Talentów. Konkurs organizowany jest przez Łowców Talentów „Jersz”.

 

II miejsce w VII edycji Konkursu Języka Niemieckiego „Fit in Deutsch” (2015) na poziomie A1 – Zuzanna Marszalik. Konkurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego w Tarnowie i Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie.

 

I miejsce w XIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej (2015) w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – Dominika Potępa. Konkurs organizowany przez IV Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie we współpracy z Zakładem Filologii Germańskiej PWSZ w Tarnowie.

 

I miejsce w XIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej (2015) w kategorii szkół gimnazjalnych – Zuzanna Marszalik. Konkurs organizowany przez IV Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie we współpracy z Zakładem Filologii Germańskiej PWSZ w Tarnowie.

 

I miejsce w województwie małopolskim w kategorii klas pierwszych gimnazjum w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Deutschfreund 2014” – Zuzanna Marszalik. Konkurs organizowany jest przez Łowców Talentów „Jersz”.

 

III miejsce w województwie małopolskim w kategorii klas pierwszych liceum w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Sprachdoktor 2014” – Dominika Potępa. Konkurs organizowany jest przez Łowców Talentów „Jersz”.

 

wyróżnienie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w XII Międzyszkolnym Konkursie Poezji Niemieckojęzycznej (2014) – Dominika Potępa. Konkurs organizowany przez IV Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie we współpracy z Zakładem Filologii Germańskiej PWSZ w Tarnowie.

 

II miejsce i tytuł Wicemistrza Ortografii Niemieckiej na etapie rejonowym w Ogólnopolskim Dyktandzie Języka Niemieckiego dla szkół średnich „Das Deutsch Diktat” (2012) - Mateusz Galus. Konkurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.

 

I miejsce w województwie małopolskim i V miejsce w kraju w kategorii klas trzecich liceum w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Sprachdoktor 2011” – Damian Kot. Konkurs organizowany jest przez Łowców Talentów „Jersz”.

 

II miejsce wśród uczestników z województw południowych w Konkursie Pięknego Czytania w Języku Niemieckim (2009) – Zuzanna Kukla. Konkurs organizowany przez Instytut Goethego w Krakowie.

 

I miejsce w województwie małopolskim i III miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Sprachdoktor 2009” - Zuzanna Kukla wygrała pobyt na Wakacyjnym Obozie Talentów. Konkurs organizowany przez Łowców  Talentów „Jersz”.

 

I miejsce w województwie małopolskim w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „der die das Kenner” (2009) - Zuzanna Kukla. Konkurs organizowany przez Wydawnictwo Szkolne PWN.

Kukla. Konkurs organizowany przez Wydawnictwo Szkolne PWN.

 

hala PM GUMNISKA

Hala Gumniska

hala zaprasza... kiedy, co?