Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pracownia ikony

Pracownia ikony

 

Na zajęcia w pracowni ikony zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież (w wieku od 5 la)t, które lubią zajęcia plastyczne. Chcą poznawać różne techniki artystyczne, eksperymentować, wykonywać oryginalne dzieła, tworzyć różnego rodzaju dekoracyjne przedmioty.

Pracownia ikony jest jedyną w Polsce pracownią, gdzie w formie otwartej dzieci i młodzież mogą poznać starą- historyczną technikę malarską tempery. Uczestnicy pracowni mogą własnoręcznie i według starych technik wykonać ikonę, miniaturę (iluminację jaka dawniej zdobiła księgi), poznać zasady kaligrafii, wykonać kartki papieru czerpanego czy poznać podstawy grafiki warsztatowej.

Na zajęciach uczestnicy poznają różnorodne techniki rysunkowe i malarskie. Wykonujemy także różne ciekawe rzeczy wykorzystując popularne obecnie techniki: dekupage, quiling, sutasz, papier mache. Wykonujemy rzeźby i formy przestrzenne z plasteliny, drutu, patyczków, sznurków itp.

 

PRACOWNIA IKONY JEST OTWARTA DLA CHĘTNYCH W ŚRODY I CZWARTKI W GODZINACH OD 15.30 DO 19.00.  W TYCH GODZINACH UCZESTNIK W DOGODNYM DLA SIEBIE TERMINIE MOŻE UCZESTNICZYĆ W ZAJĘCIACH.

hala PM GUMNISKA

Hala Gumniska

hala zaprasza... kiedy, co?