Jesteś tutaj: Start
Pałac Młodzieży w Tarnowie 3 grudnia 2024 roku był organizatorem Eliminacji Rejonowych XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień Świętej Kingi”. Eliminacje miały miejsce od godz. 10.00 w siedzibie placówki przy ulicy Piłsudskiego 24. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych Miasta i Gminy Tarnów oraz powiatu tarnowskiego. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci poezją, w tym poezją religijną oraz umiejętnością recytacji.
Organizacją konkursu z ramienia Pałacu Młodzieży w Tarnowie zajęła się pani Izabela Surdej- nauczyciel Pałacu Młodzieży w Tarnowie.
Nasze wieloletnie doświadczenie w realizacji konkursu i tym razem pokazało, że zainteresowanie polską poezją wśród dzieci nadal nie słabnie. Do konkursu wpłynęło 50 zgłoszeń. W eliminacjach rejonowych organizowanych przez Pałac Młodzieży w Tarnowie wzięło udział 44 recytatorów wyłonionych w eliminacjach szkolnych w trzech kategoriach wiekowych: klas I-III, klas IV-VI oraz klas VII -VIII. Komisja konkursowa w składzie: pani Agata Abou Dan- wicedyrektor Pałacu Młodzieży w Tarnowie, pani Ewelina Janikowska- nauczyciel Pałacu Młodzieży w Tarnowie, kierując się takimi kryteriami jak: dobór repertuaru, interpretacja, kultura słowa i ogólny wyraz artystyczny, postanowiło przyznać następujące miejsca, co za tym idzie do przesłuchań finałowych w Uzdrowisku Kopalnia Soli w Bochni 2024 postanowiła zakwalifikować następujących recytatorów:
Klasy I-III
Klasy IV-VI oraz Klasy VII – VIII
po wysłuchaniu 44 recytacji uczniów szkół podstawowych Miasta i Gminy Tarnów oraz powiatu tarnowskiego w trzech kategoriach wiekowych:
klasy I – III ( 17 recytatorów)
klasy IV – VI ( 17 recytatorów)
klasy VII-VIII ( 10 recytatorów)
|
W dniu 29 listopada 2024r. Maja Cichoń - wychowanka pracowni kulturalno - teatralnej Pałacu Młodzieży w Tarnowie prowadzonej pod kierunkiem nauczyciela Izabeli Surdej, wzięła udział w eliminacjach wojewódzkich 33. Turnieju Recytatorskiego Polskiej Poezji Współczesnej im.A.Bursy w MDK w Krakowie. Maja recytowała wiersz A.Bursy: ,,Nasze ognisko " i S.R. Dobrowolskiego: ,,Warszawskie ogrody". Pięknie reprezentowała Pałac Młodzieży w eliminacjach wojewódzkich. Gratulujemy ! |
|
Ozdoby choinkowe z banerów - taki był temat upcyklingowych warsztatów plastycznych, które odbyły się w ostatnią sobotę w Pałacu Młodzieży. Powstały łańcuchy, gwiazdy, anioły, bombki i inne świąteczne wytwory dziecięcej wyobraźni. Wyborcze banery dostały nowe, dłuższe życie. W tej artystycznej wersji, już wkrótce, ozdobią gałęzie wysokiego świerka, rosnącego przed budynkiem placówki. Warsztaty prowadziła Iwona Gąsior.
Fotorelację przygotował Tadeusz Koniarz
Pałac Młodzieży w Tarnowie oraz Rada Osiedla Gumniska Zabłocie zapraszają najmłodszych mieszkańców Tarnowa dnia 8 grudnia 2024 r., o godzinie 16.00 na projekcję filmu pt. Renifer Niko ratuje brata”
Projekcja filmu będzie miała miejsce w Hali Sportowo Widowiskowej Pałacu Młodzieży ul. Gumniska 28
Wstęp wolny
Pałac Młodzieży w Tarnowie serdecznie zaprasza do udziału w eliminacjach rejonowych Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi”, które będą miały miejsce dnia 3 grudnia 2024 r. od godziny 10.00 w siedzibie placówki przy ulicy Piłsudskiego 24
Wyłonieni w ten sposób najlepsi recytatorzy wezmą udział w finałowych przesłuchaniach, które - jak co roku - odbędą się w niezwykłej scenerii Uzdrowiska Kopalnia Soli w Bochni.
Eliminacje rejonowe realizowane są we współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa.
Szczegóły dotyczące eliminacji w załącznikach (regulamin i karta zgłoszenia).
Koordynacja konkursu z ramienia Pałacu Młodzieży w Tarnowie: nauczyciel Izabela Surdej
REGULAMIN ----> POBIERZ
KARTA ZGŁOSZENIA ----> POBIERZ
Prelekcja odbędzie się dnia 28 listopada 2024 roku o godzinie 16:00 w sali wielofunkcyjnej Pałacu Młodzieży w Tarnowie ul. Piłsudskiego 24 (parter)
Gabriela Gastoł, na co dzień uczestnicząca w zajęciach wokalnych prowadzonych przez Małgorzatę Boruch, została laureatką II miejsca XIII Małopolskiego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej. Konkurs miał na celu promowanie wartości i postaw patriotycznych, pomyślany został jako sposób na uczczenie Narodowego Święta
Niepodległości i stworzenie możliwości prezentacji różnorodnych dokonań artystycznych młodego pokolenia. W rywalizacji wzięło udział kilkadziesiąt osób. Tegoroczny Konkurs, podobnie jak poprzednie edycje, objęty został honorowym patronatem: Wojewody Małopolskiego, Prezydenta Miasta Krakowa, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Małopolskiego, Muzeum Armii Krajowej, Instytutu Pamięci Narodowej, Instytutu Dialogu Międzykulturowego Jana Pawła II w Krakowie.
Sobota w Pałacu to nasza nowa propozycja, która pozwoli na atrakcyjne spędzanie wolnego czasu. Warsztaty zaplanowano na wybrane soboty, w godzinach 11.00 - 13.00. Spotkania będą cykliczne i obejmą działania z zakresu rzemiosła, majsterkowania, upcyklingu, szycia, rękodzieła i sztuk plastycznych. Planujemy także warsztaty taneczne, muzyczne i sportowe. Część warsztatów przyjmie formułę działań rodzinnych. Do wspólnego tworzenia zaprosimy dzieci z rodzicami, dziadkami lub starszym rodzeństwem. Uczestnicy będą pracować pod okiem wyspecjalizowanej kadry. Wśród sobotnich propozycji znajdą się także wymiany różnych przedmiotów. Będzie to okazja do domowych porządków i podzielenia się rzeczami. Nie wyrzucamy, uwalniamy - niech cieszą innych! Wszystkim obiecujemy super zabawę, pełną niekończących się pomysłów i kreatywności. Zapraszamy!
W ostatnią sobotę odbyły się kolejne warsztaty z cyklu "Sobota w Pałacu". Tym razem uczestnicy przenieśli się do bajkowej krainy dźwięków inspirowanej motywem Kopciuszka. Był królewski bal pełen wróżek i czarodziejów, były zabawy muzyczno-ruchowe, było głośno i radośnie. Na finał zagrała dziecięca orkiestra. Warsztaty prowadziła Iwona Kędroń.
Fotorelacja: Tadeusz Koniarz, Tymoteusz Chomentowski
Gabriel Limanowski wyśpiewał 3. miejsce na 25. jubileuszowym festiwalu "Piosenki Jana Wojdaka". Finał festiwalu odbył się w dniach 10-11 listopada w Nowohuckim Centrum Kultury. Gabriel otrzymał również nominację do udziału w międzynarodowym festiwalu Antares Fest, który odbędzie się w dniach 15-16.03.2025 roku. Z wyróżnieniem z festiwalu wróciła także sześcioletnia Lena Korus, która urzekła jurorów wykonaniem piosenki "Tereska ma pieska" Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
30 października po raz kolejny odbyła się w Pałacu Młodzieży coroczna Akcja Pisania Listów do Chorych Dzieci „Poczta Marzeń”. Akcja zainicjowana w 2013 roku przez Młodzieżowe Centrum Wolontariatu, tym razem zorganizowana została dla dwójki dzieci, rodzeństwa: 5-letniej Klaudii i jej brata 12-letniego Filipa.
Wydarzenie to od lat cieszy się zainteresowaniem ze strony tarnowskich placówek oświatowych. W obecnej edycji wzięło udział w sumie ponad 20 szkół i przedszkoli z terenu Tarnowa.
Listy i kartki nadal napływają z placówek, które w dniu akcji nie mogły być z nami oraz od osób indywidualnych.
Dzięki dużemu zainteresowaniu Dyrektorów szkół oraz wychowawców, którzy przychodzili z całymi grupami dzieci
i młodzieży udało się zrealizować główny cel akcji jakim jest zasypanie dzieciaków górą listów, rysunków i pozytywnych myśli od tarnowskich koleżanek i kolegów.
Serdeczne podziękowania dla Wszystkich, którzy przyjęli nasze zaproszenie do udziału w akcji!
25 października w Pałacu Młodzieży w Tarnowie odbyły się eliminacje do 25. Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenki Jana Wojdaka". Poziom eliminacji był bardzo wysoki. Jury po przesłuchaniu 23 wykonawców, postanowiło nominować do finału aż dziewięciu wokalistów z pracowni wokalnej Pałacu Młodzieży prowadzonej przez Małgorzatę Boruch. Finalistami są: Lena Korus, Gabriel Limanowski, Nela Ciesielska, Patryk Maryniuk, Julia Kania, Marcin Maruszczak, Maja Cichoń, Oliwia Bańbor, Lilianna Kareta.
Gratulujemy i trzymamy kciuki! Finał odbędzie się w dniach 10 - 11 listopada 2024 w Nowohuckim Centrum Kultury.
Tak też było podczas sobotniej akcji wymiany zabawek, gier planszowych i książek. Uczestnicy spotkania podzielili się nie tylko przedmiotami, które ze sobą przynieśli, ale także uśmiechem, radością i super energią. Był czas na rozmowy, polecanie książek, wspólną zabawę i testowanie planszówek. Jesteśmy umówieni na kolejne spotkanie - nie wyrzucamy, uwalniamy! Do zobaczenia :)
Fotorelacja: Tadeusz Koniarz, Tymoteusz Chomentowski
W ostatnią sobotę kilkunastoosobowa grupa młodych pasjonatów majsterkowania konstruowała latawce. Efekty były spektakularne! Teraz czekamy na wiatr. Warsztaty prowadził Wojciech Brajowski. Te zajęcia były bardzo mega – tak podsumował modelarskie spotkanie jeden z jego uczestników.
Fotorelacja: Tadeusz Koniarz oraz Martyna Szynal, Kacper Wielgus, Tymoteusz
Chomentowski/Pracownia Fotograficzna