Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /stronapm/templates/pm3/functions.php on line 194

Finał projektu „Tarnowski Uniwersytet Ekonomiczny Pierwszego Wieku”- kolejne sukcesy wychowanków Pałacu Młodzieży

W dniach 26 i 27 kwietnia br. odbył się wielki finał projektu „Tarnowski Uniwersytet Ekonomiczny Pierwszego Wieku”, realizowanego od czerwca 2017 roku przez Pałac Młodzieży w Tarnowie. Projekt objęty był Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa Romana Ciepieli i współfinansowany przez Narodowy Bank Polski. W projekcie uczestniczyło 183 uczniów oraz 22 nauczycieli z tarnowskich szkół podstawowych, gimnazjów i Pałacu Młodzieży.

Celem projektu było poznanie mechanizmów ekonomiczno-finansowych, kształtowanie u uczestników postaw sprzyjających przedsiębiorczości, przeciwdziałaniu wykluczeniu finansowemu oraz kształtowanie odpowiedzialności przy podejmowaniu w przyszłości decyzji finansowych.

Projekt obejmował szereg szkoleń, konferencji i konsultacji dla nauczycieli dotyczących prowadzenia zajęć z zakresu edukacji ekonomiczno-finansowej z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania - uczenia się oraz narzędzi ICT. Uczniowie tarnowskich szkół oraz wychowankowie Pałacu Młodzieży brali udział w dwóch rodzajach zajęć dodatkowych, w trakcie których pozyskali wiedzę z zakresu ekonomii i finansów, rozwinęli umiejętności w zakresie planowania, zarządzania i realizacji różnych zadań. Praca odbywała się według dwóch pakietów scenariuszy zajęć edukacyjnych specjalnie opracowanych przez nauczycieli - „Młodzi Przedsiębiorcy w Obszarze Kultury” oraz „Kreatorzy Gier Ekonomicznych”. Efektem pracy zespołowej uczniów były ekonomiczne gry edukacyjne (planszowe, karciane, komputerowe i terenowe) oraz opisy działalności wirtualnych firm zajmujących się organizacją szkolnych przedsięwzięć kulturalnych „Biznes - Szkoła - Kultura”. Podsumowaniem pracy uczestników były wieloetapowe konkursy i turnieje .

Finały Konkursów na Najlepsze Przedsięwzięcie Pałacowe/Szkolne w Obszarze Kultury i Konkursu na Najciekawszą Grę Ekonomiczną oraz Turnieju Ekonomicznego odbyły się 26 kwietnia w Pałacu Młodzieży. Projektowe Komisje Konkursowe podkreśliły wysoki poziom i oryginalność efektów pracy oraz autoprezentacji zespołów uczniowskich – uczestników projektu.

Podczas podsumowania znakomicie spisali się wychowankowie Pałacu - podopieczni nauczycieli Wiesława Koniecznego i Marka Krakowiaka, na co dzień uczestnicy zajęć pracowni informatyki i matematyki. Pierwsze miejsce i tytuł  Najciekawszej Gry Ekonomicznej otrzymała gra planszowo- karciana „Ufaj UFO”, opracowana przez Weronikę Biedroń, Kingę Pałkę i Wanessę Winkler

Doskonałe trzecie miejsce w tej samej kategorii, zajęła jedyna gra komputerowa „Wyjdź na plus”, stworzona przez Sylwestra Jarosza, Dawida Lechowicza i Michała Puciłowskiego.

 

 

Bardzo dobre piąte miejsce w Konkursie na Najlepsze Przedsięwzięcie Pałacowe/Szkolne w Obszarze Kultury zajął zespół w składzie: Gabriela Banek, Anna Hajduk, Klaudia Hamerlik, Magdalena Lipa, Aleksandra Łępa, Klaudia Paw, Agata Rozkuszka, Kamila Rusek, Karina Sońta, Agnieszka Szczecina, Karolina Więcław oraz Szymon Sworst, który pod kierunkiem nauczycieli Izabeli Surdej i Małgorzaty Kądzieli stworzyli młodzieżową ,,firmę” - ,,Teatr Młodego Widza’’, którego misją jest m.in. pobudzenie przedsiębiorczości u młodzieży w planowaniu  przedsięwzięcia kulturalnego.

 

Sukcesem zakończył się również Turniej Uczniowskich Gier Ekonomicznych, zorganizowany 27 kwietnia w zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Tarnowie. Bardzo wysokie, drugie miejsce zajął wychowanek Pałacu – uczestnik projektu Dawid Lechowicz.

Wszystkim uczestnikom biorącym udział w podsumowaniu projektu oraz laureatom serdecznie gratulujemy!

hala PM GUMNISKA

Hala Gumniska

hala zaprasza... kiedy, co?