Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /stronapm/templates/pm3/functions.php on line 194

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie autorskie

Biblioteka Pałacu Młodzieży serdecznie zaprasza na spotkanie z autorką książek dla dzieci

i młodzieży - Dorotą Bałuszyńską-Srebro. Oprócz  walorów literackich, spotkanie będzie miało też dużą wartość emocjonalną, gdyż autorka swoją pracę zawodową rozpoczynała w tarnowskim Pałacu Młodzieży, gdzie zajmowała się reżyserią teatrów dziecięcych i młodzieżowych. Twórczość literacką uprawia od wielu lat. Jest laureatką prestiżowych nagród. W swoich książkach przenosi czytelników do niezwykłych światów  inspirowanych ludowymi baśniami, mitologią słowiańską, a także historią Tarnowa.

Spotkanie odbędzie się 3 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w Pałacu Młodzieży w Tarnowie (sala 52), w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.

Dorota Bałuszyńska-Srebro - absolwentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim (specjalność teatrologia) oraz Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży w Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu. Na początku swojej drogi zawodowej pracowała jako nauczyciel języka polskiego i reżyser teatrów dziecięcych i młodzieżowych. Od dziesięciu lat zajmuje się twórczością literacką.

Nagrody: Grand Prix I Ogólnopolskiego Konkursu Na Scenariusz Teatralny „Nie do szuflady” -  Inowrocław, marzec 2008. Wyróżnienie w konkursie  na bajkę dla dzieci zorganizowanym przez wydawnictwo „Muzyka w duszy gra”, nominacja w konkursie „Książka roku 2010” Polskiej Sekcji Stowarzyszenia Ibby za powieść „Księga Julii”.

Współpracowała m.in. ze Stowarzyszeniem „Ojczyzna-Polszczyzna” przygotowując finalistów do konstruowania finałowych opowiadań, w latach 2010-2012 współpracowała z czasopismem „Płomyczek”, gdzie po raz pierwszy opublikowany został cykl artykułów o postaciach z polskich książek dla dzieci i młodzieży pt. „Bohaterowie zaczarowani”.

Dwie powieści dla młodzieży Doroty Bałuszyńskiej-Srebro „Ostatni rycerz czyli opowieść o Mieście” oraz „Mikołaj i Droga św. Jakuba” zostały umieszczone przez Bibliotekę Polską w Londynie na liście 11 najlepszych książek dla dzieci i młodzieży w projekcie Eurotoolbox 2016.

W 2018 roku powieść pt. „Księga Julii” została wydana w języku francuskim w paryskim wydawnictwie Publibook.

hala PM GUMNISKA

Hala Gumniska

hala zaprasza... kiedy, co?