Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Happening „Worki Sztuki dla Środowiska”

5 czerwca 2024 r. w Światowy Dzień Ochrony Środowiska Tarnów szyje! Podczas wyjątkowego happeningu „Worki Sztuki dla Środowiska”.

Z zebranych od mieszkańców Tarnowa firanek, w różnych miejscach miasta, będziemy szyć ekoworeczki na warzywa i owoce, pokazując tarnowianom jak samodzielnie wykonać taki woreczek i zrezygnować z foliowych opakowań na zakupy. Wydarzenie ma na celu promocję recyklingu, ograniczanie używania plastiku, a przez to ochronę środowiska naturalnego.

Znani tarnowianie, uczniowie, nauczyciele m.in. Bogumiła Porębska, wieloletnia Zastępczyni Prezydenta Tarnowa oraz Marcin Sobczyk, dyrektor Wydziału Kultury UMT zasiądą do maszyn do szycia i zaprezentują jak można samodzielnie, z firanek uszyć ekoworeczki.

Gdzie będziemy szyć?

w godz. od 12:00 do 14:00

  • Czytelnia Czasopism Bieżących, Krakowska
  • Pasaż Odkryć Centrum Nauki i Techniki, Rynek
  • Galeria Aniołowo, ul. Piekarska
  • Multimedialne Centrum Artystyczne, ul. Wałowa
  • Kawiarnia Sofa, ul. Wałowa
  • Tarnowski Teatr, ul. Mickiewicza

w godz. od 13:00 do 16:00

  • Pałac Młodzieży, ul. Piłsudskiego

w godz. od 17:00 do 19:00

  • Dom Kultury Westerplatte, ul. Westerplatte

Organizatorzy i partnerzy:

MPEC Tarnów, Szkoła Szczepanika, Dom Kultury Westerplatte, Galeria Aniołowo i Warsztaty Terapii Zajęciowej, Miejska Biblioteka Publiczna, Multimedialne Centrum Artystyczne, Pasaż Odkryć Centrum Nauki i Techniki, Pałac Młodzieży,Tarnowski Teatr, Kawiarnia Sofa, Liceum Sztuk Plastycznych, Pralnia ekologiczna PERS, Fundacja Współ-dzielnia

Happening „Worki Sztuki dla Środowiska” odbywa się w ramach kampanii ekologicznej „Worki Sztuki” nagrodzonej tytułem najlepszej Eko Inicjatywy Małopolski 2023
w plebiscycie EKO HERO Małopolski przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Gazetę Krakowską.

 

hala PM GUMNISKA

Hala Gumniska

hala zaprasza... kiedy, co?