Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Świąteczny finał akcji „Drugie życie banerów”. Ubieranie niezwykłej choinki, kiermasz charytatywny

W sobotę 20 grudnia na tarnowskim Placu Sienkiewicza odbędzie się finał akcji "Drugie życie banerów".

To wspólna akcja Pałacu Młodzieży w Tarnowie, Radia RDN Małopolska, i Klubu Seniora "Złoty Wiek". Finałem akcji będzie zbiorowe ubieranie 7 metrowej choinki podarowanej przez Lasy Państwowe. Na miejscu będzie także kiermasz ozdób świątecznych, wykonanych z banerów wyborczych przez dzieci z pracowni plastycznych Pałacu Młodzieży oraz seniorów z Klubu "Zloty Wiek". Cały dochód z tego kiermaszu zostanie przekazany na leczenie ciężko chorej Kamili z Pustkowa.

Integralną częścią tego wydarzenia będzie rodzinny konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy stworzony podczas imprezy. Na zwycięzców czekają dwa rodzinne pobyty weekendowe w Ośrodku Rekolekcyjno - Misyjnym w Piwnicznej. Nie zabraknie akcentów kulinarnych, będzie można napić się herbaty tarninówki w zimowym wydaniu oraz spróbować świątecznych potrawy kresowych takich jak hryczanyki. Ponadto świąteczne przysmaki serwować ma restauracja „U Zbycha”.

Tuż przed rozpoczęciem akcji (godz. 10) z Pałacu Młodzieży przy ul. Piłsudskiego 24 wyruszy niezwykły świąteczny korowód. Fantastycznie ubrane wolontariuszki przeniosą właśnie korowodem ozdoby przygotowane przy wykorzystaniu banerów wyborczych w pracowniach Pałacu na plac Sienkiewicza, gdzie odbywać się będzie akcja ubierania choinki. Na placu (między ul. Brodzińskiego a Goldhammera) wszyscy będą mogli wziąć sobie świąteczne sianko, które specjalnie na akcję dojedzie tu wozem konnym spod Skrzyszowa.

Podczas trwania akcji na antenie Radia RDN Małopolska będzie emitowany program na żywo z placu Sienkiewicza. Serdecznie zapraszamy, początek w sobotę o godz. 10:00. Partnerami akcji są Lasy Państwowe, restauracja „U Zbycha” oraz firmy Mega el  i  Deker

hala PM GUMNISKA

Hala Gumniska

hala zaprasza... kiedy, co?