Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /stronapm/templates/pm3/functions.php on line 194

„Kiermasz ze smakiem” już w ten weekend – wspólne ubieranie choinki, kolędy pokoleń  

W najbliższy weekend Plac Sobieskiego zamieni się w miejsce pełne świątecznych klimatów. W sobotę i w niedzielę z inicjatywy tarnowskich firm skupionych w ramach projektu „Krakowska OdNowa dla Tarnowa” i przy udziale Pałacu Młodzieży w Tarnowie odbędzie się „Kiermasz ze smakiem”. Na stoiskach będzie można skosztować, kupić i zamówić świąteczne potrawy przygotowane przez tarnowskie firmy, restauracje, piekarnie i cukiernie. Myśliwi z Polskiego Związku Łowieckiego – Zarządu Okręgowego w Tarnowie będą częstować gulaszem z dziczyzny.

- Mamy nadzieję, że tarnowianom spodoba się kiermasz i będzie to okazja do pokazania, że ulica Krakowska, Starówka to dobre miejsce do spędzania czasu i zakupów w miłej atmosferze - podkreśla Mirosław Biedroń z „Krakowska OdNowa dla Tarnowa”.

Na Placu Sobieskiego staną także dwie choinki ufundowane przez tarnowskie firmy.

Jedną z nich będzie mógł przystroić każdy tarnowianin, bańkami i ozdobami przygotowanymi na miejscu pod opieką Pracowni Plastycznej Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

 

- Na choince zawisną także bańki, które wcześniej podpisali znani tarnowianie. Po świętach planujemy przekazać je na przykład na aukcje charytatywne – dodaje Jerzy Kosiba, dyrektor Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

Także w sobotę o 15:00 na wspólne śpiewania kolęd na Plac Sobieskiego zapraszają seniorzy z Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej.

- Wykonamy te najbardziej znane kolędy. Zachęcimy również tarnowian do śpiewania nowych, równie pięknych utworów – podkreśla Grażyna Kondracka z Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej.

 

„Kiermasz ze smakiem”

19 i 20 grudnia (sobota, niedziela) – Plac Sobieskiego

w sobotę od 11:00 do 18:00,

w niedzielę od 11:00 do 16:00

- prezentacja i sprzedaż potraw świątecznych przygotowanych przez tarnowskie firmy, restauracje, piekarnie

- możliwość zamówienia potraw na święta

- bezpłatne degustacje

- Prosto z lasu - gulasz z dziczyzny na stoisku Polskiego Związku Łowieckiego – Zarządu Okręgowego w Tarnowie.

 

Ponadto w sobotę

14:00 - Twoja choinka z VIP-ami

Ubieramy choinkę bańkami przygotowanymi przez znanych tarnowian i przez… Ciebie. Na miejscu każdy będzie mógł wykonać własną ozdobę w strefie plastycznej Pałacu Młodzieży w Tarnowie (stoisko plastyczne otwarte od 11:00)

15:00 - Kolędy Pokoleń

Wielopokoleniowe śpiewanie kolęd z seniorami z Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej.

hala PM GUMNISKA

Hala Gumniska

hala zaprasza... kiedy, co?