Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /stronapm/templates/pm3/functions.php on line 194

Trwa akcja Lato w Mieście

Nie wszyscy uczniowie na czas wakacji wyjeżdżają z miasta. Dlatego Pałac Młodzieży, jak co roku, włącza się w akcję „Lato w Mieście”, podczas której dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w bogatym i atrakcyjnym programie rekreacyjnym. 

 

Nie wszyscy uczniowie na czas wakacji wyjeżdżają z miasta. Dlatego Pałac Młodzieży, jak co roku, włącza się w akcję „Lato w Mieście”, podczas której dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w bogatym i atrakcyjnym programie rekreacyjnym.

Od 30 czerwca do 25 lipca br. w tygodniowych turnusach uczestnicy biorą udział w wycieczkach, zawodach sportowych i grach integracyjno-zespołowych.

Atrakcji jest sporo, a jedną z większych jest Fun-Linopark – pierwszy park linowy w Tarnowie. Położony jest w na Górze św. Marcina u podnóża ruin zamku w miejscu starego wyciągu narciarskiego.

Mówi instruktor PM i opiekun grupy, Jerzy Szczepanik: – Tarnowski park linowy to system platform zawieszonych na drzewach, połączonych przeszkodami. Można wybrać trasę łatwiejszą lub trudniejszą, pokonuje się ją w 30-40 minut. To zabawa i aktywny wypoczynek, który bardzo spodobał się dzieciom. Uczestnicy przez cały czas są pod opieka wychowawców, którzy zapewniają podopiecznym pełne bezpieczeństwo. Dzieciaki są bardzo zadowolone.

To świetna zabawa zarówno dla młodszych, jak i starszych.

Dla starszych zaplanowano m.in. „Spotkanie z fotografią”, czyli warsztaty fotograficzne, które prowadzi instruktor PM, znany tarnowski artysta fotografik, Tadeusz Koniarz: – W programie mamy obsługę aparatu fotograficznego, robienie zdjęć, recenzowanie zdjęć, fotografowanie w plenerze. Robiliśmy już zdjęcia, m.in. w Tuchowie i na Burku w Tarnowie. Uczestnicy to uczniowie od I kl. gimnazjum do III liceum, czyli w wieku 12-18 lat.

Lista pałacowych atrakcji jest o wiele dłuższa. W programie każdego turnusu są dwie wycieczki poza Tarnów (np. do Zalipia, Dołęgi, Pacanowa), wyprawa na basen, ściana wspinaczkowa TOSiR-u, zawody sportowe piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki, tenis stołowy, piłkarzyki, twistery, gry planszowe. Ponadto zajęcia artystyczne: plastyczne, wokalno-muzyczne, taneczne.

 – Jest super! – mówi Ania ze starszej grupy. – Brałam udział w tych zajęciach w zeszłym roku i w przyszłym też się zapiszę!

Warto dodać, że Pałac Młodzieży nie ogranicza udziału w akcji „Lato w Mieście” i dlatego niektórzy uczestnicy z góry zapisali się na 2-3 turnusy. To chyba najlepsza rekomendacja!

 

hala PM GUMNISKA

Hala Gumniska

hala zaprasza... kiedy, co?