Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /stronapm/templates/pm3/functions.php on line 194

Wieczór autorski poezji Juliusza Stono- wychowanka Pałacu Młodzieży

Pałac Młodzieży w Tarnowie zaprasza na wieczór autorski poezji Juliusza Stono pt: ,,Gdy gasną światła”, który odbędzie się 13 maja (piątek) 2016r. o godz. 17.30 w sali nr 52 (II piętro) w Pałacu Młodzieży. Juliusz Stono to wychowanek pracowni języka polskiego PM. Juliusz uczestniczy w zajęciach teatralnych grupy starszej już dwa lata, odniósł różne sukcesy zarówno w konkursach recytatorskich, m.in. III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Twórców Współczesnych w Krakowie, jak i poetyckich- w ubiegłym roku wiersz Juliusza pt: ,,Bieg” zakwalifikował się do Turnieju Jednego Wiersza o Laur Jubilata w Krakowie i został wydrukowany w Almanachu. Również w tym roku, kolejny wiersz naszego wychowanka otrzymał awans do finału tego Turnieju. Natomiast wieczór autorski jest to pierwsze tego typu wydarzenie w ,,karierze” młodego, piętnastoletniego poety. Pierwsze, jak to nazywa sam autor, publiczne ,,obnażanie" swojego wnętrza.

Tematyka wierszy Juliusza Stono jest głównie filozoficzno-refleksyjna, autor w swoich tekstach łamie pewnego rodzaju ,,tabu”, porusza tematy kontrowersyjne, skandaliczne, bolesne, często na co dzień skrywane. Wiersze Juliusza, oprócz poważnej, nostalgicznej tematyki, cechuje ciekawy dobór środków stylistycznych. Autor o trudnych problemach tego świata potrafi pisać w sposób subtelny, a zarazem bezkompromisowy, nacechowany naturalizmem.
- Niewątpliwie nasz wychowanek jest uzdolniony humanistycznie, posiada talent poetycki, recytatorski, warto także dodać, że Julek jest również kreatywnym, inteligentnym, młodym i miłym człowiekiem z dużą kulturą osobistą. - ocenia nauczycielka PM Izabela Surdej.

Wieczór uświetnią występy wychowanków z pracowni wokalnej Małgorzaty Boruch, a także usłyszymy recytacje wierszy Julka w wykonaniu jego kolegów i koleżanek, którzy także są uczestnikami pracowni języka polskiego.

Serdecznie zapraszamy ! Wstęp wolny !

hala PM GUMNISKA

Hala Gumniska

hala zaprasza... kiedy, co?