Piłka ręczna chłopców

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /stronapm/templates/pm3/functions.php on line 194

V miejsce w Polsce najmłodszych szczypiornistów Pałacu Młodzieży

W terminie 26 – 31.05.2015r. w Kępnie odbywały się Finały Pucharu Prezesa  Związku Piłki Ręcznej w Polsce w kategorii Chłopców / rocznik 2002 i mł./ - Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej. Drużyna chłopców MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów prowadzona przez trenera Marcina Janasa po zajęciu II miejsca w rozgrywkach Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej uzyskała awans do finałowych rozgrywek, w których wzięło udział 27 najlepszych zespołów w Polsce.

Tarnowscy szczypiorniści w grupie spotkali się z drużynami UKS Drwęca Novar Lubicz i UKS Bursą Puławy. Początek zmagań był bardzo udany bo kolejno wygrali  24 – 17 / 16-7/  z UKS Lubicz i po zaciętym meczu z Bursą Puławy 23 – 20 / 15-11/ zajmując I miejsce w grupie. Następnie odbyło się losowanie i na drodze do czołowej ósemki turnieju stanęła drużyna z UKS- u 46 Poznań.

Zwycięstwo  na tą drużyną 24 – 20 / 11-9/ dało prawo tarnowianom walki o medalowe miejsca. Przeciwnikiem był  zespół zaplecza drużyny ekstraklasowej SPR Wybrzeże Gdańsk. Niestety po bardzo dobrej I połowie i remisie po 13, w II połowie silniejsi przeciwnicy zdobyli przewagę kilku bramek i wygrali 23 – 16, pozostała więc walka o miejsca 5 – 8.  Kolejnym przeciwnikiem była drużyna UKS PTF Gdańsk, po zaciętej walce do końca meczu młodzi tarnowianie wygrali 1 bramką 18 – 17 do przerwy prowadząc 12 – 8. W meczu, który decydował o 5 miejscu zespół MKS PM MPEC Tarnów grał z zespołem KS Szczypiorniak Olsztyn i po bardzo wyrównanym meczu, remisowym do przerwy / 13 - 13/ oraz po zakończeniu regulaminowego czasu 23 – 23, o 5 miejscu zadecydowały rzuty karne. Tarnowianie byli bardziej skuteczni i wygrali ostatecznie 26 do 25 zajmując bardzo wysokie V miejsce w turnieju przegrywając tylko jeden mecz z mistrzami Polski SPR Wybrzeże Gdańsk. W plebiscycie trenerów i organizatorów do najlepszej siódemki turnieju wybrano zawodnika MKS PM MPEC Tarnów Szymona Porębskiego.

Zespół MKS PM MPEC Tarnów grał w składzie:

Bramkarze: Słowik Kacper i Dawid Sternal.

Zawodnicy i zdobyte bramki:

Porębski Szymon /29/, Pater Michał/0/, Gębala Dorian/13/, Cieślak Jakub /2/, Mądel Przemysław/21/, Łabno Michał /1/, Wątroba Konrad, Piska Grzegorz/1/, Mróz Filip/5/, Tulik Dominik/11/, Klamrzyński Oskar/19/, Szczebak Michał, Mróz Igor/8/, Kwarciński Patryk/21/.

Udział w rozgrywkach  Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej w sezonie 2014/15 i wyjazd na turniej finałowy  możliwy był dzięki  pomocy finansowej z budżetu Miasta Tarnowa oraz  sponsorów sekcji piłki ręcznej chłopców MKS Pałac Młodzieży Tarnów firmom: MPEC Tarnów i Benhauer  - SALESMANAGO oraz wydatnej pomocy rodziców.