Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Filtr
 • Powrót do zajęć stacjonarnych w Pałacu Młodzieży w Tarnowie od poniedziałku 19 kwietnia 2021 r.

  Od 19 kwietnia 2021 roku Pałac Młodzieży wraca do zajęć stacjonarnych. Zapewniamy jednocześnie wszystkich wychowanków i rodziców, że zajęcia prowadzone są z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego.

  Bardzo prosimy o zapoznanie się z „Wytycznymi COVID dla Pałacu Młodzieży”
  i bezwzględne stosowanie wszystkich rygorów tam ujętych. Wytyczne opracowane zostały zgodnie z rekomendacjami GIS, MZ i MEiN. Jest to o tyle ważne, że zawarliśmy w nich istotne wskazówki m.in. obowiązek noszenia maseczek w częściach wspólnych placówki, obowiązek dezynfekcji rąk, zakaz przemieszczenia się rodziców w naszych obiektach, sposób kontaktowania się w różnych sprawach itp.

  Jesteśmy przekonani, że stosowanie wspomnianych wytycznych zwiększy bezpieczeństwo nas wszystkich, a zajęcia będą się mogły odbywać w prawidłowy sposób. W razie pytań czy wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji.

  Zajęcia mają charakter dobrowolny, a uczestnictwo w nich zależy od decyzji rodziców dzieci i młodzieży oraz uczestników pełnoletnich.

 • UWAGA. Przedłużenie zajęć zdalnych w Pałacu  

  Informujemy, że zawieszenie prowadzenia w formie stacjonarnej WSZYSTKICH ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH w Pałacu Młodzieży w Tarnowie przedłużone zostaje do dnia 9 kwietnia 2021 roku.

  Zajęcia prowadzone będą w tym okresie w formie pracy zdalnej z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

 • Rozpoczynamy rekrutację na zajęcia do Pałacu Młodzieży na nowy rok szkolny 2020/2021.

  Szanowni Rodzice

  Rozpoczynamy rekrutację na zajęcia do Pałacu Młodzieży na nowy rok szkolny 2020/2021.

  I etap rekrutacji – kontynuacja zajęć w placówce (dot. wyłącznie obecnych wychowanków i tej samej sekcji w kolejnym roku szkolnym!).

  Poniżej przedstawiamy Państwu możliwości złożenia deklaracji kontynuacji uczestnictwa w zespołach, pracowniach, sekcjach PM, do których Wasze dzieci uczęszczają w bieżącym roku szkolnym:

  1. Plik deklaracji w formacie PDF (do pobrania poniżej) który należy wydrukować, wypełnić, podpisać i przesłać w postaci skanu/zdjęcia mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do dnia 22.05.2020 r.Formularz przesłany e-mailem będzie wymagał wydrukowania i dostarczenia podpisanego dokumentu w formie papierowej w terminie późniejszym, wyznaczonym przez placówkę, po zakończeniu zagrożenia epidemicznego.

  DEKLARACJA PDF POBIERZ

   

  1. Dla osób, które nie mają możliwości dostarczenia deklaracji w w/w sposób (patrz pkt.1), proponujemy skorzystanie z pliku w formacie WORD (poniżej do pobrania), który po wypełnieniu (bez podpisu rodzica/opiekuna) należy przesłać w terminie do dnia 22.05.2020 r.na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  z dopiskiem w mailu: „Zobowiązuję się do uzupełnienia podpisu na przesłanej w załączeniu deklaracji kontynuacji w terminie wyznaczonym przez placówkę”

  Formularz przesłany e-mailem będzie wymagał wydrukowania i dostarczenia podpisanego dokumentu w formie papierowej w terminie późniejszym, wyznaczonym przez placówkę, po zakończeniu zagrożenia epidemicznego.

  DEKLARACJA WORD POBIERZ

   

  1. Deklaracje kontynuacji można także dostarczyć drogą pocztową na adres placówki: Pałac Młodzieży, ul. Piłsudskiego 24, 33-100 Tarnów z dopiskiem „Deklaracja kontynuacji zajęć”, do dnia 22.05.2020 r. (liczy się data stempla pocztowego) Przesłanie wniosku w tradycyjnej formie nie wymaga dodatkowego potwierdzenia.

   

  1. Osobiście – do Pałacu Młodzieży: w holu Pałacu Młodzieży, w dniach 04 – 22.05.2020 r. w godz. 8.00 – 14.00, dostępna będzie skrzynka podawcza, do której można wrzucać podpisane deklaracje w wersji papierowej.

   

  Niezależnie od wybranej formy dostarczenia wniosku rekrutacyjnego placówka  nie wysyła automatycznie odrębnych potwierdzeń otrzymanych zgłoszeń. W przypadku wątpliwości, czy złożony wniosek prawidłowo dotarł, prosimy o kontakt poprzez e-mail.

  Wykaz pracowni Pałacu Młodzieży w Tarnowie do których w roku szkolnym 2020/2021 nie będzie powadzony nabór – dotyczy kontynuacji zajęć:

  1. Akademia Malucha,
  2. Piłka siatkowa,
  3. Fotografia tradycyjna
  4. Gimnastyka akrobatyczna,
  5. Nauka gry na gitarze
  6. Zajęcia kulinarne  Zapraszamy do składania deklaracji.

  Rekrutacja - inne dokumenty do pobrania:

  Regulamin Rekrutacji PDF

  Harmonogram rekrutacji PDF

  Wniosek

 • Rekrutacja do Pałacu Młodzieży w Tarnowie na rok szkolny 2019/2020

   

  POSTĘPOWANIE REKRUTACYJNE

  TERMIN

  I ETAP – KONTYNUACJA

  Składanie  deklaracji o kontynuacji uczestnictwa w danych zajęciach dla obecnych uczestników zajęć.

  6.05.2019 r. - 17.05.2019 r.

  II ETAP – REKRUTACJA

  Rekrutacja kandydatów – składanie dokumentów, wniosków nowych uczestników lub obecnych na inne niż dotąd zajęcia.

  27.05. 2019 r. - 14.06.2019 r.

  Badanie uzdolnień kierunkowych

  10 – 14.06 2019 r.

  Termin podania list przyjętych
  i nieprzyjętych kandydatów

  1.07.2019 r. godz. 15.00

  Rekrutacja kandydatów – uzupełniająca – składanie dokumentów

  19.08.2019 r. – 27.08.2019 r

  Termin podania list przyjętych
  i nieprzyjętych kandydatów

  30. 08.2019 r. godz.15.00.

  Rekrutacja kandydatów po 31. 08. 2019 r.

  w trakcie roku szkolnego 2019/2020

   deklaracja kontynuacji 2019-2020

  Klauzula-informacyjna rekrutacja

  Regulamin rekrutacji 2019-2020

  wniosek 2019-2020

  TERMINARZ REKRUTACJI 19-20

 • Zapraszamy na 35.Wojewódzki Konkurs Recytatorski

  „Chodzi mi o to, aby język giętki  

  Powiedział wszystko, co pomyśli głowa:

  A czasem był jak piorun jasny, prędki,

  A czasem smutny jako pieśń stepowa,

  A czasem jako skarga nimfy miętki,

  A czasem piękny jak aniołów mowa.

                                     /Juliusz Słowacki/

          

  10 maja 2019 r. o godz. 10.00 w Pałacu Młodzieży w Tarnowie odbędą się Eliminacje Rejonowe XXXV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych. Obejmuje swoim zasięgiem Miasto i Gminę Tarnów oraz cały powiat tarnowski.

  Uczestnicy zobowiązani są do przedstawienia interpretacji dwóch utworów: poetyckiego  i prozatorskiego o dowolnej tematyce. Termin zgłoszeń upływa 30 kwietnia 2019 r.

  Regulaminkonkursu wraz z kartą zgłoszenia – w załączeniu.

 • Udany Kiermasz Wielkanocny w Pałacu

  Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez Radę Rodziców  i Dyrekcję Pałacu Młodzieży odbył się po raz pierwszy, ale z pewnością będzie kontynuowany, ze względu na ogromne zainteresowanie kupujących, a przede wszystkim dlatego, że wychowankowie Pałacowych pracowni artystycznych wykonali, pod bacznym okiem nauczycieli dekoracje i ozdoby świąteczne, rozwijając swoje talenty i zdobywając nowe plastyczne umiejętności. Wychowankowie pracowni wokalnej i teatralnej przygotowali spektakle i recitale, muzyka i słowo towarzyszyły nam przez 3 dni kiermaszu, gromadząc młodych, najmłodszych oraz  ich rodziców i dziadków. Dziękujemy! 

 • Virtual Reality na Planszowisku

  Kwietniowe Planszowisko było wyjątkowo atrakcyjne. Uczestnicy, oprócz możliwości zagrania w gry planszowe, mieli okazję przeniesienia się w wirtualną rzeczywistość. A wszystko za pomocą gogli VR Oculus. Świetna jakość wyświetlacza dawała bardzo realistyczne poczucie przebywania w wirtualnym świecie. Jesteśmy pod wrażeniem!

   

   

   

   

 • Uwaga komunikat! II Tarnowski Konkurs Krasomówczy „O Buławę Hetmana Jana Tarnowskiego”

  Informujemy, że z przyczyn niezależnych od Organizatora, finał II Tarnowskiego Konkursu Krasomówczego „O Buławę Hetmana Jana Tarnowskiego” zaplanowany na 25 kwietnia 2019 r. nie odbędzie się. Serdecznie przepraszamy za zaistniałą sytuację. Zapraszamy do udziału w innych przedsięwzięciach organizowanych przez Pałac Młodzieży w Tarnowie.

 • Epidemia Uścisków po raz czwarty z Pałacem Młodzieży

  Za nami IV już Epidemia Uścisków, która przeszła ulicami Tarnowa w ubiegły wtorek 2 kwietnia. Z roku na rok wolontariusze Pałacu Młodzieży spotykają się z ciepłym przyjęciem i zainteresowaniem mieszkańców Tarnowa, którzy chętnie przyjmują i odwzajemniają uśmiechy i uściski. Dziękujemy i do zobaczenia za rok

 • Kwiecień z planszówkami

  Już w najbliższą sobotę - 13 kwietnia, w godzinach 11.00 – 14.00 serdecznie zapraszamy na kolejne Planszowisko. To najlepszy sposób na spędzenie wolnego czasu. Gwarantujemy dobrą zabawę, miłą atmosferę i szlachetną rywalizację. 

  Gry udostępniamy bezpłatnie.

   

  Organizator: Pałac Młodzieży w Tarnowie

  Partner: Tarnowski Klub Fantastyki Tarnawar

  Współpraca: REBEL, Granna, Piatnik, VETO

 • „Zadbaj o swoją przyszłość”

  W dniu 4.04.2019 roku odbyła się akcja „Zadbaj o swoją przyszłość” zorganizowana przez Młodzieżową Radę Miejską w Tarnowie. Celem  przedsięwzięcia było uświadomienie młodzieży jak ważne jest planowanie swojej przyszłości i co zrobić aby dojść do wyznaczonego sobie celu. Punktem kulminacyjnym wydarzenia był panel dyskusyjny, na który zostali zaproszeni goście specjalni, którym udało się odnieść sukces lub realizują życiową pasję. Na miejscu honorowym zasiedli:  Artur Gawle, Łukasz Grygiel, Andżelika Kierońska
  i Anna Podkościelna- Cyz (z kwartetu smyczkowego Con Affetto), Marcin Lewandowski, Janusz Foszcz, Honorata Włoch- Kowalczyk, Paweł Baran. Po wydarzeniu uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach z doradcami zawodowymi. Tematem spotkania było „ Czy Tarnów stwarza możliwość do rozwoju swoich pasji, kariery i sukcesów?” . Prowadzącymi zajęcia byli Państwo z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Tarnowie oraz  cudowne panie Monika Strojny,  Katarzyna Chrzanowska i  Beata Wójcik z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP. Wszystkim gościom, uczestnikom, prowadzącym orasz szkołom serdecznie dziękujemy za udział. 

 • Spotkanie autorskie z Dorotą Bałuszyńską-Srebro

  O tym, jak trudna jest praca pisarza, skąd można czerpać literackie inspiracje i jak ważna jest wyobraźnia, która najlepiej działa „za zamkniętymi powiekami” – opowiadała czytelnikom Dorota Bałuszyńska-Srebro, autorka książek dla dzieci i młodzieży. Pisarka zachęcała też do zainteresowania się mitologią słowiańską, którą fascynuje się od lat, i do której często nawiązuje w swoich książkach. Były też bajkowe zagadki dla najmłodszych i zapowiedź kolejnej publikacji. Dorota Bałuszyńska-Srebro jest autorką książek: Księga Julii, Bohaterowie zaczarowani, Julia i Miasto, Ostatni rycerz czyli opowieść o Mieście, Mikołaj i Droga św. Jakuba, Imir, Czarowne opowieści. Zachęcamy do lektury!

 • Powitanie Wiosny 2019 w Pałacu Młodzieży

  21 Marca   2019 -w  Pałacu  Młodzieży na  sali teatralnej po raz kolejny odbyło   się Powitanie   Wiosny piosenką.Wystąpili - wokaliści i  Dzieci z  pracowni  wokalnej prowadzonej przez  Ewę  Rutkiewicz i  Małgorzatę  Boruch. Dzieci wykazały się wielkim zaangażowaniem w  Koncert - poziomem przygotowania  i  talentem.Wysoki poziom wokalny wykazały - Dzieci debiutujące młodsze.Otrzymały  one  upominki od   Wiosny. Był   to   dwu   godzinny  Koncert.Dzieci  dobrze  się  bawiły z  postacią  Matki Ziemi i Pani  Wiosny. Wszystkim  uczestnikom  i  licznie  zgromadzonej   publiczności - Serdecznie Dziękujemy. Zapraszamy  na następne Koncerty już  w kwietniu  w  maju i czerwcu.Do Zobaczenia!
 • Znamy najlepszych młodych tarnowskich mówców

  W Pałacu Młodzieży odbył się finał I Tarnowskiego Konkursu Krasomówczego „O Buławę Hetmana Jana Tarnowskiego”. Głównym zadaniem tegorocznych uczestników było wygłoszenie przemówienia publicznego, będącego rozwinięciem myśli Ignacego Jana Paderewskiego „Walczyć o Ojczyznę to największy obowiązek i największy dla Polaka zaszczyt”. O tytuł najlepszego mówcy walczyło 17 uczniów z tarnowskich szkół, w wieku od12 do 19 lat.

  Po przesłuchaniach, jury w składzie: przewodnicząca Maria Zawada-Bilik (Dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa), Jadwiga Binek (wicedyrektor Pałacu Młodzieży), Mariusz Szaforz (aktor Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie) i Bartosz Chmielnik (specjalista do spraw promocji Muzeum Okręgowego w Tarnowie), postanowiło przyznać w kategorii wiekowej 12 – 15 lat: I miejsce Alicji Krawczyk  ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Orląt Lwowskich, II miejsce Zuzannie Marchwickiej ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Orląt Lwowskich, III miejsce Zofii Brzegowy ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej.

 • Kwietniowe granie

  Pałacowe Planszowiska to same wygrane – dobra zabawa, wspólnie spędzony czas i mnóstwo pozytywnych emocji. Dziękujemy wszystkim, którzy sprawiają, że nasze cykliczne spotkania to przyjemność obcowania z ludźmi o fantastycznej energii.

  fot. Anna Łazarz

 • Świetne wyniki "pałacowych" wychowanek w konkursie j. niemieckiego

  Uczestniczki zajęć pracowni języka niemieckiego Pałacu Młodzieży w Tarnowie zajęły wysokie lokaty w tegorocznej X Edycji Konkursu Języka Niemieckiego „Fit in Deutsch”. Julia Sus uplasowała się na II miejscu w kategorii A2, a Zofia Żak na III miejscu w kategorii A1 (kategorie odpowiadają poziomom biegłości językowej według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego). Oprócz nagród rzeczowych laureatki otrzymały stypendia Goethe-Institut, dzięki którym będą mogły uzyskać międzynarodowe certyfikaty znajomości języka niemieckiego. Na uwagę zasługuje również fakt, że finalistkami zostały także dwie inne nasze wychowanki, które reprezentowały jednak swe macierzyste szkoły (Patrycja Korniat: I miejsce – kat. A1, Zuzanna Marszalik: III miejsce – kat. B1).

 • III miejsce szczypiornistek Pałacu Młodzieży w X Ogólnopolskim Memoriale Zbigniewa Barnasia w Piłce Ręcznej Dziewcząt  w Kategorii Młodziczek o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa

  Katarzyna Różycka z MKS PM MPEC Tarnów Królową Strzelców !

  W sobotę 14 kwietnia odbył  się  X  Ogólnopolski Memoriał Zbigniewa Barnasia  w Piłce Ręcznej Dziewcząt o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa w kategorii młodziczek. W turnieju wzięło udział 6 drużyn: UKS Alfa Szarów, UKS Sęp Wilczyska, SKS Kusy Kraków,  KS Korona Handball Kielce, KMKS Kraśnik i gospodynie turnieju MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. Turniej, który odbył się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 23 im. Jana Pawła II rozgrywany był systemem każdy  z każdym. Tarnowianki prowadzone przez trenerów Łukasza Szostaka i Tomasza Śmieszka  zaczęły  turniej od porażki z UKS Alfa Szarów 10 – 12, następnie wygrały dwa mecze z SKS Kusy Kraków  13 – 10 i KMKS Kraśnik  9 – 8  oraz przegrały z KS Koroną Handball Kielce 8 – 11 i na koniec wygrały z UKS Alfa Szarów  11 – 6.

  Dużym wyróżnieniem jest to, że Królową Strzelców została tarnowska szczypiornistka Katarzyna Różycka, która zdobyła w pięciu meczach 29 bramek. 

 • Finał Tarnowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego Pierwszego Wieku

  Uczniowie z Tarnowa – oryginalne spotkania z ekonomią

  Niezwykły projekt Tarnowski Uniwersytet Ekonomiczny Pierwszego Wieku realizowany przez Pałac Młodzieży w Tarnowie dobiega końca. Uczniowie tarnowskich szkół opracowali wiele ciekawych przedsięwzięć kulturalnych, a jednym z efektów projektu są oryginalne planszowe gry edukacyjne i ekonomicznych. Młodzi ludzie dowiedzieli się m.in. jak gospodarować pieniędzmi czy jak planować wydatki. Finał projektu, w tym Turniej Uczniowskich Gier Ekonomicznych już 26 i 27 kwietnia.

  Główne cele projektu to kształtowanie u 183 uczniów szkół  i wychowanków Pałacu Młodzieży postaw sprzyjających przedsiębiorczości oraz przeciwdziałaniu wykluczeniu finansowemu i kształtowanie odpowiedzialności przy podejmowaniu w przyszłości  decyzji finansowych, w tym m.in. w zarządzaniu budżetem domowym i korzystaniu z usług finansowych oraz przygotowanie 22 nauczycieli 4 szkół podstawowych i 3 gimnazjów do prowadzenia zajęć z zakresu edukacji finansowej z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania – uczenia się i narzędzi ICT.

 •  Kwiecień z planszówkami

  Już w najbliższą sobotę - 14 kwietnia, w godzinach 11.00 – 14.00 serdecznie zapraszamy na kolejne Planszowisko. Jeśli nie masz pomysłu, jak spędzić wolny czas – przyjdź do Pałacu Młodzieży! Gwarantujemy dobrą zabawę, miłą atmosferę i szlachetną rywalizację.

  Gry udostępniamy bezpłatnie.

   

  Organizator: Pałac Młodzieży w Tarnowie

  Partner: Tarnowski Klub Fantastyki Tarnawar

  Współpraca: REBEL, Granna, Piatnik, VETO

 • Zapisy na Akcję Lato w Pałacu Młodzieży

  Już w przyszłym tygodniu rozpoczynamy zapisy na półkolonie Bezpieczne Wakacje z Pałacem Młodzieży 2018.

  Warto zapamiętać, że w dniach 16 – 20 IV 2018 r. trwać będą zapisy  dla aktualnych uczestników zajęć w PM

  Z kolei w dniach 23 – 27 IV 2018 r. trwać będą zapisy dla pozostałych dzieci.

  Zapisy przyjmowane będą od godziny 8 w każdy z tych dni w sekretariacie PM pokój 27 I piętro. Kartę uczestnika można pobrać z naszej strony internetowej lub odebrać w sekretariacie PM.

  Przypominamy, że z zajęć w ramach półkolonii mogą w tym roku skorzystać dzieci uczęszczające w dniu zapisu do klas I - V szkoły podstawowej. Akcja Lato prowadzona będzie w Pałacu Młodzieży w tygodniowych turnusach od 2 do 27 lipca. Każde dziecko może uczestniczyć w maksymalnie dwóch turnusach. Dzieci mają zapewnione drugie śniadanie i obiad. W programie każdego turnusu zaplanowaliśmy także atrakcyjną wycieczkę. Odpłatność za półkolonie wynosi 175 zł dla dzieci uczęszczających do szkół na terenie Tarnowa i 185 zł dla pozostałych.

  Pobierz kartę zgłoszenia>>

 • III Epidemia Uścisków już za nami!

  Pogoda wytrzymała, deszcz nas nie wystraszył, było wesoło i z uśmiechem na ustach.) Kilkunastu wolontariuszy MCW rozdało dziś mieszkańcom Tarnowa kilkaset uścisków i jeszcze więcej uśmiechów. Podsumowaniem niech będą słowa jednej z przytulonych dziś osób (która nawet nie wie że to słyszeliśmy ): "Ale fajna ta akcja, nie sposób się nie uśmiechnąć!" 
  Dziękujemy wszystkim którzy przyjęli od nas ten drobny gest i odwzajemnili uśmiech :-) dziękujemy również mediom za zainteresowanie naszą inicjatywą po raz kolejny!

  Do zobaczenia podczas kolejnej edycji! Uśmiechajcie się :-)

 • Trwa rekrutacja do Pałacu Młodzieży

  Przypominamy wszystkim zainteresowanym o terminach związanych z rekrutacją na zajęcia w Pałacu Młodzieży w roku szkolnym 2017/2018.

  Z kolei 8 maja 2017 r.  - rozpoczęcie postępowania rekrutacyjnego  do PM na rok szkolny 2017/2018. Wszyscy, którzy chcą zapisać swoje dzieci po raz pierwszy na zajęcia w PM mogą składać wnioski od 8 maja do 23 czerwca 2017 r.

  Poniżej przedstawiamy wykaz pracowni:

  • Język polski
  • Teatr
  • Język angielski
  • Język niemiecki
  • Akademia Malucha
  • Prac. relaksacyjno-terapeutyczna
  • Szachy
  • Sowa Mądra Głowa
  • MCW
  • Centrum Aktywności dziecięcej – mały odkrywca
  • Pracownia poprawnej wymowy z elementami edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży
  • Koło kreatywnej ortografii z elementami edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży
  • Muzyczny Klub Edukacyjny z elementami muzykoterapii
  • Grafika Komputerowa
  • Wokal
  • Gitara
  • Wokal
  • Taniec nowoczesny
  • Balet
  • Taniec sportowy
  • Taniec towarzyski
  • Taniec nowoczesny
  • Rytmika
  • Ceramika
  • Malarstwo i rysunek
  • ArtEko
  • Architektura
  • Plastyka
  • Ikona
  • Studium malarstwa i rysunku
  • Prac. Kulinarna
  • Krój i szycie
  • Informatyka
  • Matematyka
  • Matematyka – Akademia Logicznego Myślenia
  • Fotografia cyfrowa
  • Film
  • Fotografia tradycyjna
  • Modelarstwo (DRON)
  • Judo
  • Gimnastyka - Akrobatyka
  • Szermierka
  • Wspinaczka
  • Piłka siatkowa
  • Piłka koszykowa chłopcy
  • Piłka koszykowa dziewczęta
  • Piłka ręczna dziewcząt
  • Piłka ręczna chłopców

  Regulamin oraz wniosek można pobrać poniżej

  Regulamin rekrutacji

  Wniosek

 • I miejsce juniorów młodszych MKS PM MPEC Tarnów

  i awans do 16 najlepszych zespołów w Polsce !

  W miniony weekend /21- 23.04.17/ od piątku do niedzieli w Hali Sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Tarnowie, oś. Legionów H. D. 16 odbywał się 1/16 Finałów Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej  w Kategorii Juniorów  Młodszych / rocznik 2000 i mł. / o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa.

  W turnieju, współorganizowanym przez Pałac Młodzieży w Tarnowie, obok zespołu gospodarzy  MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów udział wzięły: UKS Wilanowia Warszawa, UKS Juvenia Rzeszów i KS VIVE Tauron Kielce. Zespół tarnowskich młodych szczypiornistów prowadzony przez rodzinny / syn i ojciec /  duet trenerów  Bartosza i Józefa Bommersbachów  po znakomitych  meczach i trzech zwycięstwach  zajął I miejsce w turnieju i uzyskał  awans do 16 najlepszych zespołów w Polsce w tej kategorii wiekowej. Na podkreślenie zasługuje postawa całego zespołu ale szczególnie forma sportowa i  umiejętności bramkarza drużyny tarnowskiej Krzysztofa Ocytko, który zgodnie w opinii trenerów  i organizatorów został wybrany Najlepszym Bramkarzem turnieju. II miejscu w turnieju i również awans do dalszego etapu rozgrywek zajął zespół KS VIVE Tauron Kielce. Na miejscach III i IV uplasowały się odpowiednio zespoły UKS Wilanowia Warszawa i UKS Juvenia Rzeszów. 

 • Spotkanie z poezją i piosenką literacką

  21 kwietnia 2017 w Pałacu Młodzieży  odbyło się spotkanie zorganizowane przez nauczycielkę PM - Ewę Rutkiewicz z poetą  Ryszardem Lisem pt. „Klucz do słów”. W spotkaniu tym wzięła udział młodzież, która czytała wiersze tarnowskiego poety i dziennikarza. Młodzież zaprezentowała także własne wiersz oraz zadawała pytania. Wieczór przeplatany był piosenką literacką wokalistek z pracowni Ewy Rutkiewicz.

 • Konkursu „Tarnowski Junior Biznesu”

  Za nami III edycja Konkursu „Tarnowski Junior Biznesu” organizowanego przez Prezydenta Miasta Tarnowa a I w której udział brali wychowankowie Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Każda ze szkół i placówek naszego miasta mogła zgłosić tylko trzy prace konkursowe.
  Ocenę biznes-planów oraz indywidualnych prezentacji przeprowadzało cztero osobowe jury, reprezentanci Urzędu Miasta Tarnowa, Instytucji Otoczenia Biznesu oraz Rady Gospodarczej. Różnorodność tematyczna prac począwszy od hodowli ślimaka afrykańskiego a skończywszy na modułowych ścianach działowych, eko-żywności czy wirtualnej sekretarce ukazała szerokie spektrum zainteresowań. Na uroczystej Gali w Sali Lustrzanej z rąk Wiceprezydenta Piotra Augustyńskiego pamiątkowe dyplomy odebrały również dwie uczestniczki zajęć Pracowni Grafiki Komputerowej zgłoszone do Konkursu,
  Anna Sroka za pomysł mobilnej aplikacji „E- Sekretarka” i Marlena Tarchała za nie standartową konstrukcje „Akademii krawieckiej” Sam fakt udziału naszej młodzieży w tej inicjatywie pokazuje wszechstronności, elastyczność i pomysłowość naszych podopiecznych a placówkę stawia w świetle należnego miejsca odkrywania „diamentów”.

 • 1/16 Finałów  Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej  w Kategorii Juniorów  Młodszych  o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa

  W najbliższy weekend od piątku do niedzieli w Hali Sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tarnowie, oś. Legionów H. D. 16 odbędzie się 1/16 Finałów  Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej w Kategorii Juniorek Młodszych. W turnieju obok zespołu gospodarzy  MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów - trenerzy  Bartosz i Józef  Bommersbach, który był najlepszy w rozgrywkach Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej  sezonie 2016/2017 udział wezmą: UKS Juwenia Rzeszów / Podkarpacie/,  KS VIVE Tauron Kielce I / Świętokrzyskie/  i UKS Wilanowia Warszawa  /Mazowieckie/.

  Dwie najlepsze drużyny  z turnieju uzyskają awans  do 16 najlepszych zespołów w Polsce w tej kategorii wiekowej. Turniej na, który zapraszamy kibiców szczypiorniaka odbywa się systemem każdy z każdym wg planu:

  21.04.17 /piątek /

  Godz. 18.30  KS VIVE Tauron Kielce- UKS Juvenia Rzeszów

  Godz. 20.15  MKS PM MPEC Tarnów – UKS Wilanowia Warszawa                      

  22.04.17 / sobota/

  Godz. 12.00  UKS Wilanowia Warszawa- KS VIVE Tauron Kielce

  Godz. 13.45  MKS PM MPEC Tarnów  - UKS Juvenia Rzeszów

  23.04.17 / niedziela/

  Godz. 10.00  UKS Juvenia Rzeszów - UKS Wilanowia Warszawa

  Godz. 11.45  MKS PM MPEC Tarnów  - KS VIVE Tauron Kielce

  Godz. 13.15 zakończenie turnieju,

 • Ostatnie warsztaty z cyklu Mały Odkrywca – Świata Zdobywca

  W ubiegły wtorek w Pałacu Młodzieży odbyły się ostatnie z cyklu warsztatów organizowanych przez Młodzieżowe Centrum Wolontariatu dla dzieci, zatytułowane "Śpiewać i tańczyć każdy może". Wolontariusze: Gabrysia Król, Małgosia Ludwa, Patrycja Rzeźnik, Ania Sowińska oraz Kacper Podgórski przygotowali dla dzieci karaoke ze znanymi piosenkami oraz uczyli uczestników układów tanecznych takich jak: makarena, belgijka czy kaczuszki. Było wesoło i głośno jak zawsze. Na zakończenie całego cyklu dzieci otrzymały certyfikaty uczestnictwa oraz słodkości. Praca wolontariuszy włożona w przygotowanie całego cyklu warsztatów została doceniona przez dzieci i rodziców. Młodzież otrzymała piękny rysunek oraz słodkości w ramach podziękowania

 • Koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów wygrywają Ćwierćfinały Mistrzostw Polski w Poznaniu !!!

  W dniach 7-9 kwietnia w Poznaniu rozegrany został ćwierćfinałowy turniej Mistrzostw Polski Kadetek U-16 w koszykówce. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Mistrz Małopolski w tej kategorii wiekowej, zespół pałacowych koszykarek. Dwa wygrane pojedynki z zespołami z Wołomina i Poznania pozwoliły na wygranie turnieju i zapewniły drużynie awans do Półfinałów Mistrzostw Polski.

 • Trzecie warsztaty z cyklu Mały Odkrywca – Świata Zdobywca

  Za nami kolejne spotkanie wolontariuszy MCW z dziećmi w ramach cyklu bezpłatnych Warsztatów Rozwijających „Mały Odkrywca – Świata Zdobywca. Warsztaty zatytułowane „Ruch i kolor – zabawy plastyczno-ruchowe z elementami chusty Klanza” odbyły się 4 kwietnia. Przygotowane zostały i przeprowadzone pod okiem Opiekunów przez Gabrysię Kudła, Emilkę Kornaus, Martynę Jędrusiak, Madzię Gąsior, Gosię Kozioł oraz Basię Narożańską. Dzieci wykonały piękny portret Pani Wiosny oraz brały udział w wielu zabawach ruchowych przygotowanych przez wolontariuszki. Na koniec wykonały wspólny układ taneczny. Przed nami ostatnie spotkanie, które odbędzie się 11 kwietnia. Kolejni wolontariusze szykują już szereg atrakcji dla dzieci!

 • „Gry i zabawy muzyczne dla przedszkolaków i kl. I-III”

  Serdecznie zapraszamy nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej na bezpłatne szkolenie pt.: „Gry i zabawy muzyczne dla przedszkolaków i kl. I-III”. Warsztaty poprowadzi pedagog i muzykoterapeuta - Iwona Kędroń. W programie: zabawy z instrumentami, improwizacje głosowe / ruchowe / na instrumentach, zabawy z piosenką, ćwiczenia logorytmiczne i relaksacyjne, tworzenie instrumentów i rekwizytów do zajęć.

  Termin: 21 kwietnia 2017 r. (piątek) godz. 18:30-20.30. Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Wiosna Talentów w Pałacu Młodzieży

  W Sali Teatralnej Pałacu Młodzieży odbył się w ubiegłym tygodniu koncert "Wiosna Talentów 2017". Przed szczelnie wypełnioną widownią wystąpili wychowankowie pałacowych pracowni artystycznych. Była to już druga prezentacja młodych artystów po marcowym koncercie "Wiosna ach to ty"
  Tym razem 6 kwietnia na scenie PM zaprezentowali się kolejni artyści. Wystąpili młodzi podopieczni pracowni tanecznej, prowadzonej przez Jadwigę Binek i Małgorzatę Pletty Zyznar, wokaliści przygotowani przez Małgorzatę Boruch oraz muzycy z pracowni prowadzonej przez Jerzego Macha. Każdy artysta otrzymał od dyrektora Pałacu Młodzieży na pamiątkę występu Pałacowy Talent... Co istotne każdy występ nagradzany był długimi oklaskami i owacjami.
  Fot. Tadeusz Koniarz

 • XXXIII WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI - ELIMINACJE REJONOWE

  Pałac Młodzieży w Tarnowie 12 maja 2017 r.

   „Chodzi mi o to, aby język giętki                              

  Powiedział wszystko, co pomyśli głowa:

  A czasem był jak piorun jasny, prędki,

  A czasem smutny jako pieśń stepowa,

  A czasem jako skarga nimfy miętki,

  A czasem piękny jak aniołów mowa…”

  Juliusz Słowacki

                                    

  Drodzy wychowawcy, opiekunowie, nauczyciele.

  Niech te słowa naszego wielkiego poety Juliusza Słowackiego skłonią nas do tego, by pomóc naszym dzieciom w wyrażaniu tego co czują, co myślą za pomocą poezji. Bo przecież jest ona najbardziej czułym instrumentem, który rozbudza wrażliwość, jest sposobem poznania. Pomaga odnaleźć się w chaosie współczesnego świata, niosąc odpowiedzi na odwieczne pytania, odpowiedzi pełne bólu ale i zachwytu nad światem. Poezja strzeże wartości uniwersalnych: dobra, miłości prawdy i piękna.

 • Planszówkowe kwietniowe granie w Pałacu Młodzieży

  Za nami kwietniowe Planszowisko. Wszystkie stoły z grami były zajęte przez miłośników planszówek. Pojawili się zarówno stali bywalcy, jak i zupełni nowi uczestnicy. Było dużo radości i emocji przy odkrywaniu nowych gier. Za wzbogacenie naszej planszówkowej biblioteki dziękujemy wydawnictwom Granna i Piatnik. Niezmiernie cieszy fakt, że udaje się zaszczepiać pasję do grania bez prądu najmłodszemu pokoleniu.
  Na miłośników gier strategicznych i bitewnych też czekała niespodzianka. Dzięki uprzejmości VETO – Centrum Gier z Krakowa odbyła się prezentacja AvP i WarZone Resurrection. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny!
  Dziękujemy Graczom i Wolontariuszom! I zapraszamy na majową edycję Planszowiska.
  Do zobaczenia!

  Planszowiska to imprezy cykliczne, odbywające się w każdą drugą sobotę miesiąca.

  Organizator: Pałac Młodzieży w Tarnowie
  Partner: Tarnowski Klub Fantastyki Tarnawar

 • „Maks Matematyczny” – Internetowy Konkurs Matematyczny

  Znamy już wyniki III edycji Konkursu Matematycznego „Maks Matematyczny”. W konkursie wzięli udział wychowankowie Pałacu Młodzieży uczęszczający na zajęcia z „Akademii Logicznego Myślenia” oraz matematyki prowadzonych przez Magdalenę Baryczkę oraz Wiesława Koniecznego.
  Uczestnik zajęć „Akademii Logicznego Myślenia” Pałacu Młodzieży Mateusz Brożek uczeń klasy IV uzyskał bardzo dobry wynik zajmując pierwsze miejsce w województwie małopolskim. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach matematycznych.

 • Warsztaty „Z Migowym na Ty”- już po raz szósty!

  Młodzieżowa Rada Miejska serdecznie zaprasza wszystkich, którzy chcą poznać podstawy języka migowego na kolejną odsłonę godzinnych warsztatów "Z migowym na Ty”. Spotkanie odbędzie się dnia 8.04.2017r (sobota) w Sali 52 (II piętro) Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach w godzinach 10.30-11.30 oraz 11.30-12.30. Prowadzić je będzie Pan Łukasz Koszyk – instruktor Warsztatu Terapii Zajęciowej w Woli Rzędzińskiej.

  Zgłoszenia do wyczerpania miejsc prosimy kierować drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na profilu MRM na Facebooku w wiadomości prywatnej

  Otwórz się na wszystkich! Zapraszamy!

 • Sukces uczestniczki pracowni języka niemieckiego Pałacu Młodzieży

  Zuzanna Marszalik, uczennica pracowni języka niemieckiego, zajęła I miejsce w Konkursie Języka Niemieckiego dla szkół gimnazjalnych „Fit in Deutsch”. W tegorocznej IX edycji wzięło udział 50 uczniów z 19 szkół gimnazjalnych z Tarnowa i regionu. Naszą placówkę reprezentowały także Zofia Żak i Natasza Duch.
  Celem konkursu jest promowanie nauki języka niemieckiego w kontekście wielojęzyczności i zachęcanie uczniów do uzyskiwania międzynarodowych certyfikatów Instytutu Goethego. Konkurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego i Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego został objęty patronatem honorowym Małopolskiego Kuratora Oświaty, Starosty Tarnowskiego, Prezydenta Miasta Tarnowa i Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Laureaci pierwszych miejsc otrzymują możliwość bezpłatnego uzyskania certyfikatów językowych. Głównymi fundatorami nagród są: Instytut Goethego w Krakowie, Starosta Tarnowski i Urząd Miasta Tarnowa.
  To niejedyny sukces Zuzi Marszalik w tym roku: została także finalistką etapu wojewódzkiego tegorocznego Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Gratulujemy!

 • Pierwszy  Dzień Wiosny kolorowo i ekologicznie z przedszkolakami

  Wolontariuszki MCW – Pałac Młodzieży w Tarnowie Madzia i Małgosia przywitały wiosnę wraz z wychowankami Przedszkola Publicznego nr 14. Dziewczyny zaprezentowały dzieciom zabawki wykonane z materiałów podlegających recyklingowi w ramach Konkursu Ekologicznego POSEGREGOWANI, brały również udział w zabawie z dziećmi. Następnie wykonały kolorowy napis WIOSNA z reklamówek na ogrodzeniu przedszkola – symbol ekologicznego podejścia do świata i ponownego wykorzystania plastiku.

 • Pierwsze i drugie warsztaty z cyklu Mały Odkrywca – Świata Zdobywca za nami!        

  Wolontariusze Młodzieżowego Centrum Wolontariatu – Pałac Młodzieży w Tarnowie przygotowali dla dzieci w wieku 6-9 lat cykl bezpłatnych Warsztatów Rozwijających „Mały Odkrywca – Świata Zdobywca”. Pierwsze spotkanie z tego cyklu, zatytułowane „Odkrywamy tajniki wszechświata” odbyło się 21 marca. Przygotowane zostało i przeprowadzone pod okiem Opiekunów przez Olę Wojdyło oraz Zuzię Iwaniec, przy pomocy Izy Filas, Michaliny Knot, Wiktorii Skowron oraz Emilki Kornaus. Dzieciaki obserwowały a następnie wykonywały liczne eksperymenty i doświadczenia, rozwijając swoją kreatywność i twórczość. Było dużo zabawy, śmiechu, ubrudzone ręce i fartuszki ale też zdobyta wiedza i umiejętności. Kolejne czyli drugie warsztaty zatytułowane „Zabawa i praktyka uczynią z Ciebie matematyka” odbyły się 28 marca i zostały przygotowane przez Weronikę Wiejaczkę, Tomka Kudrańskiego, Magdę Bania i Dominikę Szczerba. Dzieci rozwiązywały matematyczne zagadki, rebusy, rozwijały swoją spostrzegawczość, koncentrację i pamięć poprzez gry logiczne i pamięciowe. Przed nami jeszcze dwa spotkanie na które czekamy z niecierpliwością!

 • Teatralny Plac Zabaw w Pałacu Młodzieży

  Pałac Młodzieży w Tarnowie serdecznie zaprasza na spektakl „Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana”. Przedstawienie wyprodukowane przez Instytut Teatralny w Warszawie w reżyserii Justyny Sobczyk będzie można zobaczyć 8 maja (niedziela) w sali teatralnej Pałacu Młodzieży dwukrotnie – o godz. 11.00 i 13.00. Spektakl jest przeznaczony dla dzieci w wieku 6 – 9 lat. Więcej informacji na stronie http://www.dorman.e-teatr.pl/teatralny_plac_zabaw,o_spektaklu.html

  Bezpłatne wejściówki na spektakl można odebrać w sekretariacie Pałacu Młodzieży,

  ul. Piłsudskiego 24, w godz. 8.00 – 19.00. Liczba miejsc ograniczona.

  Z kolei nauczycieli, instruktorów i animatorów zapraszamy 8 maja o godz. 15 na warsztaty.

 • Spektakl teatralny ,,Gdzie mieszka szczęście?” w wykonaniu wychowanków zajęć teatralnych w Pałacu Młodzieży w Tarnowie

  W Sali Teatralnej Pałacu Młodzieży w Tarnowie odbył się 26 kwietnia 2016r, spektakl teatralny pt:,, Gdzie mieszka szczęście?” przygotowany przez Izabelę Surdej. Spektakl to mądra, pouczająca historia, będąca opowieścią filozoficzną z nader aktualnym morałem. Dzięki opowieści, widzowie mogli, m.in., przypomnieć sobie o umiejętności wartościowania, doceniania znaczenia i wagi ,,małych rzeczy” oraz tego, iż dobra materialne powinny być podporządkowane wartościom wyższym, jak np. przyjaźń, miłość, dobroć, życzliwość, itd. Spektakl w niezwykle interesujący sposób ukazał wiele uniwersalnych prawd. Zaprezentowano wysoki poziom dydaktyczny i merytoryczny. W przedstawieniu wzięli udział uczestnicy zajęć teatralnych z grupy młodszej. Imprezę  uświetnili wychowankowie z pracowni wokalnej Małgorzaty Boruch, pięknie wykonując piosenki tematycznie dostosowane do treści przedstawienia.

 • Koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów wygrywają Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Młodziczek U-14 !!!

  Sukcesem pałacowych koszykarek zakończył się Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Młodziczek, rozgrywany w dniach 22-24 kwietnia. Gospodynie turnieju wygrały zdecydowanie wszystkie trzy mecze i wywalczyły awans do Półfinałów Mistrzostw Polski U-14K.

  MKS PM Tarnów – MKS Basket Chrobry Głogów 98 : 44 (24:12, 26:16, 30:8, 18:8)
  MKS PM Tarnów – KKS Tarnowskie Góry 99 : 51 (23:13, 30:6, 22:23, 24:9)
  MKS PM Tarnów – KKS Pro-Basket Kutno 82 : 51 (18:11, 26:16, 17:15, 21:9)

  Punkty dla MKS PM Tarnów zdobywały:
  Stachura Klaudia 52, Węglarz Oliwia 47, Maksymowicz Magdalena 38, Kuczyńska Aleksandra 33, Kuraś Magdalena 32, Laszota Karolina 22, Srebro Maria 20, Skrzyniarz Aleksandra 13, Węglarz Weronika 10, Bałła Kinga 6, Soprych Sara 6, Rzepka Katarzyna.

 • III Edycja Konkursu Ekologicznego POSEGREGOWANI

  Młodzieżowa Rada Miejska w Tarnowie oraz Młodzieżowe Centrum Wolontariatu działające przy Pałacu Młodzieży przy współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa zapraszają do udziału w III Edycji Konkursu Ekologicznego „Posegregowani”

  Konkurs kierujemy do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Podzielony jest na dwie kategorie (wykonanie zabawek-przedmiotów oraz ubioru eko) a jego celem jest nie tylko dbanie o środowisko ale i dobra zabawa. Konkurs zakończy się Galą podsumowującą, podczas której odbędzie się wystawa prac konkursowych oraz prezentacja strojów na wybiegu.

  Prace należy składać w Pałacu Młodzieży do 16 maja 2016, na autorów najciekawszych prac czekają nagrody!

  W załączeniu regulamin konkursu. Zapraszamy!

  Dodatkowych informacji udziela Koordynator Konkursu p. Joanna Wielgus tel.501 648 717

   

   

   

 • Młody Tarnów bliżej Winnicy

  Warsztatami plastycznymi oraz ceramicznymi oraz wspólnym śpiewaniem i pokazami tanecznymi zakończyła się wizyta przedstawicieli samorządów szkolnych z Winnicy (Ukraina) w Tarnowie. Sala teatralna Pałacu Młodzieży w Tarnowie zamieniła się wczoraj (20 kwietnia) w pełne kolorów, śpiewu i uśmiechów miejsce. Młodzież z Tarnowa oraz Winnicy próbowała w plastyczny sposób znaleźć „Drogę do szczęścia”. Nie zabrakło najpopularniejszych piosenek ukraińskich w znakomitym wykonaniu młodzieży z Winnicy. Swoje muzyczne i taneczne talenty zaprezentowali także podopieczni pałacowych pracowni prowadzonych przez Małgorzatę Boruch, Jerzego Macha i Małgorzatę Pletty – Zyznar. Plastyczną wyobraźnię młodzieży próbowali artystycznie okiełznać Małgorzata Kądziela, Marek Krakowiak, Iwona Surman i Bogusław Bilik. Na zaproszenie dyrektora Pałacu Młodzieży w Tarnowie Jerzego Kosiby gośćmi finałowego spotkania młodzieży polsko-ukraińskiej byli opiekunowie z Winnicy – Irena Kravets i Serhij Zagorodnij oraz dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa Bogumiła Porębska i odpowiedzialna za kontakty międzynarodowe miasta Joanna Obal. Goście z Ukrainy zwiedzili także Pałac Młodzieży, zapoznając się z pracą kilkunastu pracowni. Mieli także okazję spróbować polskich przysmaków przygotowanych w pracowni kulinarnej prowadzonej przez Barbarę Sztorc. „Pałacowymi” opiekunkami zaprzyjaźnionej delegacji były Ewelina Miś i Joanna Wielgus.

 • Ostatnie dni zapisów na tarnowski festiwal

  Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży „Pod Szczęśliwą Gwiazdą”
  16-20 maja 2016 r.

  Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,

  Uprzejmie informujemy, że termin nadsyłania zgłoszeń na Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży „Pod Szczęśliwą Gwiazdą” upływa 25 kwietnia 2016 r. Szczegółowe informacje o festiwalu znajdują się na stronie internetowej www.pm.tarnow.pl

 • Spektakl teatralny ,, Gdzie mieszka szczęście ?”

  W Sali Teatralnej Pałacu Młodzieży w Tarnowie, w dniu 26 kwietnia (wtorek) 2016r., o godz. 17.00 odbędzie się spektakl teatralny pt:,, Gdzie mieszka szczęście ?” w wykonaniu wychowanków zajęć teatralnych PM, w reżyserii Izabeli Surdej. Przedstawienie jest rodzajem opowieści filozoficznej dotyczącej szczęścia, a fabuła służy jako pretekst do ukazania moralnych, uniwersalnych prawd. Scenariusz napisany przez I. Surdej to ciekawe spojrzenie na wartości, którymi człowiek kieruje się w życiu. Tradycyjnie już, imprezę uświetnią wychowankowie z pracowni wokalnej Małgorzaty Boruch. Dzieci uczestniczące w zajęciach teatralnych zaprezentują swoje umiejętności teatralne przed rodzicami, jednakże zapraszamy wszystkie osoby w wieku od 7 do…99 lat, które chcą ciekawie spędzić czas i dowiedzieć się, gdzie mieszka szczęście.

 • Zapraszamy na Ćwierćfinały Mistrzostw Polski Młodziczek U-14 w koszykówce !!!

  W dniach 22-24 kwietnia, koszykarski zespół pałacowych koszykarek występujących w kategorii rozgrywkowej U-14, rozpoczyna grę w fazie rozgrywek centralnych PZKosz. o tytuł Mistrza Polski. W sezonie zasadniczym, zespół prowadzony przez trenera Pawła Michalika nie przegrał meczu, wygrywając 16 pojedynków. Dzięki wygranym rozgrywkom strefowym, klub uzyskał prawo do organizacji Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Turniej odbędzie się w hali Zespołu Szkół Publicznych w Koszycach Wielkich ul. Szkolna 20.

 • Ćwierćfinał Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej w Kategorii Juniorek Młodszych o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa

   

  W najbliższy weekend /22- 24.04.16/ od piątku do soboty w Hali Sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tarnowie, oś. Legionów H. D. 16 odbędzie się Ćwierćfinał Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej  w Kategorii Juniorek Młodszych. W turnieju obok zespołu gospodyń MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów udział wezmą: GTPR Vistal GdyniaKorona Handball Kielce i KPR ROKiS Radzymin. Dwie najlepsze drużyny  z turnieju uzyskają awans  do 8 najlepszych zespołów w Polsce w tej kategorii wiekowej. Turniej na, który zapraszamy kibiców szczypiorniak  odbywa się systemem każdy z każdym wg planu:

 • Tarnowska młodzież współpracuje z zagranicą - Tarnów - Winnica (Ukraina)

  Do Tarnowa na zaproszenie Urzędu Miasta Tarnowa i Pałacu Młodzieży przyjechała 29-osobowa delegacja młodzieży z Winnicy na Ukrainie. Pod opieką pedagogów w tym dyrektora Szkoły nr 4 w Winnicy Serhija Zagorodnego oraz naczelnika wydziału edukacji tamtejszego magistratu Ireny Kravets,. ukraińscy goście przez najbliższe dni będą poznawać nasze miasto (ale także inne miejsca, np. zwiedzą Wawel i kopalnię soli w Wieliczce), zapoznawać się z jego historią i kulturą. Tarnów jest miastem partnerskim dla trzech miast Ukrainy: Tarnopola, Białej Cerkwi i właśnie Winnicy.

 • Wiosna Talentów 2016 w Pałacu Młodzieży

  Kilkudziesięciu wykonawców - wychowanków pracowni artystycznych Pałacu Młodzieży zaprezentowało swoje talenty i umiejętności w Sali Teatralnej PM przy ul. Piłsudskiego. Nie brakło emocji, wzruszeń i burzy oklasków. W trakcie występu na scenie wystąpili podopieczni Jerzego Macha (gitarzyści i wokaliści), Małgorzaty Boruch (wokaliści), Jadwigi Binek (zespół taneczny IMPULS), Marii Szydłowskiej (zespół taneczny Arabeska) oraz tancerze przygotowani przez Małgorzatę Pletty - Zyznar.

 • Pierwsza konferencja samorządów szkolnych Tarnowa za nami

  Młodzieżowa Rada Miejska Tarnowa zorganizowała, w miniony wtorek 5 kwietnia  I Konferencję Samorządów Uczniowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych miasta Tarnowa. Ponad dwugodzinne spotkanie przebiegło pod znakiem wystąpień gości, debaty międzypokoleniowej czy czasu kiedy można było nawzajem powymieniać się pomysłami i wiedzą.

  Młodzieżowa Rada Miejska w Tarnowie powstała 24 maja 2007 r. uchwałą Rady Miasta Tarnowa i działa do dziś, a jest to już V kadencja.  Tworzy ją 25 radnych, z których 15 jest uczniami szkół ponadgimnazjalnych oraz 10 uczniów szkół gimnazjalnych. Skupiamy się w czterech komisjach: kultury, sportu, relacji społecznych
  i promocji. Nasze spotkania komisji są zawsze otwarte i każdy, kto ma tylko chęć zgłoszenia jakiegoś pomysłu, może do nas napisać lub z nami porozmawiać. -
   Wyjaśnia Dawid Mik, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej. To właśnie on rozpoczął wtorkowe spotkanie jak i również je zakończył.   Młodzi radni podkreślają, że najważniejszym celem istnienia Młodzieżowej Rady Miejskiej jest zwiększenie zainteresowania i zaangażowania młodych ludzi sprawami publicznymi na poziomie lokalnym. 

 • "Cykl spotkań z ..." Barbarą Prymakowską

  Młodzieżowa Rada Miejska w Tarnowie serdecznie zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazialnych oraz inne osoby chętne do udziału w "Cyklu spotkań z.....". Pierwszym honorowym gościem będzie Pani Barbara Prymakowska nazywana często "Kobietą ze stali", "Najszybszą babcią świata", która aktualnie jest mistrzynią Polski na wszystkich długich dystansach. Przez lata nie oddała nikomu złotego medalu, stawała też na podium na mistrzostwach świata. W swoich kategoriach wiekowych nie ma sobie równych. 72-latka przebiegła już prawie wszystkie największe biegi na świecie. W wieku 68 lat zdobyła również Mont Blanc. Jak mówi sama Pani Barbara " Jeśli ktoś nie ma zainteresowań, to wegetuje". Spotkanie z Panią Barbarą Prymakowską odbędzie się 6 kwietnia 2016 roku o godzinie 11.00 w sali Teatralnej Pałacu Młodzieży. Podczas spotkania będzie możliwość konsultacji z trenerem personalnym, a także skosztowania zdrowej wody mineralnej. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o zgłaszanie liczby uczniów ze szkół do udziału w spotkaniu na e maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • "Bajeczny pociąg pełen niespodzianek"


  Serdecznie zapraszamy  na  przedstawienie terapeutyczno - artystyczny pt. " W krainie Baśni", które odbędzie się 22.04.2015r. o godzinie 17.00 w sali wielofunkcyjnej Pałacu Młodzieży w Tarnowie. W  spektaklu wystąpią dzieci z pracowni logopedycznej Pani Eweliny Miś oraz wychowankowie pracowni wokalnej pod kierunkiem Pani Małgorzaty Boruch. 

  Bajkowy pociąg, przewiezie dzieci i widzów w świat baśni i tam spotkają różne ciekawe i znane postacie. Młodzi widzowie będą mogli aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu poprzez śpiewanie piosenek, tańce, a także zabawy. Zaproszone z widowni dzieci wezmą udział w konkursach z nagrodami. Mamy nadzieję, że odbyta podróż do krainy baśni skłoni dzieci do zapoznania się z innymi baśniami, bajkami. Wstęp wolny.

   

 • Wiosenne Planszowisko

  Mimo pięknej wiosennej aury sprzyjającej spacerom, miłośnicy planszówek nie zawiedli i tłumnie w ostatnią sobotę odwiedzili Pałac Młodzieży. Największe zainteresowanie wzbudzały gry: Dixit, Fauna, Carcassonne, Jungle Speed i K2. Dużą popularnością niezmiennie cieszy się  Dobble - gra, która uczy spostrzegawczości i refleksu. Spotkania z grami planszowymi, bitewnymi i strategicznymi są cykliczne - odbywają się w każdą drugą sobotę miesiąca.

  Mecenasem Planszowiska jest ZETO S.A.

  Do zobaczenia w maju!

 • Sobota z planszówkami

  Na kolejne Planszowisko zapraszamy już w najbliższą sobotę - 11 kwietnia 2015 roku w godz. 11.00 - 14.00 do Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

  Wszystkich miłośników planszówek zapewniamy, że dysponujemy bogatą biblioteką gier, która spełni ich oczekiwania - znajdą w niej gry logiczne, przygodowe, ekonomiczne, strategiczne i karciane. Gry udostępniamy bezpłatnie, od uczestnikow spotkań oczekujemy uśmiechu i dobrej energii.

  Planszowiska to imprezy cykliczne organizowane przez Pałac Młodzieży w Tarnowie i Tarnowski Klub Fantastyki. Spotkania odbywają się w każdą drugą sobotę miesiąca.

  Mecenasem Planszowiska jest ZETO S.A.

 • XXXI WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI

  ELIMINACJE REJONOWE 

  Pałac Młodzieży w Tarnowie 6 maja 2015 r.

  „Chodzi mi o to, aby język giętki                             

  Powiedział wszystko, co pomyśli głowa:

  A czasem był jak piorun jasny, prędki,

  A czasem smutny jako pieśń stepowa,

  A czasem jako skarga nimfy miętki,

  A czasem piękny jak aniołów mowa…”

  Juliusz Słowacki

                                    

  Drodzy wychowawcy, opiekunowie, nauczyciele.

  Niech te słowa naszego wielkiego poety Juliusza Słowackiego skłonią nas do tego, by pomóc naszym dzieciom w wyrażaniu tego co czują, co myślą za pomocą poezji. Bo przecież jest ona

  najbardziej czułym instrumentem, który rozbudza wrażliwość, jest sposobem poznania. Pomaga odnaleźć się w chaosie współczesnego świata, niosąc odpowiedzi na odwieczne pytania, odpowiedzi pełne bólu ale i zachwytu nad światem. Poezja strzeże wartości uniwersalnych: dobra, miłości prawdy i piękna.

 • Recytatorzy nagrodzeni

   
  25 kwietnia 2014 w Pałac Młodzieży w Tarnowie odbyły się Eliminacje Rejonowe XXX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych. Obejmował swoim zasięgiem Miasto i Gminę Tarnów oraz powiat tarnowski. Uczestnicy zobowiązani byli do przedstawienia interpretacji dwóch utworów: poetyckiego i prozatorskiego o dowolnej tematyce. Nasze wieloletnie doświadczenie w realizacji konkursu i tym razem pokazało, że zainteresowanie poezją i prozą wśród dzieci nadal nie słabnie. czytaj więcej>>

 • Pałac w krainie bajki

  22 kwietnia 2015 roku w Pałacu Młodzieży, odbyło się przedstawienie terapeutyczno - artystyczne pt. "W krainie Bajki". W spektaklu wystąpiły dzieci z pracowni logopedycznej Eweliny Miś oraz wychowankowie pracowni wokalnej pod kierunkiem Małgorzaty Boruch.
  Bajkowy pociąg, ruszył pełną parą z zaczarowanej stacji i przemierzał po różnych zakątkach baśni. Dzieci spotykały bajkowe postacie takie jak: Kopciuszka i jej złą siostrę, Czerwonego Kapturka z wilczyskiem, Bolka, Lolka i Tolę, Aladyna, Śpiącą Królewnę, Krasnoludków, Smerfy, Czarownicę, Pszczółkę Maję oraz Biedroneczkę. Całą podróż umilały dzieci z pracowni wokalnej, które śpiewały i tańczyły w korowych strojach. Pracownia wokalna poprowadziła również zabawę muzyczno - ruchową angażującą całą widownię, rodziców, dzieci, dziadków, babcie. Na koniec dzieci otrzymały nagrody, za odgadnięcie wszystkich postaci z bajek, które wystąpiły w spektaklu. Mamy nadzieję, że odbyta podróż do krainy baśni skłoniła dzieci do zapoznania się z innymi baśniami, bajkami.
  Serdecznie podziękowania składamy M. Boruch, za przygotowanie części wokalnej, B. Bilikowi za przygotowanie bajecznej scenografii, p. I. Surman, p. J. Mach, p. M. Widlakowi, p. J. Wielgus, M.Kościńskiemu- Turkowi, T. Prajer, wszystkim rodzicom i dzieciom, które śpiewały, tańczyły i występowały.

 • Powtórka szóstoklasistów

  W sobotę, 28 marca, odbyły się zorganizowane przez Młodzieżową Radę Miejską, powtórki dla szóstoklasistów. Inicjatywa ta,  spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, jak
   i rodziców.  Zajęcia zostały przeprowadzone w dwóch grupach warsztatowych. Pierwsza z nich, zaczęła rozwiązywanie próbnych testów o godzinie 10:00, całość trwała do 12:00 – następnie zaczęła druga grupa, a zajęcia trwały do 14:00. Uczniowie mogli powtórzyć materiał z języka polskiego, matematyki oraz z języka angielskiego, a próbne testy, które rozwiązywali były z wydawnictwa OPERON. Po krótkich rozmowach z uczniami klas szóstych, doszliśmy do wniosku, że po naszych zajęciach powtórzyli wiele zagadnień do egzaminu szóstoklasisty.

 • Balet

  Grażyna Karabinowska

  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

hala PM GUMNISKA

Hala Gumniska

hala zaprasza... kiedy, co?